Site logo

Prawo w biznesie - kierunek studiów

Prawo w biznesie na skróty

Gdzie studiować prawo w biznesie?

Wszystkie studia na kierunku prawo w biznesie w Polsce

List view

Prawnicze studia podyplomowe w Polsce

Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

Poradniki dla przyszłych studentów prawa w biznesie

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Studia na kierunku ekonomiczna analiza prawa

Kierunek Ekonomiczna analiza prawa daje możliwość nabycia wiedzy z zakresów: prawa i ekonomii oraz umożliwia zdobycie umiejętności do prowadzenia działalności zawodowej krajowej, jak i zagranicznej.

Czytaj więcej »

Zobacz inne kierunki prawnicze

Szukasz innych studiów prawniczych lub administracyjnych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze prawa i administracji.

Czy warto studiować prawo w biznesie?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku prawo w biznesie na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek prawo w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku prawo w biznesie? Jeśli wahasz się, czy studiowanie prawa w biznesie ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o prawie w biznesie – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie prawa w biznesie. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Każda działalność biznesowa powinna funkcjonować w granicach wyznaczonych prawem. Z tego powodu na rynku pracy potrzeba znających się na biznesie specjalistów w zakresie prawa. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak prawo podatkowe, ekonomia, zarządzanie, prawo administracyjne, prawo bankowe, negocjowanie, przygotowywanie i podpisywanie umów, reprezentowanie przedsiębiorców w urzędach, doradztwo w zakresie prawa gospodarczego, posługiwanie się wiedzą dotyczącą podatków. Studia na tym kierunku przygotowują do podjęcia pracy na szczeblu managerskim w dziedzinach takich jak nieruchomości, inwestycje czy finanse i z pewnością są świetną inwestycją w przyszłość! Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania prawa w biznesie. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
Kierunek prawo w biznesie - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania prawa w biznesie. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Podyplomowe na kierunku prawo w biznesie

Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie prawa w biznesie? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku prawo w biznesie, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Studia na tym kierunku przygotowują do podjęcia pracy na szczeblu managerskim w dziedzinach takich jak nieruchomości, inwestycje czy finanse i z pewnością są świetną inwestycją w przyszłość! Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze prawie w biznesie. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak prawo podatkowe, ekonomia, zarządzanie, prawo administracyjne, prawo bankowe, negocjowanie, przygotowywanie i podpisywanie umów, reprezentowanie przedsiębiorców w urzędach, doradztwo w zakresie prawa gospodarczego, posługiwanie się wiedzą dotyczącą podatków. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do prawa w biznesie. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o administracji i prawie. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

Praca po kierunku prawo w biznesie

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku prawo w biznesie?

Zawód: Prokurator

Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że

Czytaj więcej »

Zawód: Radca prawny

Czym zawodowo zajmuje się radca prawny? Jakie są różnice między jego obowiązkami a zakresem spraw, jakimi zajmuje się adwokat? Dlaczego potrzeba aż 8 lat, żeby zdobyć wszystkie uprawnienia do wykonywania tego niezwykle odpowiedzialnego i wymagającego zawodu? Chcesz się tego dowiedzieć? Czytaj dalej… Kim jest radca prawny i czym się zajmuje? Wiele osób uważa, że praca radcy prawnego i adwokata to

Czytaj więcej »

Zawód: Notariusz

Chcesz samodzielnie ustalać godziny swojej pracy? Wizja wysokich zarobków wydaje Ci się interesująca? Praca z dokumentami i dbałość o najmniejszy szczegół nie stanowi dla Ciebie problemu? Myślisz o studiach prawniczych? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to koniecznie powinieneś poznać nieco bliżej arkana pracy notariusza. Kim jest notariusz? Notariusz jest jednym z zawodów zaufania publicznego, którego zakres obowiązków dotyczy w głównej mierze sporządzania

Czytaj więcej »

Możliwości zawodowe po kierunku prawo w biznesie

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie prawa w biznesie? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o administracji i prawie zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pełnienie stanowisk kierowniczych, działalność doradczą, kierowanie firmą, działalność freelancerską, pracę nad doktoratem. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem prawo w biznesie, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie prawa w biznesie będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, odpowiedzialność, świetna pamięć, logiczne myślenie, wyciąganie wniosków, doskonała organizacja pracy. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary prawa w biznesie i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: liberalizm a liberalizacja działalności gospodarczej w Polsce, zasada wolności gospodarczej w prawie polskim, obejście a nadużycie prawa, problem gałęziowego podziału prawa na przykładzie prawa gospodarczego.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję