Site logo

Język obcy w biznesie - kierunek studiów

Język obcy w biznesie na skróty

Gdzie studiować język obcy w biznesie?

Wszystkie studia na kierunku język obcy w biznesie w Polsce

List view

Filologiczne studia podyplomowe w Polsce

Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

Poradniki dla przyszłych studentów języków obcych w biznesie

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Zobacz inne kierunki filologiczne

Szukasz innych studiów filologicznych? Sprawdź wszystkie kierunki filologiczne.

Czy warto studiować język obcy w biznesie?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku język obcy w biznesie na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek język obcy w biznesie w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku język obcy w biznesie? Jeśli wahasz się, czy studiowanie języka obcego w biznesie ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o języku obcym w biznesie – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie języka obcego w biznesie. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Świat bywa określany jako globalna wioska. Nie oznacza to, że jest mały. Oznacza to, że każdy dziś rozmawia z każdym. Najczęściej oznacza to konieczność używania jednego lub kilku języków obcych. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak praktyczna nauka języka, podstawy negocjacji, translatoryka, konwersatorium, techniki wywierania wpływu, tłumaczenie konsekutywne, wykonywanie tłumaczeń pisemnych, prowadzenie rozmów i negocjacji handlowych, swobodne prowadzenie rozmów o finansach, czytanie dokumentów prawnych i finansowych. Znajomość języków obcych bardzo często wpływa na powodzenie w biznesie i negocjacjach. Czasem małe subtelności bywają decydujące, dlatego kierunek ten jest na wskroś praktyczny. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania języka obcego w biznesie. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
Kierunek język obcy w biznesie - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania język obcy w biznesie. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Podyplomowe na kierunku język obcy w biznesie

Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie języka obcego w biznesie? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku język obcy w biznesie, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Znajomość języków obcych bardzo często wpływa na powodzenie w biznesie i negocjacjach. Czasem małe subtelności bywają decydujące, dlatego kierunek ten jest na wskroś praktyczny. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze języku obcym w biznesie. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak praktyczna nauka języka, podstawy negocjacji, translatoryka, konwersatorium, techniki wywierania wpływu, tłumaczenie konsekutywne, wykonywanie tłumaczeń pisemnych, prowadzenie rozmów i negocjacji handlowych, swobodne prowadzenie rozmów o finansach, czytanie dokumentów prawnych i finansowych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do języka obcego w biznesie. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin filologicznych. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

Praca po kierunku język obcy w biznesie

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku język obcy w biznesie?

Zawód: copywriter internetowy

Co to jest zawód copywriter internetowy  – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży content manager? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest copywriter internetowy? Czym się zajmuje? Zawód copywritera internetowego jest związany z tworzeniem tekstów reklamowych i promocyjnych dla potrzeb działalności online. Copywriterzy internetowi piszą teksty na stronach internetowych,

Czytaj więcej »

Zawód: e-marketer (specjalista ds marketingu internetowego – digital marketing)

Co to jest zawód e-marketer – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży e-marketer? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest stanowisko specjalisty e-marketingu?  E-marketer to osoba zajmująca się promocją produktów lub usług w środowisku internetowym.

Czytaj więcej »

Zawód: content manager

Co to jest zawód content manager – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży content manager? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym się zajmuje content manager?  Zawód content manager polega na zarządzaniu i tworzeniu treści online

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku język obcy w biznesie

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie języka obcego w biznesie? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów filologicznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pełnienie roli tłumacza, wykonywanie tłumaczeń pisemnych, tworzenie dokumentacji handlowej w językach obcych, wykonywanie analiz rynków zagranicznych, bycie trenerem umiejętności językowych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem język obcy w biznesie, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie języka obcego w biznesie będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: otwartość, komunikatywność, przyjazność, rzetelność, spryt, talent językowy. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary języka obcego w biznesie i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: negocjacje handlowe w zapisach stenograficznych, leksyka korespondencji biznesowej wybranej firmy, współczesne przemiany biznesowego języka angielskiego, wykorzystanie urządzeń tłumaczących w praktyce rozmów biznesowych.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję