Katowice – studia, uczelnie i kierunki

Katowice – studia, uczelnie i kierunki - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Dlaczego warto tutaj studiować?

Studia w Katowicach. Informacje o kierunkach studiów, opinie studentów. Możliwości pracy dla absolwentów.

Studiowanie w Katowicach

Katowice to jeden z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i największe pod względem ludności (około 293 tys.) miasto konurbacji górnośląskiej. Siedziba Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Katowice są jednym z większych ośrodków naukowych w Polsce – w mieście działa 20 uczelni wyższych, w tym 8 uczelni publicznych, m.in.: Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Śląski, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki.

Co się dzieje w Katowicach i na Śląsku?

Rekrutacja na studia, drzwi otwarte, juwenalia, imprezy studenckie, noce naukowców i wszystko co ważne w Katowicach i śląskich miastach akademickich.

Uczelnie i kierunki studiów na Śląsku

Nie znalazłeś w Katowicach kierunku studiów, na którym najbardziej Ci zależało? A może szukasz innego programu studiów podyplomowych? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą edukacyjną innych miast na Śląsku.
Jakie informacje o kierunku studiów są ważne?
Jak powinien wyglądać idealny opis kierunku studiów? Jeśli szukasz studiów – możesz wskazać, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli już studiujesz – możesz pomóc przyszłym kandydatkom i kandydatom.