Site logo

Podyplomowe studia z TSL w Trójmieście

Podyplomowe studia z TSL w Trójmieście - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo transport, spedycję i logistykę w Trójmieście?

Wszystkie studia na podyplomowych kierunkach TSL w Trójmieście i na Pomorzu

List view

Zobacz kierunki podyplomowe związane z TSL w Trójmieście

Szukasz podyplomowych studiów z sektora transport-spedycja-logistyka na uczelniach w Trójmieście? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" logistycznych i transportowych, które możesz na nich studiować.

Gdzie warto iść na podyplomówki TSL?

Uczelnie i wydziały logistyczne i transportowe w Trójmieście

Czy warto studiować podyplomowo TSL?

Poradniki dla przyszłych studentów podyplomówek logistyczno-transportowych w Trójmieście i na Pomorzu. Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Eurologistyka i transport

Studia na specjalności Eurologistyka i transport dedykowane są osobom, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu zarządzania w sferze logistyki i transportu na

Czytaj więcej »
Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Transport lotniczy

Studia te umożliwiają uzyskanie wiedzy i umiejętności z zakresu obsługi portów lotniczych, zaplecza lotniczego, eksploatacji środków oraz infrastruktury transportu lotniczego. Kształcą specjalistów w dziedzinie nowoczesnego

Czytaj więcej »
Kierunki TSL - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania kierunków logistycznych, transportowych i spedycyjnych w Poznaniu i Wielkopolsce . Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto studiować podyplomowe kierunki TSL w Trójmieście i na Pomorzu?

Zastanawiasz się nad studiowaniem podyplomowych kierunków związanych z transportem i logistyką na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Podyplomowe TSL

Podyplomówki związane z branżą TSL to studia pomagające zdobyciu nowych kwalifikacji, poszerzeniu dotychczasowych możliwości zawodowych, w specjalizowaniu się w:
poszczególnych gałęziach branży logistycznej – logistyka morska, lądowa, powietrzna, pasdażerska, towarowa, poszczególnych gałęziach branży transportowej – przemysł motoryzacyjny, lotniczy, stoczniowy, różnych rodzajach transportu – miejski, długodystansowy, kombinowany, poszczególnych obszarach logistyki – zarządzanie, marketing, sprzedaż, jakość, łańcuchy dostaw, zamówienia, wewnętrzna logistyka przedsiębiorstw, systemy IT, a także zdobycie odpowiednich kwalifikacji, certyfikatów i uprawnień.

Studia podyplomowe w Trójmieście i na Pomorzu

Oferta studiów podyplomowych w Trójmieście jest bardzo atrakcyjna. Są one dostosowywane do potrzeb absolwentów studiów pierwszego lub drugiego stopnia. Zainteresowanie takim modelem studiowania wzrasta, ponieważ daje szansę na podniesienie swoich kwalifikacji i awans. Z drugiej strony może to być również doskonała okazja do przebranżowienia się i znalezienia dla siebie miejsca w zupełnie innym zawodzie. Studia podyplomowe w Trójmieście na pewno dają ku temu spore możliwości, a zdobyte tam dyplomy mogą przydać się nie tylko w Trójmieście, ale i w innych miejscach w Polsce. Na kontynuowanie edukacji na tego typu studiach decydują się również osoby, prowadzące własne firmy w Trójmieście lub rozważające ich założenie. Ukończenie kierunków związanych z biznesem, marketingiem i sprzedażą, może pozwolić na efektywniejsze wejście na rynek i szybsze zdobycie w nim udziałów. Dużym atutem studiów podyplomowych w Trójmieście jest fakt, że prowadzone są w trybie niestacjonarnym. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na nie osoby aktywne zawodowo oraz takie, które mają zobowiązania rodzinne. Weekendowe studiowanie, i to czasem w co drugi weekend, daje naprawdę wiele możliwości i sposobów na dostosowanie planu dnia do potrzeb uczelnianych. Studia trwają 2 lub 4 semestry, a po ich ukończeniu można poszczycić się nie tylko nowym dyplomem, ale również kwalifikacjami, które przydadzą się w codziennym życiu, na przykład pozwolą na kluczowy awans w firmie. Dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki biznesowe, specjalistyczne oraz w temacie kompetencji miękkich i coachingu. Na studia podyplomowe decydują się również nauczyciele, którzy dzięki nim zdobywają nowe uprawnienia.

Możliwości pracy w branży TSL

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu podyplomowego kierunku transportowo-logistycznego na uczelniach w Trójmieście i Pomorzu ?

Zawód: Policjant

Policja – stutysięczna formacja czuwająca nad bezpieczeństwem ludzi i porządkiem publicznym. Co należy zrobić i jakie spełnić wymagania by zostać jednym z członków tej służby?

Czytaj więcej »

Zawód: Celnik

Funkcjonariusz Służby Celnej zajmuje się całkowitym procesem prawidłowego przebiegu odprawy celnej: przygotowuje dokumenty, kontroluje przewożony towar oraz dba o ogólne bezpieczeństwo transportu. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o pracy w tym zawodzie sprawdź jakie warunki musisz spełnić.

Czytaj więcej »

Zawód: Prokurator

Prokurator jest samodzielnym urzędnikiem, który zajmuje się wykrywaniem i ściganiem przestępstw. W opinii publicznej osoba na tym stanowisku cieszy się dużym szacunkiem. Do głównych zadań prokuratora należy formułowanie oskarżeń oraz występowanie przed sądami. Aby zostać prokuratorem nie wystarczy tytuł magistra, podobnie jak w przypadku innych zawodów związanych ze studiami prawniczymi. Jak zostać prokuratorem? Kim jest prokurator? Choć wydaje się, że

Czytaj więcej »

Praca po studiach logistyczno-transportowych

Rozważanie możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów logistyczno-transportowych warto poprzedzić krótką analizą rynku pracy. Przede wszystkim można zauważyć, że sektor TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) stale rośnie, co oznacza, że miejsc pracy będzie przybywać. W przypadku pracy po kierunkach związanych z produkcją środków transportu można starać się o pracę w takich branżach jak automotive (produkcja, sprzedaż u serwis samochodów), przemysł stoczniowy, lotniczy, kolejnictwo. Aby wzmocnić swoje szanse na rynku pracy, dobrze jest połączyć ostatnie lata studiów z wykonywaniem pierwszych wyzwań zawodowych.

Praca po studiach w Trójmieście i na Pomorzu

Rynek pracy w Trójmieście jest bardzo atrakcyjny dla studentów praktycznie wszystkich kierunków. Na terenie Trójmiasta zarejestrowanych jest 270 tysięcy firm, a kolejne tysiące rozsiane są po całym województwie pomorskim. Od lat region może poszczycić się jedną z najmniejszych stóp bezrobocia w Polsce, co jest dodatkowym argumentem by rozpocząć studia w Gdańsku, Gdyni, Sopocie lub okolicy. Obecnie bezrobocie w województwie pomorskim wynosi 6,2% i jest ono nieznacznie wyższe od średniej krajowej. Warto jednak zwrócić uwagę na największe ośrodki na Pomorzu. W Sopocie bezrobocie wynosi tylko 2,4%, w Gdyni 3,5%, a w Gdańsku 3,7%. To bardzo dobre wyniki, które potwierdzają, że absolwentom bardzo łatwo wejść na rynek pracy w Trójmieście, a wielu studentów łączy na co dzień obowiązki studenta z pracą. W Trójmieście i w okolicach znajduje się wiele dużych zakładów pracy, które są świetnym miejscem na rozpoczęcie swojej kariery zawodowej po studiach. Region Pomorza to bardzo prężnie rozwijający się ośrodek IT, a także centrum usług. Bardzo dobrze rozwinięta jest turystyka. Swoje siedziby mają tu między innymi potentat paliwowy Grupa Lotos SA GK, czy też energetyczny Energa SA GK. W Gdańsku siedzibę ma grupa odzieżowa o bardzo dużej renomie, czyli LPP SA. Ponadto w Trójmieście znajdują się: Grupa Ergo Hestia, Glencore Polska Sp. z o. o., Morpol SA, Jysk Sp. z o. o., czy Multimedia Polska. W regionie tym bardzo rozwinięty jest również przemysł stoczniowy i portowy, a wśród kluczowych pracodawców znajdują się Remontowa Holding SA, Stocznia Remontowa Nauta SA, DCT Gdańsk, czy też Porty w Gdyni i w Gdańsku. W innych miejscowościach w województwie pomorskim również znajdują się duże firmy, w których warto szukać pracy. Są to między innymi Flextronics International Poland Sp. z o. o. ze Słupska, International Paper Kwidzyn, Polpharma SA w Starogardzie Gdańskim, Iglotex SA w Skórczu, Drutex SA w Bytowie, czy też Dovista Polska w Swarożynie. Nowoczesne i duże zakłady dają możliwość szybkiego wejścia na rynek pracy oraz rozwoju kariery zawodowej.
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję