Site logo

Administracja i samorządność - kierunek studiów

Administracja i samorządność na skróty

Gdzie studiować administrację i samorządność?

Wszystkie studia na kierunku administracja i samorządność w Polsce

List view

Znajdź administrację i samorządność w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z kierunku możesz studiować we wszystkich regionach

Opinie studentów administracji i samorządności

Opinie studentów, absolwentów, pracodawców, ekspertów

Czy warto studiować administrację i samorządność?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku administracja i samorządność na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek administracja i samorządność w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku administracja i samorządność? Jeśli wahasz się, czy studiowanie administracji i samorządności ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o administracji i samorządności – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie administracji i samorządności. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Administracja kojarzy się z podejmowaniem decyzji urzędowych i zarządzaniem różnymi sprawami. Ludzie, którzy pełnią funkcje administracyjne działają wg przepisów prawa. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak finanse administracji publicznej, zarządzanie projektami, prawo budowlane, służby, inspekcje i straże, podstawy rachunkowości budżetowej, stosowanie przepisów prawa, znajomość funkcjonowania samorządu, znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, załatwianie spraw na różnych szczeblach urzędowych, postępowanie wg ściśle określonych reguł prawnych. Bardzo wiele zadań z zakresu administracji publicznej realizowanych jest w samorządach, czyli np. w gminach i powiatach. Wiedza o samorządzie jest świetnym dopełnieniem wiedzy o administracji! Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania administracji i samorządności. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z administracji i samorządności

Szukasz innych studiów na kierunku administracja i samorządność? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku administracja i samorządność

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie administracji i samorządności? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o administracji i prawie zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pełnienie funkcji w samorządzie terytorialnym, sprawowanie mandatu radnego, burmistrza czy starosty, zatrudnienie w charakterze urzędnika , doradzanie w przedsiębiorstwach i firmach, zatrudnienie w organach samorządu terytorialnego. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem administracja i samorządność, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie administracji i samorządności będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: skrupulatność, rzetelność, uczciwość, staranność, przyjazność, świetna pamięć. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary administracji i samorządności i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: funkcja nadzoru w administracji publicznej, procesy cyfryzacyjne w administracji w latach 2000-2015, cele polityki społecznej administracji publicznej na podkarpaciu, rola samorządu terytorialnego w Polsce.

Zobacz inne kierunki prawnicze

Szukasz innych studiów prawniczych lub administracyjnych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w obszarze prawa i administracji.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję