Kierunek położnictwo w Łodzi

Studia położnicze w Łodzi na skróty

Gdzie na studia z położnictwa w Łodzi?

Wszystkie studia położnicze w Łodzi i w Łódzkiem

 • Niestety, nie znaleźliśmy wpisów pasujących do Twoich kryteriów Zresetuj filtry
 • List view

  Opinie o studiach położniczych

  Poradniki dla przyszłych studentów kierunku położnictwo w Łodzi i w Łódzkiem. Kierunki położnicze okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

  Kariera po studiach
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Położna

  Zawód położnej jest jednym z najstarszych, jego początki sięgają bowiem początków naszej cywilizacji. Na przestrzeni wieków przeszedł jednak ogromną metamorfozę. Czym zajmują się współczesne położone?

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne studia medyczne w Łodzi

  Szukasz innych studiów kształcących na kierunkach związanych z medycyną i ochroną zdrowia? Sprawdź wszystkie medyczne kierunki studiowania.

  Kierunek położnictwo - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania położnictwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Czy warto studiować położnictwo w Łodzi i w Łódzkiem ?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku położnictwo na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Położnictwo w pigułce

  Co warto wiedzieć o studiach położnictwa? Jeśli wahasz się, czy ma sens studiowanie położnictwa, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na położnictwo – dowiedz się o nim więcej. Sprawdź, co to są studia z położnictwa, jakie dają możliwości studiowania i pracy dla absolwentów.
  Położnictwo to studia medyczne, kształcące położników i położne czyli personel służby zdrowia zajmujący się opieką nad kobietami w ciąży we współpracy z lekarzami ginekologami-położnikami, bezpiecznym przebiegiem “stanu błogosławionego”, porodem oraz opieką poporodową nad matką i dzieckiem. Położnictwo dostępne jest na studiach licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach uzupełniających (2 lata). Na podyplomówkach uzyskasz podstawowe kompetencje z zakresu położnictwa lub pogłębisz wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji. Inną drogą dokształcania są kursy kwalifikacyjne, kursy specjalistyczne i specjalizacje, które położne mogą zdobyć m.in. z pielęgniarstwa operacyjnego, ginekologicznego, neonatologicznego, środowiskowo-rodzinnego, a także z zarządzania w służbie zdrowia.

  Położnictwo: Studia położnicze związane są z nabywaniem kompetencji, które mają wielkie znaczenie dla dobrostanu przyszłej matki oraz zdrowego rozwoju płodu oraz pomyślnych narodzin nowego człowieka. Opieka położnicza niezbędna jest w trakcie wszystkich faz ciąży. Począwszy od pierwszych miesięcy, w których matka adaptuje się do swojej nowej roli, poprzez trudny czas porodu, aż po okres połogu, w którym matka cieszy się nowo narodzonym dzieckiem i wraca do dobrej kondycji. Tak wszechstronne działania wymagają znacznej wiedzy medycznej, doświadczenia i umiejętności. Nie bez znaczenia są też zdolności interpersonalne. Holistyczne podejście do pacjenta zakłada bowiem, że opieka nad nim nie polega jedynie na zabiegach medycznych, ale także na zaspokojeniu potrzeb wyższego rzędu. Jak przebiegają studia na kierunku położnictwo? Kierunek ten to typowe studia medyczne. W czasie ich trwania studenci realizują obowiązkowe praktyki na oddziałach i w innych jednostkach organizacyjnych służby zdrowia. Zajęcia to nie tylko ćwiczenia i nudne wykłady, ale pasjonujące eksperymenty w laboratorium, możliwość poznawania najnowocześniejszego sprzętu medycznego w specjalistycznych pracowniach oraz poznawanie specyfiki zawodu w czasie trwania praktyk zawodowych. Studia z położnictwa umożliwiają zdobycie wiedzy z zakresu nauk medycznych: medycyny prenatalnej, ginekologii i pielęgniarstwa. Istotną rzeczą w położnictwie jest dbałość o kobietę w okresie ciąży, w trakcie porodu oraz połogu. Studia pozwalają zapoznać się z rodzajami świadczeń zdrowotnych stosowanych wobec kobiety i jej rodziny, kobiety ciężarnej, rodzącej oraz noworodka. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak np.: anatomia, fizjologia, patologia, embriologia, badanie fizykalne, biochemia i biofizyka, genetyka, zdrowie publiczne, farmakologia, psychologia, techniki położnicze i prowadzenie porodu, promocja zdrowia i edukacja zdrowotna, podstawowa opieka zdrowotna, diagnostyka w położnictwie i ginekologii, położnictwo i opieka położnicza, ginekologia i opieka ginekologiczna. Jak dostać się na położnictwo? Dobre studia cechują się tym, że wybierane są przez znaczną ilość kandydatów, dlatego dość trudno uzyskać indeks najlepszych uczelni w kraju. Jako kryterium przyjęć na studia obowiązuje zwykle lista rankingowa, sporządzona w oparciu o punkty przyznane na świadectwie maturalnym. Oczywiście na długo przed rekrutacją trzeba wiedzieć, jakie przedmioty zapewnią Ci przewagę nad konkurentami. Zwykle brana pod uwagę jest biologia oraz chemia.

  Studia w Łodzi i w Łódzkiem

  Łódź jest stolicą województwa łódzkiego i jednocześnie bardzo dużym ośrodkiem akademickim. W lokalnych, państwowych i prywatnych uczelniach studiuje około 75 tysięcy osób. Co roku mury szkół wyższych opuszcza 20 tysięcy absolwentek i absolwentów. Kończą oni studia na stopniu licencjackim, inżynierskim, magisterskim jednolitym lub uzupełniającym. Łącznie w Łodzi i okolicznych miejscowościach, kandydaci mogą wybierać spośród około 250 kierunków studiów. To bardzo rozbudowana oferta, która z powodzeniem powinna zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających osób, znajdują się tu kierunki techniczne, ekonomiczne, humanistyczne, biologiczne i inne. Atutem tutejszych uczelni jest rozbudowana i nowoczesna infrastruktura, w tym wysokiej jakości laboratoria. Bardzo atrakcyjne kampusy studenckie oraz akademiki i miasteczko akademickie Lumumbo dają wiele możliwości osobom, poszukującym swojego miejsca w Łodzi. Na edukację w tym mieście decydują się zarówno lokalni mieszkańcy, jak i przyjezdni. W Łodzi i okolicach zarejestrowanych jest około 95 tysięcy pracodawców, u których swoją karierę zawodową mogą rozpocząć absolwenci. Miasto Łódź posiada bardzo ciekawą ofertę spędzania czasu. Znajduje się tu około 200 kilometrów tras rowerowych. Dodatkowo w przestrzeni miejskiej jest ponad 30 parków, które zajmują łącznie powierzchnię 500 hektarów. To doskonałe miejsca do odpoczynku między zajęciami, na spacer lub do nauki na świeżym powietrzu. Na obrzeżach miasta jest usytuowany Las Łagiewnicki, który ma powierzchnię aż 1250 hektarów. Studenci mogą się tam wybrać na jednodniowe wycieczki lub pikniki. Łódź znana jest jako polskie centrum filmowe, w związku z czym posiada ciekawą ofertę kin studyjnych oraz teatrów. Nie brakuje tu dobrych restauracji, barów i pubów, a ulica Piotrkowska rozpoznawalna jest w całej Polsce. Studiowanie w województwie łódzkim możliwe jest także w mniejszych ośrodkach. Kandydaci na studia mogą skorzystać z oferty uczelni w takich miejscowościach jak Skierniewice, Zduńska Wola, Piotrków Trybunalski, Kutno, Łowicz, Pabianice i Sieradz.

  Medyczne studia podyplomowe w Łodzi

  Gdzie w Łodzi zdobywać wiedzę z różnych obszarów medycyny i ochrony zdrowia na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

  Praca po położnictwie

  Zastanawiasz się, jakie są perspektywy pracy po skończeniu położnictwa na Łódzkich uczelniach?

  Praca po położnictwie

  Myśląc o studiach na kierunku położnictwo, na pewno zastanawiasz się, jaką masz szansę na pracę w swoim przyszłym zawodzie. Rynek pracy w sektorze usług medycznych bywa bardzo zmienny i kształtowany jest na gruncie lokalnym, dlatego trudno oceniać go w sposób zgeneralizowany. W niektórych miastach pacjentki wprost biją się o dobrą położną, a w innych położne biją się o pacjentki. Statystyki wskazują jasno, że nie wszystkie położne mają możliwość pracy w zawodzie. Jako absolwentka i absolwent położnictwa przede wszystkim będziesz pracować w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej jako położna lub położnik. W szpitalach Twoje kompetencje będą potrzebne na oddziałach: położniczym, ginekologicznym, neonatologicznym, patologii ciąży oraz na sali porodowej. Możesz także szukać pracy w położnictwie, zakładając indywidualnie lub w porozumieniu z innymi absolwentami położnictwa prywatną praktykę świadczącą usługi położnicze. Pracując w położnictwie będziesz zajmować się m.in.: ustalaniem, czy pacjentka jest w ciąży, jak najszybszym rozpoznawaniem ciąż o podwyższonym ryzyku (w tym zlecaniem koniecznych badań prenatalnych), monitorowaniem poszczególnych etapów rozwoju i ewentualnych patologii płodu z wykorzystaniem aparatury medycznej, opiekowaniem się ciążami o normalnym poziomie ryzyka (ciążami fizjologicznymi), prowadzeniem porodu bez komplikacji – w normalnym terminie (pomiędzy 37. a 42. tygodniem ciąży), opieką nad kobietami w połogu – w 6-8 tygodni po urodzeniu dziecka, badaniem i opieką nad noworodkiem i niemowlęciem do 6 tygodnia życia, edukowaniem przyszłych matek i ich rodzin (m.in. odnośnie przygotowania do życia w rodzinie i metod planowania rodziny), doradztwem dietetycznym w ciąży, interwencją przy nagłych sytuacjach do czasu przybycia lekarza – w tym ręczne wydobycie łożyska i przyjmowanie porodu z położenia miednicowego, prowadzeniem profilaktyki chorób kobiecych i patologii położniczych.

  Rynek pracy w Łodzi i w Łódzkiem

  Rynek pracy w Łodzi i w całym województwie jest przyjazny osobom, które rozpoczynają karierę zawodową. Obecnie stopa bezrobocia w Łodzi wynosi 6,2% i jest identyczna ze stopą bezrobocia dla całego kraju, jednak poziom bezrobocia w całym województwie łódzkim jest niższy od średniej krajowej, co może napawać optymizmem. Wiele osób decyduje się na dojeżdżanie do pracy do Warszawy, z którą region łódzki jest dobrze skomunikowany. Z dyplomami uczelni z województwa łódzkiego dużo łatwiej o atrakcyjne warunki pracy i wymarzone stanowiska. W Łodzi i okolicach wciąż prężnie działa wiele małych i średnich zakładów tekstylnych, z których region ten znany jest od lat. Tak jak wspomnieliśmy, w samej Łodzi jest około 95 tysięcy przedsiębiorców, a w całym województwie jest ich znacznie więcej. Do przodujących firm należą między innymi ABB, który ma również oddział w Aleksandrowie Łódzkim i BSH, jest to firma, która odpowiada za produkcję marek Bosch i Siemens. Z Łodzi wywodzi się mBank oraz znajdują się oddziały lub siedziby takich firm, jak: TomTom, Accenture, Clariant, Dell, Fujitsu, Indesit, czy Paul Hartmann Polska Sp. z o.o. Ważnym pracodawcą jest również Kopalnia Węgla Brunatnego w Bełchatowie. W gronie polecanych firm znajdują się także Toyota Leasing ze Zduńskiej Woli i MIRBUD ze Skierniewic. Na lokalnym rynku pracy poszukiwani są wykształceni specjaliści z każdego obszaru, dlatego studiowanie w Łodzi ma sens.

  Studia na kierunku położnictwo. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

  Studia na kierunku położnictwo to świetny wybór dla osób, które zainteresowane są problematyką medyczną, a zawód lekarza lub pielęgniarki nie wydaje im się być optymalnym wyborem. Położnictwo to silnie sfeminizowany zawód, którego istotą jest dbałość o kobietę w okresie ciąży, w trakcie porodu oraz połogu. Położna jest więc osobą, która dba o potrzeby rodziny, a w szczególności matki dziecka w

  Czytaj więcej »

  Zawód: Psychoterapeuta

  Psychoterapeuta to zawód niezwykle odpowiedzialny, wymagający szczególnych predyspozycji i wiedzy. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że w Polsce nie reguluje go żadna ustawa, określająca warunki kształcenia i prowadzenia działalności terapeutycznej. Pod względem prawnym zawód ten może wykonywać każdy, bez spełniania jakichkolwiek warunków formalnych. Jeśli jednak na poważnie myślisz o karierze psychoterapeuty, bez studiów i certyfikatów ani rusz. Psychoterapeuta to zawód

  Czytaj więcej »

  Ratownik medyczny na SORze | Zawód z pasją

  Praca ratownika medycznego wymaga szczególnych predyspozycji: umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, odporności na stres, opanowania i dokładności. – Kiedy na SOR walczymy o życie pacjenta, buzuje we mnie adrenalina – mówi Adrian Krawczyk, ratownik medyczny SOR w siedleckim szpitalu i absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo — Humanistycznego w Siedlcach. Praca w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) jest bardzo wymagająca. Nieustające kolejki pacjentów, często z

  Czytaj więcej »
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję