Studia na kierunku informatyka na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego to studia dla osób, które myślą o nabywaniu kompetencji potrzebnych do pracy w sektorze IT/ICT (informatycznym i teleinformatycznym). Trójmiasto to jeden z największych w Polsce ośrodków nowoczesnych technologii. Studia T na gdańskiej uczelni zostały przygotowane we współpracy z potencjalnymi pracodawcami, w tym blue chipami, jak Intel czy Microsoft. Informatykę na UG możesz studiować stacjonarnie i niestacjonarne na studiach licencjackich (I stopnia) i magisterskich (II stopnia). Studia na kierunku Informatyka w trybie stacjonarnym są bezpłatne, a w trybie niestacjonarnym płatne.
Studia informatyczne na gdańskiej uczelni to połączenie solidnych podstaw teoretycznych, nauki wielu współczesnych języków programowania oraz nowoczesnych technologii wytwarzania aplikacji. Poznawanie matematycznych podstaw informatyki rozwija umiejętność abstrakcyjnego, algorytmicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów, z którymi spotykają się osoby procujące na różnych stanowiskach w branży IT.
Program studiów jest na bieżąco konsultowany z pracodawcami z przemysłu. Efektem tej ścisłej współpracy jest program specjalności tester programista, możliwość realizacji przedmiotu Projekt zespołowy pod opieką firm informatycznych oraz wybrane przedmioty prowadzone przy udziale specjalistów z przemysłu IT. Corocznie rośnie liczba otwartych wykładów i warsztatów specjalizacyjnych prowadzonych przez doświadczonych fachowców z przemysłu IT. Studenci uczestniczą z dużymi sukcesami w konkursach, takich jak Microsoft Imagine Cup, a swoje zainteresowania poszerzają w kołach naukowych technologii .NET oraz robotyki.
Kompetencje absolwenta studiów na kierunku informatyka o profilu praktycznym skupiają się wokół wiedzy i praktycznych umiejętności związanych z wytwarzaniem oprogramowania. Absolwent jest wszechstronnie wykształconym programistą, zna wybrane języki programowania, protokoły, narzędzia, biblioteki, frameworki związane z wytwarzaniem i testowaniem współczesnych, webowych aplikacji klasy przemysłowej. Jednocześnie będzie miał solidne podstawy z dziedziny algorytmów, struktur danych, złożoności obliczeniowej i innych, matematycznych koncepcji w informatyce.