Socjologia - kierunek studiów

Socjologia na skróty

Gdzie studiować socjologię?

Wszystkie studia na kierunku socjologia w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Humanistyczno-społeczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów socjologii

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Etnologia i antropologia kulturowa
  Patryk Cichoracki

  Czy na studiach znajdę miłość?

  Czym jest miłość wśród studentów? Jak technologia wpływa na relacje pomiędzy partnerami? Czy aplikacje typu Tinder sprawiają, że mamy problem z poznaniem partnera „w realu”?

  Czytaj więcej »
  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Specjalista ds. Social Media

  Gdy mówisz swoim znajomym, że cały dzień spędzasz na facebooku lub instagramie i jednocześnie na tym zarabiasz, to oznacza, że jesteś Specjalistą ds. mediów społecznościowych.

  Czytaj więcej »
  Inne
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Socjolog

  Na wstępie wypadałoby zacząć od definicji socjologii, prawda? Jan Szczepański w następujący sposób definiują tą naukę: “Socjologia poszukuje praw zjawisk zachodzących między ludźmi, zajmuje się

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki humanistyczno-społeczne

  Szukasz innych studiów humanistyczno-społecznych? Sprawdź wszystkie kierunki humanistyczno-społeczne.

  Czy warto studiować socjologię?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku socjologia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek socjologia w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku socjologia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie socjologii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia socjologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie socjologii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Socjologia jest dziedziną wiedzy o procesach zachodzących w społeczeństwie. Socjolog patrzy na społeczeństwo, jak na zbiór powiązanych ze sobą grup społecznych. Bada powtarzające się formy życia społecznego. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak współczesne teorie socjologiczne, psychologia społeczna, metody badań ilościowych, metody badań jakościowych, problemy społeczne, prowadzenie badań społecznych, zastosowanie teorii socjologicznych do interpretacji zjawisk, przewidywanie zachowań społecznych, stosowanie narzędzi wpływu społecznego, zastosowanie wiedzy socjologicznej w innych dziedzinach. Wiedza socjologiczna wymagana jest nie tylko w instytucjach badawczych, ale też w reklamie i marketingu oraz PR. Socjolog może być niezwykle elastyczny na rynku pracy. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania socjologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek socjologia - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania socjologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku socjologia

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach socjologicznych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku socjologia, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Wiedza socjologiczna wymagana jest nie tylko w instytucjach badawczych, ale też w reklamie i marketingu oraz PR. Socjolog może być niezwykle elastyczny na rynku pracy. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze socjologii. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak współczesne teorie socjologiczne, psychologia społeczna, metody badań ilościowych, metody badań jakościowych, problemy społeczne, prowadzenie badań społecznych, zastosowanie teorii socjologicznych do interpretacji zjawisk, przewidywanie zachowań społecznych, stosowanie narzędzi wpływu społecznego, zastosowanie wiedzy socjologicznej w innych dziedzinach. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do socjologii. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o społeczeństwie i humanistyce. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku socjologia

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku socjologia?

  Infobroker w dziale sprzedaży elektroniki użytkowej | Zawód z pasją

  Czy działy sprzedaży elektroniki użytkowej zatrudniają infobrokerów? Do czego przydają się kompetencje zarządzania informacją w dziale handlu globalnego koncernu? Czy studia z zarządzania informacją przydają się w pracy doradcy zajmującego się elektroniką użytkową?  O swojej pracy opowiada Klaudia Sołdyńska, dedykowany sprzedawca SONY, absolwentka studiów infobrokerskich w kaliskiej filii UAM, specjalności na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa.  Co robi infobroker w

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Zawód: Terapeuta zajęciowy

  Terapeuta zajęciowy zajmuje się na co dzień prowadzeniem zajęć i ćwiczeń z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie lub takimi, które wymagają rehabilitacji. Aby zostać terapeutą zajęciowym i pracować z dziećmi oraz z dorosłymi należy zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Jak zostać terapeutą zajęciowym? Jak zostać terapeutą zajęciowym? Zawód terapeuty zajęciowego należy do zawodów regulowanych. Oznacza to, że osoba, która chciałaby prowadzić terapie zajęciowe musi

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku socjologia

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach socjologicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o społeczeństwie i humanistyce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w instytucjach badania opinii społecznej, pracę naukowo-badawczą, doradztwo w zakresie public relations, karierę polityczną, pełnienie funkcji kierowniczych w firmach marketingowych. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem socjologia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów socjologicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: ścisły umysł, dociekliwość, wnikliwość, skrupulatność, precyzja, logiczny umysł. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary socjologii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: stres w pracy menedżera, zarządzanie kompetencjami jako podstawowa droga rozwoju organizacji uczącej się, zachowania agresywne wśród młodzieży w poglądach gliwickich licealistów, wpływ atrakcyjności interpersonalnej na bliskie związki uczuciowe.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję