Site logo

Studia magisterskie w Zielonej Górze

Kierunki magisterskie uzupełniające (II stopnia) i jednolite magisterskie

Wszystkie studia magisterskie w Zielonej Górze

Znajdź dla siebie najciekawsze studia magisterskie na uczelniach z Zielonej Góry i lubuskiego

List view

Studia jednolite magisterskie i magisterskie uzupełniające w Zielonej Górze i w lubuskim

StudiaStudia magisterskie “uzupełniające” to studia drugiego stopnia, dostępne dla osób z dyplomem licencjata lub inżyniera. W praktyce są kontynuacją, poszerzeniem lub uzupełnieniem kierunku wcześniejszych studiów. W rekrutacji na studia brane jest pod uwagę wykształcenie ze studiów pierwszego stopnia. Zwykle analizowany jest program studiów, zbieżności i różnice programowe. W niektórych przypadkach podczas rekrutacji przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna. Studia magisterskie trwają zazwyczaj 3 – 5 semestrów (1,5 roku – 2 lata, nieco rzadziej 2,5 roku). Na koniec zwykle musisz napisać pracę dyplomową (magisterską) i po jej obronie otrzymujesz tytuł magistra lub magistra inżyniera. Studia II stopnia dają uprawnienia do podjęcia studiów doktoranckich (III stopnia). Alternatywą dla studiów magisterskich “uzupełniających” mogą być studia podyplomowe. Studia jednolite magisterskie to studia dostępne dla kandydatów ze zdaną maturą. W rekrutacji na studia liczą się punkty naliczane na podstawie ocen ze wskazanych przedmiotów na egzaminie dojrzałości. Studia trwają 9 – 12 semestrów, zwykle 5 – 6 lat. Prawo w Polsce wymusza prowadzenie części kierunków studiów jako jednolite magisterskie. Takimi studiami są kierunki dające uprawnienia do wykonywania zawodów: lekarza, dentysty, weterynarza, fizjoterapeuty, analityka medycznego, farmaceuty, nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej. Dotyczy to także studiów prawniczych, upoważniających do aplikacji i zawodów prawniczych. Część kierunków jednolitych magisterskich może być prowadzona także w systemie dwustopniowym (licencjat/inżynier + magister), są studia psychologiczne, teologiczne i część artystycznych. Na koniec studiów zwykle musisz napisać pracę dyplomową i po jej obronie otrzymujesz tytuł magistra, magistra inżyniera lub równorzędny (np. lekarza). Studia jednolite magisterskie dają uprawnienia do podjęcia studiów doktoranckich (III stopnia). Jeśli szukasz studiów jednolitych magisterskich, zainteresuj się też innymi studiami dostępnymi dla maturzystów —licencjackimi i inżynierskimi.   

Opinie o studiach magisteskich

Czym są studia magisterskie i jak sobie na nich poradzić? Czy studia drugiego stopnia są trudne? Sprawdź nasze poradniki.

Sebastian Szczęsny

Konkurs na najlepsze prace magisterskie

Rusza IV edycja konkursu „Teraz Polska Promocja”. Na autorów najlepszych prac magisterskich dotyczących promocji Polski czekają nagrody pieniężne o łącznej wartości ok. 50.000 zł. Oprócz

Czytaj więcej »

Studia w Zielonej Górze i województwie lubuskim

Zielona Góra to ośrodek akademicki, który w połączeniu z pobliskim Sulechowem tworzy jeden z dwóch głównych ośrodków akademickich w zachodniej Polsce. Szukający kierunku dla siebie, mogą skorzystać z ponad 100 propozycji w ramach studiów licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich i magisterskich uzupełniających oraz studiów podyplomowych. Bogata oferta sprawia, że na studia w Zielonej Górze decydują się zarówno osoby z regionu, jak i przyjezdni studenci. Co roku na tutejszych uczelniach studiuje 10 tysięcy osób, a kilka tysięcy opuszcza mury uczelni jako absolwenci. Absolwenci oraz studenci mogą skorzystać z oferty pracy około 129 tysięcy firm, które zarejestrowane są w województwie lubuskim. Dodatkowym atutem tego miejsca jest bliskość granicy z Niemcami, gdzie również cenieni są wykształceni specjaliści z lubuskich uczelni. Alternatywą może być poszukiwanie zawodowego spełnienia w Wielkopolsce lub w województwie zachodniopomorskim.Zielona Góra znana jest również ze wspaniałej zieleni miejskiej i parków, w którychmożna odpoczywać między zajęciami lub aktywnie spędzać czas. Wśród parków warto zwrócić uwagę na Piastowski, Świętej Trójcy, Sowińskiego oraz Dunikowskiego, a to tylko kilka z wielu propozycji. Można skorzystać również z licznych koncertów, spektakli teatralnych, wystaw oraz z kin alternatywnych. Wieczorami życie studenckie przenosi się do lokalnych restauracji, pubów i barów, na których liczbę również nie można narzekać. Miłośnicy historii mogą odwiedzić Muzeum Etnograficzne, Muzeum Ziemi Lubuskiej, Park Książęcy Zatonie, czy Ruiny Pałacu w Zatoniu. Rozbudowany campus uniwersytecki to miejsce, w którym tętni życie studenckie. W tutejszych szkołach wyższych znajdziecie wysokiej klasy infrastrukturę uczelnianą, która jest nowoczesna i dostosowana do europejskich standardów. Życie akademickie województwa lubuskiego to nie tylko Zielona Góra i Sulechów. Potencjalni studenci mogą wybierać również z oferty uczelni z Gorzowa Wielkopolskiego, Żar, Kostrzyna nad Odrą i Słubic.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję