Psychologia - kierunek studiów

Psychologia na skróty

Gdzie studiować psychologię?

Wszystkie studia na kierunku psychologia w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Humanistyczno-społeczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów psychologii

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Edukacja i Szkolenia
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Psycholog

  W swojej pracy zawodowej chciałbyś zajmować się prowadzeniem badań naukowych w zakresie ludzkich zachowań? Fascynują Cię zjawiska międzyludzkie i aspekt funkcjonowania człowieka we współczesnym społeczeństwie?

  Czytaj więcej »
  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Psychoterapeuta

  Psychoterapeuta to zawód niezwykle odpowiedzialny, wymagający szczególnych predyspozycji i wiedzy. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że w Polsce nie reguluje go żadna ustawa, określająca warunki

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki humanistyczno-społeczne

  Szukasz innych studiów humanistyczno-społecznych? Sprawdź wszystkie kierunki humanistyczno-społeczne.

  Czy warto studiować psychologię?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku psychologia na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek psychologia w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku psychologia? Jeśli wahasz się, czy studiowanie psychologii ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia psychologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie psychologii. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Psychologia jest dziedziną wiedzy, badającą prawidła funkcjonowania psychiki człowieka. Psychologia bada też zjawiska psychiczne, aby odkrywać rolę, jaką odgrywają w interakcjach człowieka z jego otoczeniem. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak język angielski, metodologia badań, statystyka, psychologia społeczna, psychologia emocji, interpretowanie ludzkiej psychiki, znajomość najistotniejszych teorii psychologicznych, przeprowadzanie testów i badań, dokumentowanie badań, praca z pacjentem i oddziaływanie terapeutyczne. Studia psychologiczne mają zwykle charakter jednolity. Po pięcioletniej nauce zdobywa się tytuł magistra. Studia licencjackie i uzupełniające studia magisterskie poświęcone są często zastosowaniom psychologii. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania psychologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek psychologia - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania psychologii. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku psychologia

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach psychologicznych? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku psychologia, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Studia psychologiczne mają zwykle charakter jednolity. Po pięcioletniej nauce zdobywa się tytuł magistra. Studia licencjackie i uzupełniające studia magisterskie poświęcone są często zastosowaniom psychologii. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze psychologii. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak język angielski, metodologia badań, statystyka, psychologia społeczna, psychologia emocji, interpretowanie ludzkiej psychiki, znajomość najistotniejszych teorii psychologicznych, przeprowadzanie testów i badań, dokumentowanie badań, praca z pacjentem i oddziaływanie terapeutyczne. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do psychologii. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o społeczeństwie i humanistyce. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku psychologia

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku psychologia?

  Infobroker w dziale sprzedaży elektroniki użytkowej | Zawód z pasją

  Czy działy sprzedaży elektroniki użytkowej zatrudniają infobrokerów? Do czego przydają się kompetencje zarządzania informacją w dziale handlu globalnego koncernu? Czy studia z zarządzania informacją przydają się w pracy doradcy zajmującego się elektroniką użytkową?  O swojej pracy opowiada Klaudia Sołdyńska, dedykowany sprzedawca SONY, absolwentka studiów infobrokerskich w kaliskiej filii UAM, specjalności na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa.  Co robi infobroker w

  Czytaj więcej »

  Zawód: Opiekun Osoby Starszej

  Dzięki polepszającym się warunkom życia oraz dobrej opiece medycznej, ludzie żyją coraz dłużej. Ciągły postęp sprawia, że nasze społeczeństwo się starzeje i wymaga opieki. Dlatego w tej sytuacji należy wziąć pod uwagę, że zapotrzebowanie na specjalistów w tym zawodzie będzie coraz większe. Czy w takim razie zawód opiekun osoby starszej jest przyszłościowy?

  Czytaj więcej »

  Zawód: Terapeuta zajęciowy

  Terapeuta zajęciowy zajmuje się na co dzień prowadzeniem zajęć i ćwiczeń z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie lub takimi, które wymagają rehabilitacji. Aby zostać terapeutą zajęciowym i pracować z dziećmi oraz z dorosłymi należy zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Jak zostać terapeutą zajęciowym? Jak zostać terapeutą zajęciowym? Zawód terapeuty zajęciowego należy do zawodów regulowanych. Oznacza to, że osoba, która chciałaby prowadzić terapie zajęciowe musi

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku psychologia

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach psychologicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o społeczeństwie i humanistyce zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez prowadzenie własnej poradni psychologicznej, prowadzenie grup terapeutycznych, prowadzenie terapii indywidualnej, pracę w marketingu i reklamie, rozwój naukowy i pracę nad doktoratem. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem psychologia, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów psychologicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: empatia, wrażliwość, głęboka refleksja, współczucie, chęć pomagania, odwaga. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary psychologii i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: strategie radzenia sobie z obciążeniem psychicznym w pracy zawodowej, style przywiązania a dobrostan psychiczny i psychopatologia na różnych etapach życia, psychospołeczne seksualne funkcjonowania człowieka, uwarunkowania i mechanizmy powstawania i utrzymywania się roli sprawcy przemocy interpersonalnej.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję