Site logo

Kierunek cyberbezpieczeństwo we Wrocławiu

Studia z cybebezpieczeństwa | Wrocław

Gdzie na studia z cyberbezpieczeństwa we Wrocławiu?

Wszystkie kierunki bezpieczeństwa informatycznego we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

List view

Opinie o studiach cyberezpieczeństwo

Poradniki dla przyszłych studentów kierunków związanych z bezpieczeństwem IT we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Kierunki z cyberbezpieczeństwa okiem ekspertów, studentów, absolwentów i pracodawców.

Cyberbezpieczeństwo
Redakcja Studia.pl

Administrowanie systemami bezpieczeństwa

Studia z zakresu administowania bezpieczeństwem to znajomość funkcjonowania organów porządku publicznego oraz prawnej ochrony osób i mienia. W trakcie nauki poszerza się zdolność strategicznego planowania,

Czytaj więcej »

Zobacz inne studia związane z informatyką i bezpieczeństwem we Wrocławiu

Szukasz innych studiów związanych z IT lub tematyką bezpieczeństwa? Sprawdź wszystkie kierunki studiowania z informatyki i bezpieczeństwa.

Kierunek cyberbezpieczeństwo - program studiów, praca, zarobki (film)

Zobacz kierunek studiów w wideopigułce. Dowiesz się najważniejszych informacji: o czym są te studia, czego można się na nich nauczyć, przedmioty w planie zajęć, jakie trzeba mieć predyspozycje do kierunku, z czego można pisać pracę dyplomową, gdzie można znaleźć pracę po studiach. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania cyberbezpieczeństwa. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Czy warto iść na studia z cyberbezpieczeństwa we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku?

Zastanawiasz się nad studiowaniem we Wrocławiu na uczelni państwowej lub prywatnej kierunku związanego z cyberbezpieczeństwem? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Cyberbezpieczeństwo w pigułce

Co warto wiedzieć o studiach związanych z cyberbezpieczeństwem? Jeśli wahasz się, czy studiowanie jednego z kierunków takich jak cyberbezpieczeństwo, cybersecurity, bezpieczeństwo informatyczne ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia związane z zachowaniem cyberbezpieczeństwa – dowiedz się o nich więcej. Sprawdź, co to są kierunki dotyczące bezpieczeństwa, jakie dają możliwości studiowania i pracy dla absolwentów.
Kierunki związane z cyberbezpieczeństwem dostępne są głównie na studiach inżynierskich ) 3,5 roku, licencjackich (3 lata) oraz na magisterskich studiach “uzupełniających” (2 lata). W przypadku cyberbezpieczeństwa militarnego, czyli mundurowych studiów oficerskich związanych z informatycznymi technologiami wojennymi i obronnymi musisz podjąć studia jednolite magisterskie (5 lat). Możesz także uczyć się tematyki bezpieczeństwa w IT na podyplomówkach dających podstawowe kompetencje w obszarze lub pogłębiające wiedzę z wcześniejszych etapów edukacji.

Cyberbezpieczeństwo (e-bezpieczeństwo, cybersecurity): Kierunki związane z cyberbezpieczeństwem informatycznym dotyczą zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem do urządzeń elektronicznych (smartfony, komputery przenośnie i stacjonarne, serwery, zewnętrzne nośniki pamięci), systemów informatycznych, rozwiązań chmurowych. Cyberbezpieczeństwo to kierunki dotyczące tworzenia systemów dostępu cyfrowego (w tym przeglądania, kopiowania, modyfikowania i usuwania danych), monitorowania ingerencji w zabezpieczone rozwiązania, wykrywania sprawców, niwelowania skutków włamań hakerskich.

Studia we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Wrocław to stolica Dolnego Śląska i jednocześnie największy ośrodek akademicki w południowo-zachodniej Polsce. Jest jednym z najprężniej rozwijających się ośrodków studenckich. Co roku naukę na studiach w uczelniach Wrocławia rozpoczyna około 100 tysięcy osób, które mają do dyspozycji bardzo szeroką i bogatą ofertę uczelni państwowych oraz prywatnych. Co roku mury uczelni opuszcza około 30 tysięcy absolwentek i absolwentów. Te liczby robią wrażenie i pokazują, jak popularnym miastem wśród studentów jest Wrocław, gdzie studenci mają do dyspozycji 230 kierunków, obejmujących studia licencjackie, inżynierskie, jednolite magisterskie, magisterskie uzupełniające i studia podyplomowe. Dodatkowa oferta studiów dostępna jest w mniejszych ośrodkach w województwie dolnośląskim. Nowoczesna infrastruktura uczelniana oraz dobre położenie Wrocławia pod względem logistycznym, to dodatkowe atuty. W mieście zarejestrowanych jest około 120 tysięcy firm, dzięki czemu absolwentom stosunkowo łatwo jest wejść na rynek pracy. Poza nauką, studenci powinni mieć czas wolny. We Wrocławiu nie będzie problemu z jego zagospodarowaniem. W samym mieście działają 3 duże ogrody i 45 parków. Wśród ogrodów najbardziej znany jest Japoński, pozostałe – Botaniczny i Zoologiczny, nadają się świetnie do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Wśród parków, dużym powodzeniem u studentów cieszą się Szczytnicki, Zachodni oraz Tysiąclecia. Na obrzeżach miasta znajdują się piękne lasy. Wrocław jest znakomitym miejscem wypadowym w pobliskie góry lub do Czech. To pomysły na jednodniowe lub dłuższe wycieczki w dni wolne od zajęć. Fani historii mogą podziwiać piękną wrocławską starówkę, a tam wyspę Tumską. Ponadto są tu liczne bary, puby i kluby muzyczne, niektóre o bardzo bogatej historii. Kina studyjne i sceny teatralne zagospodarują kulturalne potrzeby studentów, dlatego nikt nie powinien się we Wrocławiu nudzić. Tak jak wspomnieliśmy, studia w województwie dolnośląskim to nie tylko Wrocław. Studenci mogą skorzystać także z ofert studiów w takich miejscowościach jak Wałbrzych, Kłodzko, Jelenia Góra, Legnica, Głogów, Świdnica i Lubin. Tam co roku naukę rozpoczyna kilka tysięcy studentów, a kilkaset osób zostaje absolwentami.

Studia podyplomowe z cyberbezpieczeństwa we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Gdzie we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku zdobywać wiedzę na podyplomówkach z cybersecurity, bezpieczeństwa IT - stacjonarnych i on-line?

Praca po studiach z cyberbezpieczeństwa

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunku cyberbezpieczeństwo na wrocławskich i dolnośląskich uczelniach?

Praca po studiach z cyberbezpieczeństwa

Po kierunkach związanych z informatycznymi systemami bezpieczeństwa możesz budować karierę przede wszystkim jako pracownik ds. bezpieczeństwa IT w biznesie i sferze publicznej oraz w firmach sektora cybersecurity, zajmujących się ochroną urządzeń elektronicznych, aplikacji, danych i systemów. Możesz zajmować się analizą dotychczasowych zabezpieczeń IT, opracowaniem koncepcji kompleksowej ochrony przed niebezpieczeństwami z cyberprzestępczości oraz przypadkowymi zagrożeniami cybersfery, tworzeniem ofert sprzedaży oprogramowania i produktów (urządzeń i systemów) oraz usług zapewnienia ochrony przed cyberprzestępczością, dostawą i montażem technologii bezpieczeństwa informatycznego oraz obsługą i serwisem systemów chroniących przed atakami hakerskimi i błędami użytkowników stanowiącymi zagrożenia dla sfery IT. Możesz także pracować jako i specjalista ds. bezpieczeństwa w firmach produkujących urządzenia i systemy cybersecurity, przy ich projektowaniu, produkcji i montażu.

Zawód Policjant: Studia z cyberbezpieczeństwa dają kompetencje do pracy w policji, głównie w biurze do walki z cyberprzestępczością. Pracując jako policjant zajmujący się przestępstwami internetowymi będziesz zajmować się przestępczością, gdzie Internet jest głównym narzędziem do popełniania przestępstw, takimi jak hacking – nieuprawnione uzyskiwanie informacji, sniffing – podsłuch komputerowy, phishing i pharming – oszustwa podszywania się pod inną osobę w celu wyłudzenia danych. Jednak będziesz także zwalczać tradycyjną przestępczość, gdzie Internet jest sposobem komunikacji między przestępcami oraz przesyłania i lokowania zysków, taką jak handel bronią, handel ludźmi, przemoc, kradzieże, fałszerstwa, pedofilia.

Zawód: oficer Wojska Polskiego, specjalista ds. cyberbezpieczeństwa militarnego: Konflikty międzynarodowe mogą odbywać się w cyberprzestrzeni – zarówno jeszcze przed fazą działań wojennych z użyciem wojsk tradycyjnych, jak i już w czasie jej trwania. Dlatego siły zbrojne na całym świecie rozwijają służby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo, ale także jeszcze zajmujące się planowaniem ataków na infrastrukturę cyfrową innego kraju. w Polsce funkcjonują Wojska Obrony Cyberprzestrzeni, specjalistyczny komponent polskich sił zbrojnych. Po studiach oficerskich związanych z Informatyką w obszarze bezpieczeństwa IT rozpoczynasz karierę wojskową na pełniąc funkcję dowódczą, przywódczą i menedżerską w jednostkach wojskowych w ramach Sił Zbrojnych RP oraz innych strukturach militarnych. Zaczynasz służbę zaraz po studiach w stopniu podporucznika. Później wraz z rozwojem kariery w wojsku możesz awansować na kolejne stopnie oficerskie – aż do stopnia generała (admirała) i obejmować coraz bardziej odpowiedzialne funkcje.

Specjalista ds. zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa informatycznego kraju: Znaczenie Internetu jest tak wielkie, że wszelkie zagrożenia dla jego funkcjonowania mogą wiązać się z sytuacjami kryzysowymi w skali lokalnej, regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Z kolei inne sytuacje kryzysowe – zdarzenia naturalne (klęski żywiołowe) i wywołane przez człowieka (przypadkowe interwencje i celowe, np. zamachy terrorystyczne), mogą się pogłębiać poprzez zagrożenia z obszaru cybesecurity. Po kierunkach dotyczących cyberbezpieczeństwa możesz szukać pracy jako specjalista ds. bezpieczeństwa w służbach cywilnych związanych z infrastrkturą krytyczną (np. światłowody, radiowe przekaźniki sygnału cyfrowego). Dlatego po kierunkach związanych z cyber IT możesz znaleźć pracę w organizacjach zajmujących się cyberbezpieczeństwem obywateli i podmiotów gospodarczych, zespołach ds. reagowania kryzysowego, jednostkach badawczych zajmujących się problematyką bezpieczeństwa, firmach i instytucjach rządowych dbających o ochronę danych wrażliwych w różnego typu.

Ekspert z tematyki cyberbezpieczeństwa: Uzyskana podczas studiów powiązanych z cyberbezpieczeństwem wiedza będzie przydatna w przypadku podjęcia pracy w instytucjach lub organizacjach zajmujących się bezpieczeństwem w IT, , w mediach lub ich strukturach specjalizujących się w tematyce wojskowości, obronności, policji, kryminalistyki lub bezpieczeństwa oraz jako wykładowca na uczelniach wojskowych, policyjnych oraz kierunkach cywilnych, gdzie liczy się wiedza z cyberbezpieczeństwa (np. studia informatyczne, kierunki z bezpieczeństwa wewnętrznego, narodowego i międzynarodowego, studia ze stosunków międzynarodowych, politologia).

Praca w urzędach i instytucjach bezpieczeństwa: Absolwent studiów z cyberbezpieczeństwa, zwłaszcza bezpieczeństwa państwowego (wewnętrznego, narodowego, międzynarodowego), to dobry kandydat do budowania pozycji urzędnika, eksperta i polityka w polskiej i międzynarodowej rzeczywistości. W przypadku krajowych instytucji to przede wszystkim praca w Ministerstwie Obrony Narodowej i instytucjach powiązanych z MON jako pracownik mundurowy lub cywilny. Kompetencje z obszaru cybersecurity, doskonałość znajomości języków obcych i znajomość sfery bezpieczeństwa militarnego i cywilnego, to klucz do pracy w takich instytucjach jak Pakt Północnoatlantycki (NATO) Unia Europejska, ONZ i ich agendy. Dzięki biegłości językowej oraz kompetencji z zarządzania cyberbezpieczeństwem, absolwent może budować swoją pozycję w cywilnych i mundurowych instytucjach zajmujących się stosunkami międzynarodowymi, zapewnieniem globalnego bezpieczeństwa oraz rozwojem współpracy między państwami.

Naukowiec z obszaru cyberbezpieczeństwa: Jako absolwent studiów cyberbezpieczeństwa możesz rozpocząć aktywność naukową na uczelni lub w instytucji badawczej. Nieuniknione będą wtedy studia doktoranckie (po studiach magisterskich “uzupełniających”), praca naukowa, niekiedy praca dydaktyczna (uczenie studentów). Będziesz uczestniczyć w pracach badawczych, na ich podstawie przygotowywać artykuły i inne publikacje naukowe, uczestniczyć w seminariach i konferencjach związanych z cyberbezpieczeństwem w strukturach cywilnych, militarnych o

Rynek pracy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Rynek pracy we Wrocławiu jest bardzo atrakcyjny dla absolwentów i studentów. Bez wątpienia należy on do najciekawszych w Polsce, dlatego wiele osób decyduje się na studiowanie i rozpoczęcie swojej kariery zawodowej w stolicy Dolnego Śląska. Aktualnie stopa bezrobocia we Wrocławiu wynosi 2,5% i jest 2,5 raza niższa niż średnia krajowa. Dane te mogą działać jak prawdziwy magnes. W połączeniu z dużymi firmami i wysokim poziomem płac, powoduje to, że Wrocław jest doskonałym miejscem dla studentów wielu specjalizacji. Południe województwa jest bardzo turystyczne, dlatego turystyka i rekreacja to kolejny kierunek studiów, który często wybierany jest przez młodych ludzi. W tej części Polski znajdują się Karkonosze oraz Kotlina Kłodzka z popularnymi w kraju uzdrowiskami i hotelami. Bezrobocie w całym województwie dolnośląskim wynosi 5,6% i jest niższe od średniej krajowej. To sprawia, że nawet w małych miejscowościach absolwenci lokalnych uczelni wyższych mogą liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie i dobrą pracę. Wszędzie poszukiwani są wykształceni specjaliści. Na Dolnym Śląsku znajduje się wiele ciekawych i dużych zakładów pracy. W gronie największych 100 firm w Polsce 6 znajduje się w tym regionie. Bardzo wysoko we wszystkich rankingach plasuje się KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w Lubinie. Kolejne firmy warte odnotowania to Kaufland Polska Markety Sp. z o. o., AB S.A GK, Volkswagen Motor Polska Sp. z o. o. , CCC S.. GK, czy Pfleiderer Group S.A. GK, które znajdują się we Wrocławiu. W regionie bardzo rozwinięty jest przemysł motoryzacyjny, ponieważ poza niemieckim Volkswagenem znajdują się tu biura i zakłady produkcyjne takich marek jak Toyota w Wałbrzychu i Volvo we Wrocławiu, a także Zakłady Samochodowe Jelcz i Wagony Świdnica. Rozproszenie atrakcyjnych pracodawców po całym województwie sprawia, że absolwenci szkół wyższych bez trudu znajdą zatrudnienie blisko swojego miejsca zamieszkania. Bliskość niemieckiej granicy jest szansą do współpracy z zachodem Europy, z czego korzysta wielu lokalnych przedsiębiorców. Dla absolwentów uczelni, rynek pracy we Wrocławiu i całym województwie dolnośląskim jest bardzo atrakcyjny i przyjazny.

Zawód: Informatyk

Dzisiaj już stosunkowo rzadko używa się pojęcia “Informatyk”, gdyż zostało ono zastąpione konkretnymi specjalnościami, które występują w branży informatycznej, np. programista, administrator sieci, webdeveloper, specjalista ds. zabezpieczeń, etc. Każde z nich charakteryzuje się odmiennym zakres obowiązków, niezbędnych umiejętności i zarobkami. Czy jednak tradycyjni informatycy na dobre już zniknęli z rynku pracy? Kim naprawdę są i gdzie się ukryli? Kim jest

Czytaj więcej »

Zawód: inżynier robotyk

Co to jest zawód inżynier robotyk – co musisz wiedzieć. Na czym polega praca w branży inżynier robotyk? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie studia trzeba skończyć? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód inżynier robotyk? Inżynier robotyk to osoba zajmująca się projektowaniem, budową, programowaniem oraz

Czytaj więcej »

Zawód: pracownik help desku (IT support)

Co to jest zawód pracownik help desku IT  – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży informatyk? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji w Polsce? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Kim jest pracownik help desku (IT support)? Pracownik help desku, znany również jako IT support, to osoba

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję