mariaKosmetologia zwykle kojarzona jest z gabinetami piękności, przedłużaniem rzęs oraz wzorkami na paznokciach. Okazuje się, że to tylko „wierzchołek góry” kierunku zwanego kosmetologia. Zajmuje się ona znacznie większym zakresem, zaczynając od pomocy lekarzom, aż po produkcję i dystrybucję kosmetyków. Czym można zająć się będąc absolwentem kosmetologii? Jak wyglądają studia na tym kierunku? I czy składając podanie na kosmetologię, należy mieć ponadprzeciętne umiejętności manualne? Odpowiedzi na te pytania udzieli Katarzyna Pytkowska, opiekun kierunku kosmetologia na Uczelni Medycznej im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

wat2 logoStudia na Wojskowej Akademii Technicznej mogą być pierwszym krokiem do kariery w wojsku. Dlatego też, w wielu aspektach przypominają jednostkę wojskową. Studentów studiów wojskowych nazywa się podchorążymi, a w weekend należy otrzymać przepustkę na wyjazd do rodziny. Co jest takiego ciekawego w wyborze uczelni wojskowej? Czym kierunek logistyka na „zwykłej” uczelni różni się od logistyki wojskowej na WAT? Jak wyglądają praktyki i czy na zajęciach strzela się z broni? Rozmowa z Dominiką Góralską, studentką trzeciego roku kierunku logistyka wojskowa na Wojskowej Akademii Technicznej im. J. Dąbrowskiego w Warszawie (WAT).

mariaRatownicy medyczni zwykle jako pierwsi są na miejscu wypadku. Zdarza się, że muszą zmierzyć się z trudnymi przypadkami, które wymagają od nich ponadprzeciętnego opanowania i działania pod ogromną presją czasu. Jak wyglądają studia na tym kierunku? Z czym musi się zmierzyć student, który w przyszłości chce ratować ludzkie życie? I przede wszystkim, kto może zostać ratownikiem medycznym? Na te pytania odpowie Magdalena Romanowska, studentka trzeciego roku kierunku ratownictwo medyczne na Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie (UM MSC).

logo kul jpgCzy studia na KUL to tylko teologia? Czy po KUL-u można zostać inżynierem? Czy studentem może zostać tylko katolik? Jak wygląda w praktyce rekrutacja na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II — opowiada Piotr Lewandowski z Działu Komunikacji KUL.

wsg logo nazwa RGBPsychologia edukacyjna to nowy kierunek na Wyższej Szkole Gospodarki (WSG) w Bydgoszczy, który jest adresowany przede wszystkim do osób zainteresowanych psychologią w sektorze edukacji. Jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia edukacyjna trwają pięć lat.

wsg logo nazwa RGBStudia takie jak ja, czyli dopasowujące się do nas, studentów — tak opisuje naukę w Wyższej Szkole Gospodarki Alicją Ziętak. Właśnie kończy tutaj studia magisterskie z zarządzania w hotelarstwie i turystyce. Wcześniej studiowała tutaj przez trzy lata na studiach licencjackich.

405351 1343892256485 nKierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to nowy kierunek na Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum. Dotychczas realizowany był jako specjalność na kierunku pedagogika, studia pierwszego stopnia oraz studia drugiego stopnia. Od roku akademickiego 2019/2020 kierunek ten to studia jednolite magisterskie 5-letnie. To doskonały i kompleksowy sposób na poszerzenie wiedzy i umiejętności o charakterze interdyscyplinarnym w dyscyplinie pedagogika, niezbędnych przy kompleksowej realizacji działań edukacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych, kulturalnych oraz terapeutycznych.

SSW logoWzornictwo to nowy kierunek na Sopockiej Szkole Wyższej (SSW), który przygotowuje absolwenta do sztuki projektowania nowoczesnych form użytkowych i towarzyszących im przestrzeni w czterech uzupełniających się zakresach: PRODUKT, MEBEL, OPAKOWANIA i MOBILNOŚĆ. 

mariaPraca pielęgniarki to dyżury trwające więcej niż osiem godzin. To nieustanna służba drugiemu człowiekowi w jego najtrudniejszych chwilach, czyli chorobie. Czasem możemy usłyszeć, że pielęgniarki są niedoceniane oraz że nie mają wpływu na poprawę życia osób schorowanych. Jakie wyzwania niesie pielęgniarstwo? Jakimi ideami kierują się młodzi ludzie pracujący w tym zawodzie? A także jak student pielęgniarstwa może wpłynąć na poprawę jakości życia osób starszych? Rozmowa z Pauliną Pergoł, absolwentką Uczelni Medycznej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, aktualną studentką II stopnia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz laureatką prestiżowej międzynarodowej nagrody pielęgniarskiej.

logo EUSTStudia prawnicze w Warszawie i Radomiu uruchamia Europejska Uczelnia Społeczno-Techniczna. To  jednolite studia magisterskie, które zwykle trwają pięć lat. Jednak absolwenci kilku kierunków studiów mogą studiować prawo na EUST krócej - w tzw. trybie przeniesienia osiągnięć.


logo wersja podstawowa granat 1Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to nowe 5-letnie jednolite studia magisterskie na kaliskim Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Poznaniu W kaliskiej filii poznańskiego uniwerku nadal można studiować pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą oraz pedagogikę resocjalizacyjną i penitencjarną w systemie 3+2 czyli studiów licencjackich I stopnia i magisterskich II stopnia.

ATENEUM gdansk LOGOWybór studiów przez osobę z niepełnosprawnościami to dodatkowy stres. Czy uczelnia jest dobrze przygotowana na szczególne potrzeby takiego studenta? Czy usunęła bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnością ruchową? Czy ma rozwiązania technologiczne dla osób z wadą mowy, wzroku czy słuchu? O swoich doświadczeniach opowiada Anna Elminowska, studentka pedagogiki z niepełnosprawnością na Ateneum Szkole Wyższej w Gdańsku.

wns sggwSocjologia odpowiada nam na pytanie, jak funkcjonuje społeczeństwo oraz jakie zmiany w nim zachodzą. Czym właściwie zajmuje się ta nauka w praktyce? Kiedy warto rozważyć studia na tym kierunku? I najważniejsze pytanie — czy po ukończeniu socjologii można znaleźć dobrą pracę? Rozmowa z Bartoszem Lewczukiem — studentem drugiego roku socjologii na Wydziale Nauk Społecznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

wns sggwPraca pedagoga to nie tylko układanie klocków z dziećmi, ale przede wszystkim tworzenie specjalistycznych programów rozwojowych. Czy pedagodzy mogą znaleźć pracę jedynie w szkołach i przedszkolach? Jak wyglądają studia na tym kierunku? Na te pytania odpowiada Martyna Majda, studentka trzeciego roku kierunku pedagogika na Wydziale Nauk Społecznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

politechnika krakowska logoNowości w ofercie edukacyjnej, nowoczesne kierunki studiów, unikatowe laboratoria, bogata oferta praktyk i staży – to wszystko czeka na przyszłych studentów Politechniki Krakowskiej. Trwa rekrutacja na PK. 

logo WTD granatCzym zajmuje się osoba, która kończy meblarstwo? Czy studenci tego kierunku muszą posiadać bardzo mocno rozwinięte zdolności manualne? Jak wygląda cały proces projektowania i tworzenia mebli? Rozmowa z Sylwią Toczek, absolwentką studiów inżynierskich kierunku projektowanie mebli na Wydziale Technologii Drewna na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (UP). Aktualnie kończy studia magisterskie na kierunku technologia drewna o specjalności meblarstwo. 

logo kul jpgIstnieje przekonanie, że studia humanistyczne to obecnie kuźnia bezrobotnych. Co więcej, uważa się, że studenci wybierający filologię i nauki społeczne tak naprawdę nie mają pomysłu na siebie, a ich jedyną pasją jest czytanie książek. Czy absolwent filologii polskiej może pracować tylko jako nauczyciel języka polskiego? Dlaczego warto wybrać studia humanistyczne? Czy po filologii można znaleźć ciekawą pracę? Rozmowa z Andrzejem Białasikiem, studentem kierunku filologia polska na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

logo WSPIA 2018

Ponad 97% absolwentów jednolitych studiów magisterskich oraz 95% absolwentów studiów II stopnia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej szybko znajduje pracę po zakończeniu studiów. Takie dane opublikowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tegorocznym raporcie z Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwenta. 

Logo WSEI wersja odwroconaMechatronika to nowy kierunek studiów inżynierskich na Wyższej Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Warto podkreślić, że można go studiować za darmo — studia są w 100% finansowane ze środków unijnych (EFS).

4”Behapowiec” często postrzegany jest jako nudziarz, który prowadzi obowiązkowe szkolenia dla nowych pracowników. Czasem zdarza się, że pracownicy w firmie nie wiedzą nawet, czym się właściwie zajmuje inspektor ds. BHP.  Jak wyglądają studia na kierunku BHP i czy późniejsze lata pracy to tylko szkolenia pracowników i wypełnianie dokumentacji? Rozmowa z Jarosławem Bokuniewiczem, studentem kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy w Wyższej Szkole Pedagogiczno-Technicznej w Koninie.

Duże zmiany w rankingu studiów prawniczych Dziennika Gazety Prawnej (DGP), a stabilnie w zestawieniu dziennika Rzeczpospolita. Podstawowy wniosek z dorocznego rankingu? Możesz znaleźć dobry kierunek prawo zarówno w dużym ośrodku akademickim, jak i na mniejszych uczelniach. Świetne studia prawnicze można w dodatku znaleźć nie tylko na uczelniach publicznych, ale i prywatnych.

Poszycia w samolotach, sztuczne serca oraz innowacyjne kamizelki kuloodporne — to nieliczne produkty, które powstać mogły dzięki zastosowaniu inżynierii materiałowej. Na jakich uczelniach w Polsce i wydziałach możesz studiować ten kierunek? Czym jest inżynieria materiałowa? I przede wszystkim gdzie możesz szukać zatrudnienia po tym kierunku?

logo WSPIA 2018Nawet 450 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych m.in. ze strzelania, technik interwencyjnych i samoobrony. Zajęcia zakończone są egzaminem i wydaniem certyfikatów uprawniających do wpisu na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Tak wyglądało drugie już specjalistyczne szkolenie, w którym uczestniczyło 40 studentów III roku studiów I stopnia na kierunku „bezpieczeństwo wewnętrzne” w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

6235

Wydział Nauk Technicznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (WNT UWM) nazywany jest „Małą Politechniką Olsztyńską”.  Od lipca 2019 roku rekrutuje studentów na kolejne kierunki — inżynieria maszyn rolniczych, spożywczych i leśnych. 

logo 2


Kierunek psychologia rusza na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomiczna (EUH-E). To jednolite pięcioletnie studia magisterskie, które dają uprawnienia do wykonywania zawodu psychologa. 

Co po maturze? Jaki kierunek jest dla mnie najlepszy? Czym kierować się w wyborze studiów? Jak wybrać studia, żeby potem nie żałować? Lepsze studia licencjackie, czy inżynierskie? Na te i na wiele innych pytań od teraz Pani Snapchat odpowie na portalu Studia.pl i w social mediach powiązanych z naszym serwisem.

272Czy studia medyczne to nieustanne wykłady, na których „wkuwa” się książki linijka po linijce? Kiedy zaczyna się prawdziwa lekarska przygoda, czyli zajęcia w szpitalu? Co jest najtrudniejsze podczas diagnozowania pacjenta? Katarzyna Konończuk, studentka piątego roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB) opowiada, jak studiuje się medycynę. 

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->