Site logo

Kierunki towaroznawcze i jakościowe w Olsztynie

Studia z towaroznawstwa - co warto wiedzieć

Gdzie studiować towaroznawstwo w Olsztynie?

Wszystkie studia z towaroznawstwa w Olsztynie oraz na Warmii i Mazurach

List view

Opinie o studiach towaroznawczych i jakościowych

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków towaroznawstwo, zarządzanie jakością w Olsztynie oraz na Warmii i Mazurach. Kierunki okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Zobacz inne kierunki techniczne i biznesowe w Olsztynie

Szukasz innych studiów kształcących na kierunkach związanych z produktami, usługami? Sprawdź wszystkie techniczne i biznesowe kierunki studiowania.

Kierunek towaroznawstwo - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania towaroznawstwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować towaroznawstwo, zarządzanie jakością w Olsztynie oraz na Warmii i Mazurach?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunków towaroznawczych i jakościowych na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Studia z towaroznawstwa i jakości

Co warto wiedzieć o studiach z towaroznawstwa i innych kierunkach związanych z jakością towarów i usług? Jeśli wahasz się, czy ma sens studiowanie jednego z kierunków na studiach towaroznawczych i jakościowych, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na towaroznawstwo i kierunki związane z jakością – dowiedz się o nim więcej. Sprawdź, co to jest towaroznawstwo, studia jakościowe, jakie daje możliwości studiowania i pracy dla absolwentów. Kierunki związane z towaroznawstwem dostępne jest na studiach inżynierskich (3,5 roku), licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach uzupełniających (2 lata). Studia z towaroznawstwa stanowią połączenie wiedzy z zarządzania z wiedzą techniczną, dotyczącą przemysłu produkcyjnego i przetwórczego. Zarządzanie to dziedzina, która m.in. bada i pomaga optymalizować koszty, natomiast istotą przemysłu jest produkcja i przetwarzanie towarów. Wraz z towaroznawstwem, te dwie dziedziny tworzą bardzo istotny obszar wiedzy, pozwalający na zarządzanie każdym przedsiębiorstwem na podyplomówkach uzyskasz podstawowe kompetencje w dziedzinie towaroznawstwa, zapewnienia jakości towarów i usług lub pogłębisz wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak matematyka, chemia, fizyka, biologia, a także, badania jakości, praca w laboratorium, znajomość surowców i procesów produkcyjnych, a nawet problemów związanych z ustaleniami międzynarodowych instytutów, określających dopuszczalne ilości wybranych substancji w produktach końcowych. Na pewno interesuje Cię, jakie kierunki i specjalności w zakresie towaroznawstwa masz do wyboru. Można je pogrupować ze względu na kwalifikacje, jakie uzyskasz na studiach tj. wiedzę o właściwościach towarów i umiejętność oceny jakości użytkowych towarów w sferze przedprodukcyjnej, produkcyjnej i poprodukcyjnej. Można także patrzeć pod kątem podziału na klasyczne studia towaroznawcze oraz ze związane szerzej z zapewnieniem jakości profuktów – nie tylko towarów, ale i usług.

Towaroznawstwo: Istnieje wiele różnych dziedzin wiedzy, które stanowią podstawy przemysłu i racjonalnej gospodarki. Jedną z nich jest towaroznawstwo. Przedmiotem tej nauki jest jakość i ocena właściwości różnego rodzaju towarów. Wiedza doświadczonego specjalisty ds. jakości jest tutaj bardzo potrzebna, niemal na każdym etapie: od oceny surowców i ich zgodności ze specyfikacją, poprzez zapewnienie odpowiednich warunków i właściwego nadzoru w procesie wytwarzania towarów, aż po ostateczną ocenę ich jakości i zgodności z normami. Wiedza towaroznawcy może być bardzo szeroko wykorzystywana. Przygotowania do studiów na kierunku towaroznawstwo. Czy w szkole średniej są jakieś przedmioty, które mogą pomóc w pierwszych semestrach studiów na tym kierunku? Oczywiście. Warto pamiętać, że praktycznie żadna dziedzina wiedzy nie jest samodzielna, wszystkie dyscypliny mają swoje nauki pomocnicze, dzięki którym możliwy jest rozwój i ciągłość nauki. towaroznawstwo jest dziedziną, która ma charakter ścisły. Nie bez znaczenia jest matematyka, bardzo istotna jest chemia, fizyka oraz biologia. Bez tych przedmiotów raczej trudno sobie wyobrażać dobry start na towaroznawstwie, dlatego uczelnie bardzo często preferują świadectwa maturalne osób, które zdawały rozszerzone egzaminy z tych właśnie dziedzin. Przedmioty na towaroznawstwie. Studia te zawierają w sobie przynajmniej kilka dziedzin, aby być dobrym towaroznawczą należy znać problemy prawne i administracyjne, związane z jakością oraz składem towarów, być ekspertem w dziedzinie surowców oraz ich możliwych aplikacji, znać procesy produkcyjne, oraz potrafić oceniać za pomocą zróżnicowanego aparatu metodologicznego jakość wyprodukowanych towarów. Takich umiejętności nie zdobywa się tylko i wyłącznie na sali wykładowej, dlatego zajęcia są dość zróżnicowane. Obok zajęć w laboratoriach studenci uczestniczą w ćwiczeniach z wykorzystaniem zaawansowanych systemów komputerowych, korzystają z różnego rodzaju pracowni i realizują praktyki zawodowe.

Studia w Olsztynie i w warmińsko-mazurskim

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego i jeden z dwóch, obok Białegostoku, głównych ośrodków akademickich w północno-wschodniej Polsce. W tym pięknym warmińskim mieście studiuje około 20 tysięcy studentów. Każdego roku kilka tysięcy absolwentek i absolwentów opuszcza progi tutejszych uczelni. W Olsztynie można wybierać spośród atrakcyjnej oferty studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich jednolitych, magisterskich uzupełniających oraz podyplomowych, na państwowych i prywatnych uczelniach. Wybierać można z około 120 kierunków w różnych specjalizacjach. Kandydaci znajdą tu m.in. kierunki medyczne, prawnicze, humanistyczne, informatyczne. W całym regionie Warmii i Mazur zarejestrowanych jest około 130 tysięcy pracodawców w różnych branżach. Bardzo rozwinięty jest tu sektor turystycznych i jachtowy, dlatego wiele osób może szukać zatrudnienia w tych branżach. Kolejny kluczowy dla rozwoju regionu sektor do meblarstwo, w którym działa ponad 500 renomowanych firm. Przepiękne położenie Olsztyna sprawia, że jest tu co robić w wolnym czasie. Miasto słynie z pięknych jezior oraz odnowionego wybrzeża jeziora Ukiel, które jest uznawane za jedno z najpiękniejszych w Europie. Spacery nad jeziorami, w parkach, czy wzdłuż rzeki Łyny, to okazja do obcowania z naturą. Fani aktywnego wypoczynku mogą skorzystać ze ścieżek rowerowych lub bogatej oferty sportów wodnych. W Olsztynie znajduje się Teatr im. Stefana Jaracza oraz kilka kin, które uzupełniają ofertę kulturalną miasta. Liczne festiwale muzyczne i Kortowiada, czyli jedne z najlepszych juwenaliów w Polsce, to kolejna świetna impreza dla studentów. Fani zwiedzania mogą odwiedzić tutejszy Zamek Kapituły Warmińskiej, Wysoką Bramę, Planetarium, czy Muzeum Przyrody. W mieście znajdują się liczne puby, dyskoteki i restauracje. W województwie warmińsko-mazurskim studiowanie możliwe jest również w mniejszych ośrodkach. Wśród nich znajdują się takie miasta jak Elbląg, Iława, Ełk, Bartoszyce, Giżycko, Kętrzyn i Szczytno. W tych miastach studiuje kilka tysięcy osób, a tytuł absolwentów zdobywa kolejnych kilkaset.

Technologiczne i biznesowe studia podyplomowe w Olsztynie

Gdzie w Olsztynie zdobywać wiedzę techniczną i biznesową na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach - stacjonarnych i on-line?

Praca po studiach towaroznawczych i jakościowych

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku towaroznawstwo, zarządzanie jakością na olsztyńskich i warmińsko-mazurskich uczelniach?

Co po towaroznawstwie? Perspektywy zawodowe i możliwości pracy.

Pewnie zastanawiasz się, jakie perspektywy zawodowe ma przed sobą absolwent towaroznawstwa. Na rynku pracy trudno szukać etatów, które określone są jako “towaroznawca”. Miejscem pracy osób, które ukończyły studia na tym kierunku mogą być różnego rodzaju zakłady produkcyjne czy przetwórcze. Praktycznie wszystkie gałęzie przemysłu zmuszone są do kontroli jakości swoich wyrobów, dlatego można zaryzykować twierdzenie, że rynek pracy dla absolwentów towaroznawstwa nie będzie kurczył się w najbliższej przyszłości. Towaroznawcy mogą być świetnymi handlowcami oraz menedżerami produktu. Dzięki swojej specjalistycznej wiedzy uzyskają znaczną przewagę nad swoimi koleżankami i kolegami, którzy realizują swoje zadania bez specjalistycznej wiedzy o sprzedawanych przez siebie produktach.

Praca po studiach w Olsztynie i w warmińsko-mazurskim

Rynek pracy w Olsztynie jest bardzo atrakcyjny dla studentów i absolwentów. Liczne firmy i bezrobocie na poziomie 3,3% dają duże możliwości zawodowe. Stopa bezrobocia w mieście jest blisko dwukrotnie niższa od średniej krajowej. Gorzej wygląda sytuacja w powiecie olsztyńskim oraz województwie, gdzie stopa bezrobocia przekracza obecnie 9%, ale stale maleje. Dodatkowym atutem studiów w Olsztynie i w innych ośrodkach Warmii i Mazur, może być bliskość Pomorza oraz województwa mazowieckiego, gdzie tutejsi absolwenci z powodzeniem mogą znaleźć atrakcyjne zatrudnienie. Dyplomy olsztyńskich uczelni są z uznaniem traktowane w innych miastach i regionach Polski. Na terenie Warmii i Mazur funkcjonuje bardzo wiele zakładów pracy, które poszukują wykwalifikowanej kadry kierowniczej i specjalistów od marketingu i innych, wąskich specjalizacji. Do największych pracodawców w regionie zaliczają się: zakład produkcji opon Michelin Polska S.A., zakłady meblowe Meble Wójcik Sp. z o.o, Constract Lubawa, DFM czy Libro. Inne popularne zakłady to firma Wipasz i Wagon Service Ostróda. Na Warmii i Mazurach rozwinęły się firmy budujące jachty, w tym Ostróda Yacht, Delphia Yachts, czy też Model-Art Ostróda. Wielu absolwentów może znaleźć ciekawą pracę w zakładach produkcji żywności, w tym w Morliny Ostróda, Indykpol, czy też w zakładach Warmia z Biskupca. Warmia i Mazury to również usługi związane z czasem wolnym i turystyką, w tym wysokiej jakości hotele i ośrodki. Mocną częścią gospodarki jest również rolnictwo. Tak naprawdę w jest tu bardzo dużo zróżnicowanych firm, w których absolwenci bez trudu znajdą satysfakcjonujące zatrudnienie.

Zawód: Architekt wnętrz

Masz zmysł artystyczny i w swojej pracy zawodowej chciałbyś zajmować się projektowaniem wnętrz? Na widok tragicznie urządzonego biura masz ochotę usiąść i zaprojektować wszystko od nowa? Może to oznaczać tylko jedno: jesteś urodzonym architektem wnętrz, o którego profesji chcielibyśmy opowiedzieć Ci teraz nieco więcej. Kim jest architekt wnętrz? Architekt wnętrz (często określany także mianem „projektanta”) to osoba, która jest odpowiedzialna

Czytaj więcej »

Zawód: Elektryk

Praca elektryka wiążę się z dużą odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi korzystających z sieci energetycznej czy też nadzorowanych przez niego urządzeń. Elektrykiem może zostać każda osoba, która nie boi się prądu, jest bystra i zna zasady fizyki. Osoba ta powinna mieć dobry wzrok i słuch, posiadać zdolność koncentracji i mieć uzdolnenia techniczne, a zwłaszcza matematyczne.

Czytaj więcej »

Zawód: inżynier robotyk

Co to jest zawód inżynier robotyk – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży inżynier robotyk? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód inżynier robotyk? Inżynier robotyk to osoba zajmująca się projektowaniem, budową, programowaniem oraz

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję