Kierunek lekarski - kierunek studiów

Kierunek lekarski na skróty

Gdzie studiować kierunek lekarski?

Wszystkie studia na kierunku kierunek lekarski w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Medyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów kierunku lekarskiego

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Okulista

  Okuliści są jednym z najczęściej odwiedzanych lekarzy przez osoby dorosłe oraz dzieci. Odkąd życie zawodowe oraz czas wolny skupia się głównie przed monitorami laptopów, tabletów

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki medyczne

  Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

  Czy warto studiować kierunek lekarski?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku kierunek lekarski na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek lekarski w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku kierunek lekarski? Jeśli wahasz się, czy studiowanie kierunku lekarskiego ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia na kierunku lekarskim – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie kierunku lekarskiego. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Lekarz to człowiek, który może świadczyć zgodnie z prawem usługi medyczne. Udzielanie świadczeń zdrowotnych wymaga ukończenia studiów medycznych oraz zdania egzaminu lekarskiego. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, biologia molekularna, chemia, biofizyka, anatomia, badanie stanu zdrowia pacjentów, rozpoznawanie chorób i diagnostyka, leczenie chorych, udzielanie porad lekarskich, wystawianie orzeczeń lekarskich oraz zwolnień. Lekarze nie piszą pracy magisterskiej, egzamin państwowy jest jednak bardzo trudnym wyzwaniem. Trzeba też pamiętać, że medycyna to jednolite, sześcioletnie studia. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunku lekarskiego. Zapoznaj się ze szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek lekarski - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunku lekarskiego. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku kierunek lekarski

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach lekarskich? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku kierunek lekarski, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Lekarze nie piszą pracy magisterskiej, egzamin państwowy jest jednak bardzo trudnym wyzwaniem. Trzeba też pamiętać, że medycyna to jednolite, sześcioletnie studia. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze kierunku lekarskim. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak język angielski, biologia molekularna, chemia, biofizyka, anatomia, badanie stanu zdrowia pacjentów, rozpoznawanie chorób i diagnostyka, leczenie chorych, udzielanie porad lekarskich, wystawianie orzeczeń lekarskich oraz zwolnień. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do kierunku lekarskiego. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin medycznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku lekarskim

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku lekarskiego?

  Higiena stomatologiczna na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku | Kierunek pod lupą

  Higienistka stomatologiczna to specjalistka od profilaktyki zębów. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów? Gdzie można znaleźć pracę po higienie stomatologicznej? Czym różnią się te studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku od innych uczelni? Gdzie szukać pracy po higienie stomatologicznej? Absolwenci kierunku higiena stomatologiczna są przygotowani do podjęcia pracy zawodowej w:  zespole stomatologicznym w zakładach opieki zdrowotnej,  prywatnych gabinetach dentystycznych, szpitalach,

  Czytaj więcej »

  Zawód: Wizażysta

  Jeśli jesteś osobą cierpliwą, komunikatywną, otwartą na kontakty z ludźmi i posiadasz wyobraźnię plastyczną, a nowinki kosmetyczne nie są Ci obce to zawód wizażysty jest dla Ciebie.

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku lekarskim

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach lekarskich? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez rozpoczęcie stażu podyplomowego, po stażu uzyskanie prawa wykonywania zawodu, rozpoczęcie specjalizacji, pracę w oddziałach lub przychodniach, uzyskanie uprawnień lekarza specjalisty w wybranej dziedzinie. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem kierunek lekarski, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów lekarskich będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: determinacja, świetna pamięć, odporność na stres, decyzyjność, umiejętności manualne, świetne zdrowie. Drogę dalszego rozwoju zawodowego wyznaczają specjalizacje, takie jak: angiologia – naczynia krwionośne i układ limfatyczny, endokrynologia – nauka o wydzielaniu wewnętrznym, gruczołach, hormonach, hematologia – schorzenia krwi i układu krwionośnego, seksuologia – zaburzenia popędu seksualnego.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję