Studia na kierunku inżynieria mikrosystemów mechatronicznych (IMM) na Politechnice Wrocławskiej prowadzi Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów PWr. Możesz studiować kierunek na dwóch poziomach: studiach pierwszego i drugiego stopnia (inżynierskie i licencjackie). Studia są dostępne w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Czas trwania studiów pierwszego stopnia (inżynierskie) to 7 semestrów. Czas trwania stacjonarnych studiów drugiego stopnia (magisterskich) wynosi 3 semestry. Studia w trybie stacjonarnym są bezpłatne.
Mikrosystemy mechatroniczne to dziedzina, która łączy w sobie zagadnienia elektroniczne i mechaniczne wykorzystując ich integrację, miniaturyzację i informatyzację m.in. z obszaru IOT (Internet of Things), czyli Internetu Rzeczy, Przemysłu 4.0, motoryzacji czy inteligentnych rozwiązań infrastrukturalnych.
Inżynieria mikrosystemów mechatronicznych na PWr - co to za studia?
Mikrosystemy mechatroniczne to dziedzina, która łączy w sobie zagadnienia elektroniczne i mechaniczne w ujęciu XXI wieku, a wiec z uwzględnianiem integracji, miniaturyzacji i informatyzacji. Kierunek mikrosystemy mechatroniczne realizowany jest na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów PWr w oparciu o nowoczesną specjalistyczną bazę laboratoryjną i badawczą oraz interdyscyplinarny zespół nauczycieli akademickich.
Program studiów obejmuje wiedzę z zakresu:
mechaniki,
elektroniki,
informatyki,
podstaw automatyki,
podstaw techniki sterowania.
Praca po kierunku inżynieria mikrosystemów mechatronicznych
Perspektywy zatrudnienia po ukończeniu kierunku mikrosystemy mechatroniczne na Wydziale Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów PWr :
projektant, wykonawca i tester układów mechatronicznych i mikrosystemów z wykorzystaniem najnowszych narzędzi projektowo-diagnostycznych,
wyspecjalizowany serwisant nowoczesnych urządzeń opartych na systemach mechaniczno-elektroniczno-informatycznych,
integrator systemów mechanicznych, elektronicznych i informatycznych dla np. Internetu Rzeczy, Przemysłu 4.0, motoryzacji czy inteligentnych rozwiązań infrastrukturalnych,
koordynator lub lider zespołów projektowych i produkcyjnych nowoczesnych systemów mechatronicznych i mikrosystemów.