Ogrodnictwo - kierunek studiów

Ogrodnictwo na skróty

Gdzie studiować ogrodnictwo?

Wszystkie studia na kierunku ogrodnictwo w Polsce

  • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
List view

Poradniki dla przyszłych studentów ogrodnictwo

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Zobacz inne kierunki ścisłe i przyrodnicze

Szukasz innych studiów ścisłyvh i przyrodniczych? Sprawdź wszystkie kierunki ścisłe i przyrodnicze.

Czy warto studiować ogrodnictwo?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku ogrodnictwo na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek ogrodnictwo w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku ogrodnictwo? Jeśli wahasz się, czy studiowanie ogrodnictwa ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o ogrodnictwie – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie ogrodnictwa. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Ogrodnictwo bywa nazywane hortologią. Po łacinie hortus to ogród. Jest to dziedzina nauk rolniczych. Jej celem jest uzyskiwanie wiedzy o hodowli i uprawie roślin sadowniczych, warzywnych i ozdobnych. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak uprawa roli, nasiennictwo ogrodnicze, ochrona roślin, fizjologia roślin, szkółkarstwo, dobór odpowiednich roślin w zależności od potrzeb, dbanie o zdrowie roślin, projektowanie przestrzeni zielonych, zwiększanie zysku produkcji sadowniczej, nawadnianie i użyźnianie gleby. Studia w tym zakresie to nie tylko wiedza o roślinach, ale również okazja do zdobycia umiejętności projektowania zagospodarowania przestrzeni. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania ogrodnictwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
Kierunek ogrodnictwo - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania ogrodnictwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Podyplomowe na kierunku informatyka

Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach informatycznych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku informatyka, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Podstawowym narzędziem informatyka jest matematyka, która obecna jest w dziedzinach, takich jak algorytmika, programowanie, wizualizacja danych, sztuczna inteligencja i wielu innych. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze informatyce. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak analiza matematyczna, programowanie, systemy operacyjne, algorytmy i struktury danych, wstęp do matematyki dyskretnej, programowanie komputerów, tworzenie algorytmów, wizualizacja i administrowanie danymi, zarządzanie siecią, zarządzanie bezpieczeństwem systemów informatycznych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do informatyki. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o informatyce. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

Praca po kierunku informatyka

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku informatyka?

Zawód: Tester gier

Diablo przeszedłeś trzy razy, w Warcrafta grasz od dziecka, a Dead Island nie ma przed Tobą tajemnic? Zdobycie kolejnego levela jest dla Ciebie ważną częścią dnia, a Twoi znajomi mają większą szansę spotkać Cię na Steamie niż w realu? Jeśli w dodatku błędy w najbardziej znanych RPG-ach wymieniasz nawet obudzony w środku nocy to powinieneś spróbować swoich sił jako tester

Czytaj więcej »

Zawód: Programista

Programiści, określani również mianem developerów, to naprawdę wybitne jednostki, które potrafią przekuć na język programowania nawet najbardziej kuriozalne pomysły klientów oraz account’ów. Czy warto wkroczyć do świata, w którym panuje PHP, Java, Ruby, C# oraz Python? Kim jest programista i jak nim zostać? “Jestem programistą!” – brzmi dumnie, prawda? Sam prestiż to jednak nie wszystko, gdyż zarobki w branży IT

Czytaj więcej »

Zawód: Administrator sieci

Administrator sieci, powszechnie określany mianem szanownego admina, to osoba, której zadaniem jest zapewnienie sprawnego i bezawaryjnego działania systemów informatycznych. Stanowisko administratora śmiało można zatem zaliczyć zatem do grona zarówno prestiżowych, jak i niezwykle odpowiedzialnych. Uważasz, że się nadajesz? Jak zostać Administratorem? W zawodzie administratora profil posiadanego wykształcenia ma znaczenie drugorzędne. Nie oznacza to jednak, że adminem może zostać absolutnie każdy!

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku Informatyka

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach informatycznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o informatyce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zarządzanie siecią komputerową w korporacji, administrowanie systemami w firmach produkcyjnych, zarządzanie bazami danych w instytucjach państwowych, wykonywanie zleceń dla firm i przedsiębiorstw, pracę w firmie świadczącej usługi informatyczne. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem informatyka, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów informatycznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: ścisły umysł, zdyscyplinowanie, wyobraźnia, talent matematyczny, konsekwencja, wytrwałość. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary informatyki i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: system planowania zajęć dydaktycznych, środowisko do symulacji i wizualizacji ruchu pojazdów, projekt i implementacja narzędzi eksploracji dzienników zdarzeń w systemach chmurowych, projekt i implementacja systemu rekomendacji dietetycznych.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję