Filologia włoska (italianistyka) - kierunek studiów

Filologia włoska (italianistyka) na skróty

Gdzie studiować filologię włoska (italianistykę)?

Wszystkie studia na kierunku filologia włoska (italianistyka) w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Znajdź italianistykę w swoim mieście i województwie

  Sprawdź, jakie studia z filologii włoskiej możesz studiować we wszystkich regionach

  Poradniki dla przyszłych studentów filologii włoskiej (italianistyki)

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Czy warto studiować filologię włoska (italianistykę)?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku filologia włoska (italianistyka) na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek filologia włoska (italianistyka) w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku filologia włoska? Jeśli wahasz się, czy studiowanie filologii włoskiej ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia filologiczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie filologii włoskiej. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Język włoski wywodzi się w prostej linii z łaciny, w której zapisane zostały najwznioślejsze myśli człowieka. Italianistyka to studia, których celem jest opanowanie współczesnego języka włoskiego. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak praktyczna nauka języka, wstęp do literaturoznawstwa, gramatyka opisowa, wstęp do językoznawstwa, wykład monograficzny, swobodne używanie języka, analizowanie i interpretacja dzieł literatury, swobodne prowadzenie rozmów i korespondencji, odnajdywanie nawiązań literackich i kulturowych w sztuce, tłumaczenie na język polski. Filologia włoska to także wiedza o kontekstach języka włoskiego, kulturze, muzyce, sztuce i oczywiście bogatej i wielkiej literaturze kraju pizzy i spaghetti. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania filologii włoskiej. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Studia podyplomowe z języków włoskich

  Szukasz innych studiów filologicznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

  Możliwości zawodowe po kierunku filologia włoska (italianistyka)

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach filologicznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów filologicznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w placówkach dyplomatycznych, pracę w organizacjach pozarządowych, prowadzenie biura tłumaczeń, prowadzenie lektoratów dla studentów, pracę w handlu międzynarodowym. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem filologia włoska, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów filologicznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: talent językowy, rozumienie gramatyki, dobra pamięć, sympatia do ludzi, zdolności humanistyczne, chęć do nauki. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary filologii włoskiej i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: analiza językowa wybranego dzieła dramaturgicznego, perswazyjność tekstów wybranego nurtu literackiego, neologizmy w twórczości wybranego poety, zapożyczenia językowe we współczesnym dyskursie medialnym.

  Zobacz inne kierunki filologiczne

  Szukasz innych studiów filologicznych? Sprawdź wszystkie kierunki filologiczne.

  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję