Site logo

Filologia chińska (sinologia) - kierunek studiów

Filologia chińska (sinologia) na skróty

Gdzie studiować filologię chińską (sinologię)?

Wszystkie studia na kierunku filologia chińska (sinologia) w Polsce

List view

Znajdź sinologie w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z filologii chińskiej możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów filologii chińskiej (sinologii)

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Czy warto studiować filologię chińską (sinologię)?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku filologia chińska (sinologia) na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek filologia chińska (sinologia) w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku filologia chińska? Jeśli wahasz się, czy studiowanie filologii chińskiej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia filologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie filologii chińskiej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Inna nazwa tego kierunku to: sinologia od łacińskiej nazwy Chin – Sina. Chiny to wielkie mocarstwo, a języki używane przez Chińczyków stanowią mowę ojczystą znacznej części ludzkości. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak praktyczna nauka języka, kanon literatury chińskiej, wychowanie fizyczne, historia chin, antropologia azji, swobodne używanie języka, analizowanie i interpretacja dzieł literatury, swobodne prowadzenie rozmów i korespondencji, odnajdywanie nawiązań literackich i kulturowych w sztuce, tłumaczenie na język polski. Sinologia to nie tylko nauka języka. To także rozległa wiedza o historii, geografii, etnologii i tradycji Chin oraz o chińskim społeczeństwie, gospodarce i… polityce. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania filologii chińskiej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z języka chińskiego

Szukasz innych studiów filologicznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku filologia chińska (sinologia)

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach informatycznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o informatyce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zarządzanie siecią komputerową w korporacji, administrowanie systemami w firmach produkcyjnych, zarządzanie bazami danych w instytucjach państwowych, wykonywanie zleceń dla firm i przedsiębiorstw, pracę w firmie świadczącej usługi informatyczne. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem informatyka, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów informatycznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: ścisły umysł, zdyscyplinowanie, wyobraźnia, talent matematyczny, konsekwencja, wytrwałość. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary informatyki i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: system planowania zajęć dydaktycznych, środowisko do symulacji i wizualizacji ruchu pojazdów, projekt i implementacja narzędzi eksploracji dzienników zdarzeń w systemach chmurowych, projekt i implementacja systemu rekomendacji dietetycznych.

Studia po chińsku

Jeśli szukasz studiów z sinologii, zainteresuj się także studiami z chińskim językiem wykładowym, z różnych dziedzin, prowadzonymi stacjonarnie, zaocznie i on-line.

Zobacz inne kierunki filologiczne

Szukasz innych studiów filologicznych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w filologii.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję