inzynier logoStudia inżynierskie to po prostu studia pierwszego stopnia, które kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera. Co to jednak oznacza i jakie niesie za sobą korzyści?

Studia inżynierskie, w przeciwieństwie do studiów licencjackich, trwają co najmniej siedem semestrów. System organizacji studiów i warunki ich ukończenia niczym nie różnią się od studiów licencjackich, więc jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej, to odsyłamy Was do lektury artykułu poświęconego studiom licencjackim.

Studia inżynierskie pozwalają na zdobycie zarówno gruntownej wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności poszukiwanych na rynku pracy. Wielu absolwentów studiów I stopnia kończy na tym etapie swoją edukację i rozpoczyna pracę zawodową, którą następnie poszerza o specjalistyczne studia podyplomowe lub szkolenia. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby zdecydować się na podjęcie studiów II stopnia w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym, który dodatkowo umożliwia studentom podjęcie normalnej pracy w pełnym wymiarze godzin.

Przykłady kierunków inżynierskich, prowadzonych w ramach studiów II stopnia, znajdziecie tutaj: www.studia.net/techniczne

Zachęcamy także do zapoznania się z listą programów studiów podyplomowych o tematyce technicznej: podyplomowe.studia.net/techniczne

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->