Administracja i samorządność - kierunek studiów

Administracja i samorządność na skróty

Gdzie studiować administrację i samorządność?

Wszystkie studia na kierunku administracja i samorządność w Polsce

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Reset Filters
 • Prawnicze studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów administracji i samorządności

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Zobacz inne kierunki prawnicze

  Szukasz innych studiów prawniczych lub administracyjnych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze prawa i administracji.

  Czy warto studiować administrację i samorządność?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku administracja i samorządność na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek administracja i samorządność w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku administracja i samorządność? Jeśli wahasz się, czy studiowanie administracji i samorządności ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o administracji i samorządności – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie administracji i samorządności. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Administracja kojarzy się z podejmowaniem decyzji urzędowych i zarządzaniem różnymi sprawami. Ludzie, którzy pełnią funkcje administracyjne działają wg przepisów prawa. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak finanse administracji publicznej, zarządzanie projektami, prawo budowlane, służby, inspekcje i straże, podstawy rachunkowości budżetowej, stosowanie przepisów prawa, znajomość funkcjonowania samorządu, znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, załatwianie spraw na różnych szczeblach urzędowych, postępowanie wg ściśle określonych reguł prawnych. Bardzo wiele zadań z zakresu administracji publicznej realizowanych jest w samorządach, czyli np. w gminach i powiatach. Wiedza o samorządzie jest świetnym dopełnieniem wiedzy o administracji! Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania administracji i samorządności. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek administracja i samorządność - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania administracji i samorządności. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku administracja i samorządność

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie administracji i samorządności? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku administracja i samorządność, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Bardzo wiele zadań z zakresu administracji publicznej realizowanych jest w samorządach, czyli np. w gminach i powiatach. Wiedza o samorządzie jest świetnym dopełnieniem wiedzy o administracji! Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze administracji i samorządności. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak finanse administracji publicznej, zarządzanie projektami, prawo budowlane, służby, inspekcje i straże, podstawy rachunkowości budżetowej, stosowanie przepisów prawa, znajomość funkcjonowania samorządu, znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, załatwianie spraw na różnych szczeblach urzędowych, postępowanie wg ściśle określonych reguł prawnych. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do administracji i samorządności. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o administracji i prawie. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku administracja i samorządność

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku administracja i samorządność?

  Zawód: Prokurator

  Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że

  Czytaj więcej »

  Zawód: Radca prawny

  Czym zawodowo zajmuje się radca prawny? Jakie są różnice między jego obowiązkami a zakresem spraw, jakimi zajmuje się adwokat? Dlaczego potrzeba aż 8 lat, żeby zdobyć wszystkie uprawnienia do wykonywania tego niezwykle odpowiedzialnego i wymagającego zawodu? Chcesz się tego dowiedzieć? Czytaj dalej… Kim jest radca prawny i czym się zajmuje? Wiele osób uważa, że praca radcy prawnego i adwokata to

  Czytaj więcej »

  Zawód: Notariusz

  Chcesz samodzielnie ustalać godziny swojej pracy? Wizja wysokich zarobków wydaje Ci się interesująca? Praca z dokumentami i dbałość o najmniejszy szczegół nie stanowi dla Ciebie problemu? Myślisz o studiach prawniczych? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to koniecznie powinieneś poznać nieco bliżej arkana pracy notariusza. Kim jest notariusz? Notariusz jest jednym z zawodów zaufania publicznego, którego zakres obowiązków dotyczy w głównej mierze sporządzania

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku administracja i samorządność

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie administracji i samorządności? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o administracji i prawie zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pełnienie funkcji w samorządzie terytorialnym, sprawowanie mandatu radnego, burmistrza czy starosty, zatrudnienie w charakterze urzędnika , doradzanie w przedsiębiorstwach i firmach, zatrudnienie w organach samorządu terytorialnego. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem administracja i samorządność, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie administracji i samorządności będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: skrupulatność, rzetelność, uczciwość, staranność, przyjazność, świetna pamięć. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary administracji i samorządności i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: funkcja nadzoru w administracji publicznej, procesy cyfryzacyjne w administracji w latach 2000-2015, cele polityki społecznej administracji publicznej na podkarpaciu, rola samorządu terytorialnego w Polsce.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję