Site logo

Filologia arabska (arabistyka) - kierunek studiów

Filologia arabska (arabistyka) na skróty

Gdzie studiować filologię arabska (arabistykę)?

Wszystkie studia na kierunku filologia arabska (arabistyka) w Polsce

List view

Filologiczne studia podyplomowe w Polsce studia podyplomowe w Polsce

Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

Poradniki dla przyszłych studentów filologii arabskiej (arabistyki)

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Filologia arabska (arabistyka) – kierunek studiów
Redakcja Studia.pl

Iranistyka

Iran to wschodni tygrys, który co jakiś czas szczerzy kły i daje o sobie znać całemu światu. By przewidzieć jego ruchy, należy dokładnie go poznać

Czytaj więcej »

Zobacz inne kierunki filologiczne

Szukasz innych studiów filologicznych? Sprawdź wszystkie kierunki filologiczne.

Czy warto studiować filologię arabska (arabistykę)?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku filologię arabska (arabistykę) na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek filologię arabska (arabistykę) w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku filologia arabska? Jeśli wahasz się, czy studiowanie filologii arabskiej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia filologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie filologii arabskiej.Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Arabistyka to tylko jedna z dziedzin orientalistyki. Zajmuje się badaniami języka arabskiego oraz jego odmian. Studia są świetną okazją do poznania dorobku świata arabskiego. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak praktyczna nauka języka, historia literatury arabskiej, gramatyka opisowa, wykład monograficzny, wstęp do językoznawstwa, analizowanie i interpretacja dzieł literatury, rozumienie i znajomość kultury poznawanego obszaru językowego, odnajdywanie nawiązań literackich i kulturowych w sztuce, swobodne prowadzenie rozmów i korespondencji, tłumaczenie na język polski. W świetle współczesnych przemian społecznych i demograficznych filologia arabska wydaje się być interesującą dziedziną wiedzy, zwłaszcza gdy myśli się o wyjeździe na Bliski Wschód. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania filologii arabskiej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
Kierunek filologia arabska (arabistyka) - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania filologii arabskiej (arabistyki). Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Podyplomowe na kierunku filologia arabska (arabistyka)

Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach filologicznych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku filologia arabska, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. W świetle współczesnych przemian społecznych i demograficznych filologia arabska wydaje się być interesującą dziedziną wiedzy, zwłaszcza gdy myśli się o wyjeździe na Bliski Wschód. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze filologii arabskiej. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak praktyczna nauka języka, historia literatury arabskiej, gramatyka opisowa, wykład monograficzny, wstęp do językoznawstwa, analizowanie i interpretacja dzieł literatury, rozumienie i znajomość kultury poznawanego obszaru językowego, odnajdywanie nawiązań literackich i kulturowych w sztuce, swobodne prowadzenie rozmów i korespondencji, tłumaczenie na język polski. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do filologii arabskiej. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin filologicznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

Praca po kierunku filologia arabska (arabistyka)

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku filologia arabska (arabistyka)?

Zawód: copywriter internetowy

Co to jest zawód copywriter internetowy  – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży content manager? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest copywriter internetowy? Czym się zajmuje? Zawód copywritera internetowego jest związany z tworzeniem tekstów reklamowych i promocyjnych dla potrzeb działalności online. Copywriterzy internetowi piszą teksty na stronach internetowych,

Czytaj więcej »

Zawód: e-marketer (specjalista ds marketingu internetowego – digital marketing)

Co to jest zawód e-marketer – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży e-marketer? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest stanowisko specjalisty e-marketingu?  E-marketer to osoba zajmująca się promocją produktów lub usług w środowisku internetowym.

Czytaj więcej »

Zawód: content manager

Co to jest zawód content manager – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży content manager? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym się zajmuje content manager?  Zawód content manager polega na zarządzaniu i tworzeniu treści online

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku filologia arabska (arabistyka)

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach filologicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów filologicznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w placówkach dyplomatycznych, pracę w organizacjach pozarządowych, prowadzenie biura tłumaczeń, prowadzenie lektoratów dla studentów, pracę w handlu międzynarodowym. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem filologia arabska, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów filologicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: talent językowy, zdyscyplinowany umysł, dobra pamięć, ciekawość świata, zdolności humanistyczne, chęć do nauki. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary filologii arabskiej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: neologizmy w twórczości wybranego poety, analiza językowa wybranego dzieła dramaturgicznego, perswazyjność tekstów wybranego nurtu literackiego, zapożyczenia językowe we współczesnym języku nauk technicznych.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję