Site logo

Opinie o uczelniach we Wrocławiu

Czy warto studiować na wrocławskich i dolnośląskich uczelniach?

Jak się studiuje we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Zobacz, co o studiowaniu na wrocławskich i dolnośląskich uczelniach myślą ich studenci, absolwenci, naukowcy, pracodawcy i eksperci.

Czy warto studiować we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Zbieranie jak największej ilości danych przed rekrutacją na Wrocławskie i dolnośląskie studia, zwiększa prawdopodobieństwo udanego wybrania kierunku i uczelni. Niekiedy opisy kierunków studiów, na stronach uczelnianych i w zewnętrznych źródłach, bywają bardzo lakoniczne, formalne albo przeładowane propagandowymi treściami. Warto je skonfrontować z opiniami „żywych ludzi”, którzy w przystępny sposób, wiarygodnie odpowiadają na pytania: „jak się studiuje”?, „jaką pracę można dostać po konkretnych studiach”?, „co jest fajnego, a co trudnego, w danej ścieżce studiowania”? Najwięcej opinii o Wrocławskich i dolnośląskich uczelniach znajdziemy w odniesieniu do najpopularniejszych – państwowych szkół wyższych. Możesz spodziewać się opinii o Uniwersytecie Wrocławskim (jak oceniane są studia na UWr), Politechnice Wrocławskiej (co można sądzić o studiach na Wrocławskiej „polibudzie”?), Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (jak oceniać studia biznesowe i ekonomiczne na UE Wrocław) czy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (opinie wyrażane o UP we Wrocławiu), Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (jak wyglądają studia plastyczne i wizualne na ASP we Wrocławiu), Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (ocena studiów muzycznych na AM we Wrocławiu), Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu (jak postrzegana jest AWF Wrocław). Warto zapoznać się z opiniami o mniej znanych uczelniach w samym Wrocławiu, a także w pozostałych ośrodkach akademickich, przede wszystkim w Legnicy (Collegium Witelona Uczelnia Państwowa), Jeleniej Gorze (Karkonoska Akademia Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze), Wałbrzychu (Państwowa Uczelnia Angelusa Silesiusa), Głogowie (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie). Oczywiście ważne są opinie o samych kierunkach studiów, jak są prowadzone i oceniane w porównaniu z konkurencyjną ofertą. Warto poszukać opinii studentów z Wrocławia i Dolnego Śląska (na naszym portalu w cyklu „Okiem studenta”), absolwentów (na Studia.pl seria „Zawód z pasją”), ekspertów edukacyjnych (na naszych stronach WWW – „Kierunki studiów w pytaniach i odpowiedziach”), dziennikarzy, przedstawicieli uczelni, wykładowców (format „Kierunek pod lupą”), naukowców (artykuły w dziale „Nauka”). Wreszcie – jakie opinie mają pracodawcy z Wrocławia i innych dolnośląskich firm, co mają do powiedzenia o możliwościach pracy dla absolwentów danego kierunku i uczelni oraz jak oceniają ich kwalifikacje? Jeśli autorem danej wypowiedzi jest konkretna osoba, można też nawiązać z nią kontakt np. w social mediach i „dopytać” o to, co nas zainteresuje, pogłębić temat, a nawet umówić się na kontakt osobisty i udać się w uczelniane mury we Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze, Wałbrzychu i Głogowie.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję