Site logo

Kierunek lekarski - kierunek studiów

Kierunek lekarski na skróty

Gdzie studiować kierunek lekarski?

Wszystkie studia na kierunku kierunek lekarski w Polsce

List view

Znajdź kierunek lekarski w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z kierunku lekarskiego możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów kierunku lekarskiego

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Czy warto studiować kierunek lekarski?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku kierunek lekarski na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek lekarski w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku kierunek lekarski? Jeśli wahasz się, czy studiowanie kierunku lekarskiego ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia na kierunku lekarskim – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie kierunku lekarskiego. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Lekarz to człowiek, który może świadczyć zgodnie z prawem usługi medyczne. Udzielanie świadczeń zdrowotnych wymaga ukończenia studiów medycznych oraz zdania egzaminu lekarskiego. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, biologia molekularna, chemia, biofizyka, anatomia, badanie stanu zdrowia pacjentów, rozpoznawanie chorób i diagnostyka, leczenie chorych, udzielanie porad lekarskich, wystawianie orzeczeń lekarskich oraz zwolnień. Lekarze nie piszą pracy magisterskiej, egzamin państwowy jest jednak bardzo trudnym wyzwaniem. Trzeba też pamiętać, że medycyna to jednolite, sześcioletnie studia. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunku lekarskiego. Zapoznaj się ze szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z lekarskie

Szukasz innych studiów lekarskich? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Praca po kierunku lekarskim

Możliwości zawodowe po kierunku lekarskim

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach lekarskich? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez rozpoczęcie stażu podyplomowego, po stażu uzyskanie prawa wykonywania zawodu, rozpoczęcie specjalizacji, pracę w oddziałach lub przychodniach, uzyskanie uprawnień lekarza specjalisty w wybranej dziedzinie. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem kierunek lekarski, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów lekarskich będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: determinacja, świetna pamięć, odporność na stres, decyzyjność, umiejętności manualne, świetne zdrowie. Drogę dalszego rozwoju zawodowego wyznaczają specjalizacje, takie jak: angiologia – naczynia krwionośne i układ limfatyczny, endokrynologia – nauka o wydzielaniu wewnętrznym, gruczołach, hormonach, hematologia – schorzenia krwi i układu krwionośnego, seksuologia – zaburzenia popędu seksualnego.

Zobacz inne kierunki medyczne

Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję