Dziennikarstwo i komunikacja społeczna - kierunek studiów

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na skróty

Gdzie studiować dziennikarstwo i komunikacja społeczna?

Wszystkie studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Poradniki dla przyszłych studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Dziennikarstwo i komunikacja społeczna
  Redakcja Studia.pl

  Dziennikarstwo sportowe

  Sport to Twój żywioł i godzinami mógłbyś o nim opowiadać? Niejednokrotnie poprawiasz komentatorów lub znajdujesz błędy w artykule opublikowanym na jakimś portalu internetowym? Uważasz, że

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki humanistyczno-społeczne

  Szukasz innych studiów humanistyczno-społecznych? Sprawdź wszystkie kierunki humanistyczno-społeczne.

  Czy warto studiować dziennikarstwo i komunikacja społeczna?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna? Jeśli wahasz się, czy studiowanie dziennikarstwa i komunikacji społecznej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia dziennikarskie – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Dziennikarstwo to gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji w sferze publicznej. Choć właściwie każdy może pracować jako dziennikarz, warto rozważyć wybór tego kierunku, jeśli chcesz wybrać taką właśnie ścieżkę zawodową. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak psychologia mediów, ekonomia mediów, teorie narracji, fotografia, metodologia badań medioznawczych, tworzenie tekstów prasowych, posługiwanie się multimediami, zarządzanie kontami społecznościowymi, przeprowadzanie wywiadów, zdobywanie i opracowywanie informacji. Praca dziennikarza oparta jest o standardy, znajomość technik, form dziennikarskich, świetny warsztat pisarski i umiejętność występowania przed kamerą i mikrofonem. Profesjonalne przygotowanie najłatwiej zdobyć wybierając studia na kierunku dziennikarskim. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach dziennikarskich? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Praca dziennikarza oparta jest o standardy, znajomość technik, form dziennikarskich, świetny warsztat pisarski i umiejętność występowania przed kamerą i mikrofonem. Profesjonalne przygotowanie najłatwiej zdobyć wybierając studia na kierunku dziennikarskim. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze dziennikarstwie i komunikacji społecznej. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak psychologia mediów, ekonomia mediów, teorie narracji, fotografia, metodologia badań medioznawczych, tworzenie tekstów prasowych, posługiwanie się multimediami, zarządzanie kontami społecznościowymi, przeprowadzanie wywiadów, zdobywanie i opracowywanie informacji. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o społeczeństwie i humanistyce. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna?

  Infobroker w dziale sprzedaży elektroniki użytkowej | Zawód z pasją

  Czy działy sprzedaży elektroniki użytkowej zatrudniają infobrokerów? Do czego przydają się kompetencje zarządzania informacją w dziale handlu globalnego koncernu? Czy studia z zarządzania informacją przydają się w pracy doradcy zajmującego się elektroniką użytkową?  O swojej pracy opowiada Klaudia Sołdyńska, dedykowany sprzedawca SONY, absolwentka studiów infobrokerskich w kaliskiej filii UAM, specjalności na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa.  Co robi infobroker w

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Zawód: Terapeuta zajęciowy

  Terapeuta zajęciowy zajmuje się na co dzień prowadzeniem zajęć i ćwiczeń z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie lub takimi, które wymagają rehabilitacji. Aby zostać terapeutą zajęciowym i pracować z dziećmi oraz z dorosłymi należy zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Jak zostać terapeutą zajęciowym? Jak zostać terapeutą zajęciowym? Zawód terapeuty zajęciowego należy do zawodów regulowanych. Oznacza to, że osoba, która chciałaby prowadzić terapie zajęciowe musi

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach dziennikarskich? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o społeczeństwie i humanistyce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie profili w mediach społecznościowych, pracę w redakcji gazety lub czasopisma, świadczenie usług dla wydawców, redagowanie tekstów, działalność freelancerską. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem dziennikarstwo i komunikacja społeczna, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów dziennikarskich będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: wnikliwość, nieustępliwość, świetne pióro, analityczny umysł, skuteczność, efektywność. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary dziennikarstwa i komunikacji społecznej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: charakterystyka zawodu dziennikarza internetowego w Polsce, gatunki dziennikarskie w internecie, czy blogerzy to piąta władza?, analiza strony głównej portalu internetowego na wybranym przykładzie.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję