Site logo

Logistyka - kierunek studiów

Logistyka na skróty

Gdzie studiować logistykę?

Wszystkie studia na kierunku logistyka w Polsce

List view

Znajdź logistykę w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia z logistyki możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów logistyki

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Gdynia
Redakcja Studia.pl

Morze możliwości logistycznych. Pod lupą: logistyka na “uczelni Kwiatkowskiego” w Gdyni.

Najszybciej rozwijającą się dziedziną TSL (transport-spedycja-logistyka) jest transport morski. Już ponad 80% transportu towarów w handlu międzynarodowym odbywa się drogami wodnymi. Trójmiasto na tym zyskuje — jest jednym z największych europejskich węzłów logistycznych w Europie. Dlatego trudno o lepsze miejsce do zdobywania zawodu logistyka. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni (WSAiB) przygotowuje do niego na siedmiu specjalnościach logistycznych.

Czytaj więcej »
Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Eurologistyka i transport

Studia na specjalności Eurologistyka i transport dedykowane są osobom, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu zarządzania w sferze logistyki i transportu na

Czytaj więcej »

Czy warto studiować logistykę?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku logistyka na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek logistyka w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku logistyka? Jeśli wahasz się, czy studiowanie logistyki ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia logistyczne – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie logistyki. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Logistyk zajmuje się planowaniem, organizacją, realizowaniem i kontrolą przepływu surowców, materiałów oraz produktów z miejsca pochodzenia do miejsca docelowego. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak geografia ekonomiczna, mikroekonomia, grafy i sieci, komunikowanie społeczne, towaroznawstwo, kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw, negocjowanie kontraktów logistycznych, wysyłanie towarów drogą morską, powietrzną i lądową, współpraca z centrami logistycznymi, stosowanie przepisów prawa w zakresie ceł i przesyłu towarów przez granice. W logistyce obowiązuje zasada 7W. Jej istotą jest dostarczenie właściwego produktu w odpowiedniej ilości, we właściwym stanie, na ustalone miejsce, w odpowiednim czasie, do właściwego klienta w odpowiedniej cenie. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania logistyki. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z logistyki

Szukasz innych studiów logistycznych? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku logistyka

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach logistycznych? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez pracę w centrach logistycznych, kierowanie zespołem logistyków, pracę w firmie spedycyjnej, pracę w portach lotniczych, prowadzenie własnej firmy usługowej. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem logistyka, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów logistycznych będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: precyzja, skrupulatność, świetna pamięć, zaangażowanie, odporność na stres, znakomita organizacja. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary logistyki i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: ubezpieczenia w transporcie, rynek usług spedycyjno-transportowych w Polsce i Europie, organizacja transportu intermodalnego, analiza obsługi logistycznej wybranego przedsiębiorstwa.

Zobacz inne kierunki logistyczne

Szukasz innych studiów informatycznych? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania w IT.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję