UWM rusza z inkubatorem

Inkubator przedsiębiorczości dla studentów i absolwentów, którzy będą chcieli rozpocząć działalność gospodarczą, powstanie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pomysłodawca przedsięwzięcia – Uniwersyteckie Centrum Innowacji i Transferu Technologii – złoży wniosek o dofinansowanie z programu “Polska wschodnia”.

Inkubator, którego koszt budowy szacowany jest na 15 mln zł, ruszy w 2012 roku – poinformował PAP w środę dyrektor Centrum Wojciech Samulowski. 90 proc. pieniędzy ma pochodzić z funduszy unijnych, a reszta będzie wkładem własnym uczelni.Inkubator powstanie w zmodernizowanym budynku uniwersyteckiej kotłowni. Firmy będą mogły m.in. korzystać ze wspólnej sali konferencyjnej, telefonów i faksów.

Jak powiedział Samulowski, aby korzystać z przedsięwzięcia, trzeba będzie spełnić dwa warunki – profil prowadzonej działalności będzie musiał być zgodny z ukończonym kierunkiem studiów, a przedsiębiorca będzie mógł prowadzić swą firmę w inkubatorze nie dłużej niż trzy lata.

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce

Jakie informacje o kierunku studiów są ważne?
Jak powinien wyglądać idealny opis kierunku studiów? Jeśli szukasz studiów – możesz wskazać, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli już studiujesz – możesz pomóc przyszłym kandydatkom i kandydatom.