logo WSPIA 2018

Ponad 97% absolwentów jednolitych studiów magisterskich oraz 95% absolwentów studiów II stopnia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej szybko znajduje pracę po zakończeniu studiów. Takie dane opublikowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tegorocznym raporcie z Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwenta. 

Logo WSEI wersja odwroconaMechatronika to nowy kierunek studiów inżynierskich na Wyższej Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Warto podkreślić, że można go studiować za darmo — studia są w 100% finansowane ze środków unijnych (EFS).

4”Behapowiec” często postrzegany jest jako nudziarz, który prowadzi obowiązkowe szkolenia dla nowych pracowników. Czasem zdarza się, że pracownicy w firmie nie wiedzą nawet, czym się właściwie zajmuje inspektor ds. BHP.  Jak wyglądają studia na kierunku BHP i czy późniejsze lata pracy to tylko szkolenia pracowników i wypełnianie dokumentacji? Rozmowa z Jarosławem Bokuniewiczem, studentem kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy w Wyższej Szkole Pedagogiczno-Technicznej w Koninie.

Duże zmiany w rankingu studiów prawniczych Dziennika Gazety Prawnej (DGP), a stabilnie w zestawieniu dziennika Rzeczpospolita. Podstawowy wniosek z dorocznego rankingu? Możesz znaleźć dobry kierunek prawo zarówno w dużym ośrodku akademickim, jak i na mniejszych uczelniach. Świetne studia prawnicze można w dodatku znaleźć nie tylko na uczelniach publicznych, ale i prywatnych.

Poszycia w samolotach, sztuczne serca oraz innowacyjne kamizelki kuloodporne — to nieliczne produkty, które powstać mogły dzięki zastosowaniu inżynierii materiałowej. Na jakich uczelniach w Polsce i wydziałach możesz studiować ten kierunek? Czym jest inżynieria materiałowa? I przede wszystkim gdzie możesz szukać zatrudnienia po tym kierunku?

logo WSPIA 2018Nawet 450 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych m.in. ze strzelania, technik interwencyjnych i samoobrony. Zajęcia zakończone są egzaminem i wydaniem certyfikatów uprawniających do wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Tak wyglądało drugie już specjalistyczne szkolenie, w którym uczestniczyło 40 studentów III roku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

6235

Wydział Nauk Technicznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (WNT UWM) nazywany jest „Małą Politechniką Olsztyńską”.  Od lipca 2019 roku rekrutuje studentów na kolejne kierunki — inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych. 

logo 2


Kierunek psychologia rusza na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomiczna (EUH-E). To jednolite pięcioletnie studia magisterskie, które dają uprawnienia do wykonywania zawodu psychologa. 

Co po maturze? Jaki kierunek jest dla mnie najlepszy? Czym kierować się w wyborze studiów? Jak wybrać studia, żeby potem nie żałować? Lepsze studia licencjackie, czy inżynierskie? Na te i na wiele innych pytań od teraz Pani Snapchat odpowie na portalu Studia.pl i w social mediach powiązanych z naszym serwisem.

272Czy studia medyczne to nieustanne wykłady, na których „wkuwa” się książki linijka po linijce? Kiedy zaczyna się prawdziwa lekarska przygoda, czyli zajęcia w szpitalu? Co jest najtrudniejsze podczas diagnozowania pacjenta? Katarzyna Konończuk, studentka piątego roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB) opowiada, jak studiuje się medycynę. 

logo nowe APZastanawiasz się jakie studia techniczne wybrać? Martwisz się, czy znajdziesz pracę po obronie tytułu inżyniera? Poszukujesz kierunku, który zapewni Ci jak najwięcej zajęć praktycznych w firmach zewnętrznych? Dobrym wyborem okazuje się kierunek inżynieria procesów technologicznych na Uniwersytecie Przyrodniczo — Humanistycznym w Siedlcach (UPH). Podczas studiów odbędziesz dziewięć miesięcy praktyk, za które możesz otrzymać wynagrodzenie, pensję taką jak etatowy pracownik! Jak wygląda to w praktyce opisze Daniel Jaśkowiak, student pierwszego roku inżynierii procesów technologicznych na UPH w Siedlcach.

UJ KrakwBioinformatyka nabiera coraz większego znaczenia we współczesnym, scyfryzowanym świecie. Rośnie zapotrzebowanie na specjalistów od analizy danych biologicznych. Bioinformatycy pracują nad najbardziej zaawansowanymi i innowacyjnymi rozwiązaniami w sektorze IT i nauk o życiu. Zarobki w branży systematycznie idą w górę.

4”Behapowiec” często postrzegany jest jako nudziarz, który prowadzi obowiązkowe szkolenia dla nowych pracowników. Czasem zdarza się, że pracownicy w firmie nie wiedzą nawet czym się właściwie zajmuje inspektor ds. BHP.  Jak wyglądają studia na kierunku BHP i czy późniejsze lata pracy to tylko szkolenia pracowników i wypełnianie dokumentacji? Rozmowa z Jarosławem Bokuniewiczem, studentem kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy w Wyższej Szkole Pedagogiczno-Technicznej w Koninie.


logo wsfi 250 250Właśnie uruchamiane są nowe programy studiów na Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego (WSFI) w Łodzi. To nowa formuła kierunku, gdzie na którym pojawiają się takie specjalności jak: logistyka, programowanie i bazy danych w ekonomii czy zasoby ludzkie w organizacji.

logo wsfi 250 250Ekonomia, czy rachunkowość to studia, które są niezrozumiałe dla wielu osób. Zwykle uważa się, że studenci tkwią w książkach i zadaniach matematycznych. Zajęcia na uczelni przypominają nieustanną lekcję matematyki, gdzie każdy student wywoływany jest do tablicy. Czy ten kierunek to tylko liczenie zadań? Czy kalkulator jest najlepszym przyjacielem studenta? Jak wyglądają takie studia? Na te pytania odpowie Kamila Posiłek, studentka ekonomii ze specjalizacją rachunkowość na Wyższej Szkole Finansów i Informatyki im. prof. J. Chechlińskiego w Kaliszu.

FUW znakAngielski to język, jakim porozumiewają się i publikują naukowcy zajmujący się naukami ścisłymi na całym świecie. Aby ułatwić polskim studentom wejście do międzynarodowego obiegu naukowego, a osobom z zagranicy studiowanie w Polsce, Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego otwiera w roku akademickim 2019/20 kierunek studiów drugiego stopnia Physics (Studies in English), na którym kształcenie będzie prowadzone w języku angielskim.

2586784 wsaib logo duzeJak wyglądają studia logistyczne w jednym z najważniejszych węzłów transportowych w Europie. Czy można połączyć zamiłowanie do logistyki oraz bezpieczeństwa i obronności? O swoich doświadczeniach opowiada Paweł Czaja, student Zarządzania w logistyce w Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni (WSAiB).logo kul jpg„Przychodzi student do dziekanatu…” - tak zaczyna się wiele studenckich historii bez happy endu. Według obiegowej opinii, studenci mają za zadanie chodzić na zajęcia i nie przysparzać problemów wykładowcom. Czy na uczelni student zawsze jest traktowany jako „petent”? Czy wykładowcy i pracownicy dziekanatu widzą w studencie tylko zło konieczne? Jak sytuacja wygląda na KUL opowiada Agnieszka Wójcik, studentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Mechatronika, energetyka, mechanika i budowa maszyn, inżynieria bezpieczeństwa to tylko niektóre z kierunków studiów inżynierskich dostępnych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.  Nic dziwnego, że czasami prowadzący je Wydział Nauk Technicznych UWM bywa nazywany “Małą Politechniką Olsztyńską” O możliwościach studiowania na kierunkach politechnicznych na Warmii i Mazurach opowiada dr inż. Jerzy Domański, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie.

Zmiana profilu ogólnoakademickiego na profil praktyczny ma być rozwiązaniem nawarstwiającego się problemu wśród absolwentów i pracodawców. Z jednej strony studenci narzekają na zbyt teoretyczny system kształcenia. Z drugiej, pracodawcy wysyłają sygnały, że absolwenci po studiach nie potrafią wykonywać zawodu. Niesie to za sobą problem poświęcania wielu godzin żeby wdrożyć nowego pracownika na dane stanowisko. Rozwiązaniem tego problemu jest Ustawa 2.0, która przekształca profile ogólnoakademickie uczelni na profile typowo praktyczne.
Od roku nowego akademickiego 2019/2020 informatyka na Uniwersytecie Gdańskim zostanie wzbogacona o nowy, maksymalnie praktyczny profil studiów. Program studiów został znacznie zmodyfikowany we ścisłej współpracy z pracodawcami branży IT. Najważniejsze wprowadzone zmiany zakładają, że część zajęć będzie prowadzona przez doświadczonych specjalistów z trójmiejskich firm, natomiast połowa wszystkich zajęć będzie miała charakter praktyczny.

Chemia materiałów i nanotechnologia to nowy kierunek studiów na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. To pierwszy kierunek inżynierski w ofercie wydziału. Absolwenci znajdą pracę m.in. w przedsiębiorstwach wdrążających nowoczesne materiały z branży chemicznej, medycznej, elektronicznej i farmaceutycznej.

Wybór studiów to indywidualna decyzja w życiu każdego młodego człowieka. Jedni kierują się rozwojem, drudzy chcą pogłębiać zainteresowania, a jeszcze inni kierują się czystym pragmatyzmem i chcą studiować coś, to zapewni im dobrą pracę. Dopóki wybór odbędzie się w zgodzie z samym sobą i własnymi preferencjami, nie można podjąć złej decyzji. Warto jednak być świadomym, które studia mogą zaprocentować w przyszłości bardziej niż inne. Dlatego prezentujemy 10 najbardziej przyszłościowych kierunków!

Dynamiczny rozwój e-handlu powoduje, że zapotrzebowanie w firmach na nowych pracowników sukcesywnie wzrasta, co przekłada się na coraz atrakcyjniejsze oferty pracy. Według przeglądu wynagrodzeń portalu wynagrodzenia.pl, specjaliści ds. marketingu internetowego mogą liczyć na pensję między 3500, a 5600 złotych. W zależności od doświadczenia pracownika i regionu, płace mogą rosnąć. Najbardziej doświadczeni mogą liczyć nawet na kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie!

Brak doświadczenia zawodowego dotyka wszystkich na rynku pracy: zarówno wkraczających na rynek absolwentów, jak i pracodawców, którzy dbają o efektywność swoich kadr. Czy młody człowiek jest w stanie spełnić oczekiwania, łącząc jednocześnie edukację akademicką z pracą zawodową? Tak, ponieważ Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie uruchamia studia o maksymalnie praktycznym charakterze.

Czy studia na uczelni wojskowej to tylko zbiórki, apele i uczestniczenie w defiladach wojskowych? Czy są to studia tylko dla mężczyzn? Jak wygląda typowy dzień podchorążego (studenta) opowiada Kinga Przybysz, studentka Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Nawet ktoś, kto nigdy nie myślał o studiach informatycznych, może zrobić karierę w branży IT. Wystarczy, że wybierze praktyczny kierunek studiów, gdzie matematyka i inne przedmioty teoretyczne są ograniczone do minimum. Zwłaszcza, jeśli podejmie studia na uczelni blisko współpracująca z pracodawcami z sektora IT. Tak jak Kamila Jarzębczyk, która wybrała informatykę w Collegium Balticum w Szczecinie.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->