Lotnictwo i kosmonautyka - kierunek studiów

Lotnictwo i kosmonautyka na skróty

Gdzie studiować lotnictwo i kosmonautykę?

Wszystkie studia na kierunku lotnictwo i kosmonautyka w Polsce

 • There are no listings matching your search. Reset Filters
 • List view

  Logistyczne studia podyplomowe w Polsce

  Gdzie zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach?

  Poradniki dla przyszłych studentów lotnictwa i kosmonautyki

  Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

  Waves of water of the river and the sea meet each other during h
  Częstochowa
  Krzysztof Pełka

  Co to jest turbulencja?

  Czy turbulencja to zjawisko występujące tylko w samolotach? Jaki jest mechanizm jej powstawania? Czy można jej uniknąć? Czy ma jakieś pozytywne skutki? Co ma wspólnego

  Czytaj więcej »
  Inne
  Redakcja Studia.pl

  Zawód: Pilot

  Wysokie zarobki, fascynująca i niezwykle odpowiedzialna praca i możliwość poznawania najdalszych zakątków świata – to tylko nieliczne walory pracy w charakterze pilota samolotu. Niestety, jako

  Czytaj więcej »

  Zobacz inne kierunki logistyczne

  Szukasz innych studiów informatycznych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w IT.

  Czy warto studiować lotnictwo i kosmonautykę?

  Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku lotnictwo i kosmonautyka na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

  Kierunek lotnictwo i kosmonautyka w pigułce

  Co warto wiedzieć o kierunku lotnictwo i kosmonautyka? Jeśli wahasz się, czy studiowanie lotnictwa i kosmonautyki ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o lotnictwie i kosmonautyce – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie lotnictwa i kosmonautyki. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Studia na tym kierunku pozwalają przyswoić wiedzę oraz wybrane umiejętności w zakresie pilotowania oraz obsługi statków powietrznych. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak aerodynamika, napędy statków powietrznych, naziemna obsługa ruchu lotniczego, język angielski, nawigacja, posługiwanie się wiedzą z zakresu aerodynamiki, gruntowne rozumienie zagadnień związanych z inżynierią lotniczą, znajomość uwarunkowań związanych z lotami kosmicznymi, stosowanie wiedzy o kontroli lotów oraz obsłudze naziemnej, stosowanie przepisów prawa w zakresie lotnictwa. Jest to bardzo szeroka dziedzina wiedzy związana z aerodynamiką, inżynierią, napędami, nawigacją i oczywiście fizyką oraz matematyką. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania lotnictwa i kosmonautyki. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.
  Kierunek lotnictwo i kosmonautyka - program studiów, praca, zarobki (film)

  Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania lotnictwa i kosmonautyki. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

  Podyplomowe na kierunku lotnictwo i kosmonautyka

  Co warto wiedzieć o podyplomowych studiach w zakresie lotnictwa i kosmonautyki? Jeśli myślisz o podyplomówce jako absolwent studiów na kierunku lotnictwo i kosmonautyka, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Takie zdobywanie wiedzy i umiejętności może być bardzo efektywnym sposobem pozyskiwania nowych kompetencji. Po pierwsze – możesz wybrać studia podyplomowe ściśle związane z ukończonym kierunkiem studiów. Jest to bardzo szeroka dziedzina wiedzy związana z aerodynamiką, inżynierią, napędami, nawigacją i oczywiście fizyką oraz matematyką. Zatem możesz dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w jakimś obszarze lotnictwie i kosmonautyce. Poszukaj programów podyplomówek, np. związanych z pogłębianiem wiedzy i umiejętności wyniesionych ze studiów, takich jak aerodynamika, napędy statków powietrznych, naziemna obsługa ruchu lotniczego, język angielski, nawigacja, posługiwanie się wiedzą z zakresu aerodynamiki, gruntowne rozumienie zagadnień związanych z inżynierią lotniczą, znajomość uwarunkowań związanych z lotami kosmicznymi, stosowanie wiedzy o kontroli lotów oraz obsłudze naziemnej, stosowanie przepisów prawa w zakresie lotnictwa. Jednak nie ograniczaj się do myślenia tylko o studiach będących kontynuacją dotychczasowej ścieżki kształcenia, ale także komplementarnych do lotnictwa i kosmonautyki. Zastanów się nad innymi podyplomowymi studiami z dziedzin o transporcie, logistyce i spedycji. Może także zainteresują cię różne kierunki skierowane do osób chcących awansować, rozwiać się zawodowo poprzez nowe uprawnienia, miękkie kompetencje, czy łączące specyfikę Twoich doświadczeń ze studiów, praktyk i staży z zarządzaniem projektami, ludźmi albo strukturami operacyjnymi.

  Praca po kierunku lotnictwo i kosmonautyka

  Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku lotnictwo i kosmonautyka?

  Zawód: Celnik

  Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

  Czytaj więcej »

  Transport liniowy

  Studiowanie tej dyscypliny ma przygotować specjalistów z zakresu projektowania, budowy i eksploatacji lin stalowych oraz różnego rodzaju urządzeń transportu linowego (np. górniczych wyciągów szybowych, kolei linowych, wyciągów narciarskich, dźwigów osobowych, lin pracujących w urządzeniach portowych i na platformach wiertniczych). Student uczy się budować systemy bezpieczeństwa urządzeń transportu linowego, opracowywać projekty nowych aktów prawnych, przepisów bezpieczeństwa oraz norm technicznych z zakresu

  Czytaj więcej »

  Zawód: Kierowca

  Kierowca to zawód wymagający odpowiedzialności i poświęcenia. W tej pracy można dużo zarobić, ale wymaga ciągłego podróżowania na dalekich trasach. Co w takim razie trzeba zrobić aby wykonywać ten zawód?

  Czytaj więcej »

  Możliwości zawodowe po kierunku lotnictwo i kosmonautyka

  Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie lotnictwa i kosmonautyki? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów o transporcie, logistyce i spedycji zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę na lotniskach, pracę w obsłudze naziemnej, zdobycie uprawnień pozwalających na pracę w kontroli lotów, pełnienie funkcji konsultanta, pracę w dziale handlowym firm z branży lotniczej i kosmicznej. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem lotnictwo i kosmonautyka, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie lotnictwa i kosmonautyki będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, dokładność, rzetelność, odpowiedzialność, odporność na stres, dobre zdrowie. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary lotnictwa i kosmonautyki i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: analiza właściwości pilotażowych samolotu, symulacyjne badania właściwości pilotażowych samolotu, stanowisko laboratoryjne systemów odpornych na uszkodzenia, metody rozpoznawania wzorców i ich zastosowanie w kosmonautyce.
  Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
  Akceptuję