Filologia niemiecka (germanistyka) - kierunek studiów

Filologia niemiecka (germanistyka) na skróty

Gdzie studiować filologię niemiecką (germanistykę)?

Wszystkie studia na kierunku filologia niemiecka (germanistyka) w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Znajdź germanistykę w swoim mieście i województwie

  Sprawdź, jakie studia z filologii niemieckiej możesz studiować we wszystkich regionach

  Poradniki dla przyszłych studentów filologii niemieckiej (germanistyki)

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Filologia niemiecka (germanistyka)
  Redakcja Studia.pl

  Studia na kierunku niemcoznawstwo

  Niemcoznawstwo to dyscyplina naukowa zajmująca się krajami niemieckojęzycznymi w ujęciu politologicznym, historycznym, kulturowym i filologicznym. Jeśli myślisz o studiach na germanistyce, ale nie chcesz skupiać

  Czytaj więcej »

  Czy warto studiować filologię niemiecką (germanistykę)?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku filologia niemiecka (germanistyka) na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek filologia niemiecka (germanistyka) w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku filologia germańska? Jeśli wahasz się, czy studiowanie filologii germańskiej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia filologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie filologii germańskiej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Germanistyka, bo tak również nazywane są studia na kierunku filologia germańska, to nauka o języku, literaturze i kulturze niemieckiej i krajach niemieckojęzycznych. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak praktyczna nauka języka, wstęp do językoznawstwa, gramatyka historyczna języka niemieckiego, język angielski, gramatyka opisowa, rozumienie i znajomość kultury poznawanego obszaru językowego, swobodne używanie języka, analizowanie i interpretacja dzieł literatury, swobodne prowadzenie rozmów i korespondencji, tłumaczenie na język polski. Celem studiów na germanistyce może być opanowanie języka niemieckiego. W praktyce jednak zyskuje się znacznie szerszą wiedzę, dotyczącą historii języka niemieckiego oraz jego przemian w obrębie różnych kultur. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania filologii germańskiej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Studia podyplomowe z języka niemieckiego

  Szukasz innych studiów filologicznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

  Możliwości zawodowe po kierunku filologia niemiecka (germanistyka)

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach filologicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów filologicznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w placówkach dyplomatycznych, pracę w organizacjach pozarządowych, prowadzenie biura tłumaczeń, prowadzenie lektoratów dla studentów, pracę w handlu międzynarodowym. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem filologia germańska, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów filologicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: talent językowy, zdyscyplinowany umysł, dobra pamięć, sympatia do ludzi, zdolności humanistyczne, chęć do nauki. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary filologii germańskiej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: neologizmy w twórczości wybranego poety, analiza językowa wybranego dzieła dramaturgicznego, perswazyjność tekstów wybranego nurtu literackiego, zapożyczenia językowe w języku forów internetowych.

  Zobacz inne kierunki filologiczne

  Szukasz innych studiów filologicznych? Sprawdź wszystkie kierunki filologiczne.

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję