
Jak opolskie uczelnie pomagają Ukrainie?
Politechnika Opolska i Uniwersytet Opolski pomagają swoim ukraińskim studentom. Opolskie uczelnie pomagają także wojennym uchodźcom oraz przygotowują wsparcie dla kandydatów na studia z ogarniętej wojenną
Studia w Opolu dla osób uzdolnionych artystycznie, chcących rozwijać swoje pasje, doskonalić warsztat i związać swoją przyszłość z kulturą, sztuką, designem, muzyką. teatrem, filmem, telewizją.
Studia w Opolu dla osób interesujących się karierą w służbach mundurowych (wojsko, policja), cywilnych strukturach zajmujących się bezpieczeństwem wewnętrznym, w BHP i usługach bezpieczeństwa.
Studia w Opolu dla osób chcących realizować karierę w biznesie, założyć własną firmę, prowadzić analizy i badania ekonomiczne w instytucjach państwowych, naukowych, usługach finansowych i na rynkach kapitałowych.
Studia w Opolu dla osób o predyspozycjach humanistycznych, interesujących się sytuacją człowieka i społeczeństwa, relacjami międzyludzkimi, kulturą i cywilizacją w historii i współczesności.
Studia w Opolu dla osób chcących uczyć się lub doskonalić znajomość języków obcych, poznawać kulturę różnych krajów, myślących o karierze tłumacza, nauczyciela języków obcych, pracy w międzynarodowym środowisku.
Studia w Opolu dla osób myślących o karierze w sektorze HoReCa (hotele-restauracje-catering), pracy związanej ze sportem, turystyką, rekreacją, aktywnym wypoczynkiem, chcących uczyć WF w szkole.
Studia w Opolu dla osób planujących karierę w sektorze ICT (informatyka i telekomunikacja), chcących pracować w firmach i instytucjach związanych z infrastrukturą i urządzeniami IT (hardware), tworzeniem oprogramowania, e-biznesem.
Studia w Opolu dla osób planujących karierę w sektorze TSL (transport-spedycja-logistyka), w firmach logistycznych, transportowych oraz działach zaopatrzenia i dystrybucji różnych branż biznesowych.
Studia w Opolu dla osób chcących zdobyć zawód lekarza, pracować w służbie zdrowia i usługach związanych ze zdrowiem, pielęgnacją i doskonaleniem urody oraz branżach okołomedycznych.
Studia w Opolu dla osób chcących pracować w szkolnictwie, instytucjach i firmach związanych z edukacją, wychowaniem, resocjalizacją, pedagogizacją dzieci, młodzieży, dorosłych.
Studia w Opolu dla osób chcących zdobyć zawód prawniczy, pracować w sądownictwie, wymiarze sprawiedliwości, usługach prawnych, administracji państwowej, samorządowej, w sferze biznesu.
Studia w Opolu dla osób o umysłach ścisłych, zamiłowaniach przyrodniczych, chcących związać swoją karierę z badaniami naukowymi, pracą w firmach i instytucjach "zielonej gospodarki", ochronie środowiska.
Studia w Opolu dla osób uzdolnionych technicznie, na kierunkach politechnicznych, chcących zdobyć zawód inżyniera, pracować w różnych obszarach przemysłu przy projektowaniu i realizacji technologii produkcji, działach R&D.
Studia podyplomowe w Opolu na uczelniach i w instytucjach zajmujących się kształceniem ustawicznym, doskonaleniem i pozyskiwaniem kwalifikacji zawodowych, koniecznych do wykonywania profesji regulowanych i rozwoju kariery.
Politechnika Opolska i Uniwersytet Opolski pomagają swoim ukraińskim studentom. Opolskie uczelnie pomagają także wojennym uchodźcom oraz przygotowują wsparcie dla kandydatów na studia z ogarniętej wojenną
Opole to stolica i jednocześnie największe miasto województwa opolskiego. W mieście funkcjonuje 7 uczelni, m.in. Politechnika Opolska, Uniwersytet Opolski, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, Szkoła Wyższa im. B. Jańskiego oraz Wyższa Szkoła Bankowa. Co można studiować w Opolu? Jaką ofertę kształcenia mają lokalne uczelnie? Dowiesz się tego na stronie Opole.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).