Podyplomowe studia prawnicze
Podyplomowe studia prawnicze to bardzo dobre rozwiązanie dla absolwentów jednolitych p4aqwniczych studiów magisterskich, którzy chcą wyspecjalizować się w konkretnej dziedzinie. Do wyboru jest bardzo wiele dziedzin prawa, takich jak: prawo gospodarcze, prawo międzynarodowe, prawo zamówień publicznych, prawo ubezpieczeniowe, prawo pracy, prawo medyczne czy prawo podatkowe. Do tego dochodzi możliwość poszerzenia wiedzy o szereg kompetencji miękkich z zakresu negocjacji, prawa humanitarnego, kontroli, audytu. Nabyta kompetencje bardzo przydają się w wykonywaniu późniejszych obowiązków.
Z uwagi na obserwowany współcześnie rozwój administracji zajęcia poświęcone są na zagadnieniach praw i obowiązków stron stosunków administracyjno-prawnych. Szczegółowo omówione zostaną przepisy wybranej dyscypliny specjalizacyjnej, które w przyszłości można wykorzystać w pracy.
Podyplomowe studia prawno-administracyjne
Podyplomowe studia prawno-administracyjne pozwalają absolwentom na dostosowanie się do wymogów ciągle zmieniającego się prawa. Studenci podczas zajęć nabywają wiedzy z zakresu aktualnych przepisów oraz z zakresu współpracy administracji z prywatną przedsiębiorczością owocującej lepszym zrozumieniem języka prawniczego i procedur, ułatwiając pracę obu zainteresowanym stronom, a w konsekwencji sprawiając, że założenie i prowadzenie własnej działalności nie będzie budziło tak wielu niepokojów. Podyplomówka została stworzona z myślą o: przedsiębiorcach, pracowników na stanowiskach kierowniczych, osobach zamierzających prowadzić działalność gospodarczą, pracownikach administracji, asystentach zarządu.
Dzięki studiom absolwenci zyskają umiejętność płynnego rozwiązywania problemów w zarządzaniu firmą oraz zrozumienia trudnego języka prawnego i prawniczego.
Podyplomowe negocjacje i mediacje
Podyplomowe studia z zakresu negocjacji i mediacji powstały z myślą o osobach zainteresowanych tematyką alternatywnych metod rozwiązywania sporów, w tym szczególnie do osób związanych z zagadnieniami z zakresu mediacji i negocjacji oraz sztuki komunikacji w zawodzie prawnika. Program realizowany jest zgodnie ze standardami szkolenia mediatorów, tym samym stanowiąc świetne przygotowanie teoretyczne i praktycznie dla wszystkich osób pragnących specjalizować się w tej dziedzinie. W trakcie studiów słuchacze nabywają wiedzy z zakresu podstaw teoretycznych i praktycznych rozwiązywania sporów, reguł negocjacji. Dodatkowo nabywają kompetencje miękkie z zakresu psychologii i prawnych metod rozwiązywania sporów. Dzięki czemu absolwent poszerza swoje kompetencje o prowadzenie negocjacji podczas sporów prawnych.
Podyplomowe prawo międzynarodowe
Podyplomowe studia z prawa międzynarodowe skierowane są do osób zajmujących się zagadnieniami z zakresu prawa międzynarodowego w swojej pracy zawodowej, a także osób zainteresowanych prawem międzynarodowym. W ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozwój prawa międzynarodowego, dodatkowo zachodzą stałe i liczne zmiany w stosunkach między państwami. Zwiększa się rola organizacji międzynarodowych i umacnia pozycja jednostek. Widoczna jest zmiana podejścia do obowiązywania i stosowania prawa międzynarodowego w wewnętrznym porządku prawnym wielu państw. A przy tym wszystkim rośnie znaczenie sądów międzynarodowych. Ta sytuacja na arenie międzynarodowej powoduje zapotrzebowanie na pracowników posiadających wiedzę z zakresu prawa ale również umiejętności analizy tendencji i przemian mających miejsce w czasach współczesnych. Absolwent studiów podyplomowych z zakresu prawa międzynarodowego będzie doskonale przygotowany do poruszania się po przepisach prawa oraz będzie potrafił korzystać ze źródeł.
Podyplomowe zapobieganie przestępczości gospodarczej
Podyplomowe studia zapobieganie przestępczości gospodarczej ukierunkowane są na prawo karne gospodarcze, prawo skarbowe oraz przestępstwa przeciwko mieniu, omawiane są także zagadnienia związane z taktyką prowadzenia śledztw w tych sprawach, instrumentami procesowo-kryminalistycznymi wykorzystywanymi w prowadzonych postępowaniach.
W trakcie studiów realizowane są przedmioty z zakresu prawa gospodarczego oraz przestępstw skarbowych. Dodatkowo poznaje się stosowanie technik operacyjnych w obszarze przestępczości gospodarczej. Dzięki temu absolwenci uzyskują kompleksową wiedzę i umiejętności z omawianego obszaru nauki. Nabywają kompetencji do rozstrzygania sporów pomiędzy podmiotami. Potrafią zidentyfikować sytuacje, w której dochodzi do nadużyć prawa.
Podyplomowe prawo zamówień publicznych
Podyplomowe studia z zakresu prawa zamówień publicznych są odpowiedzią na stale zmieniające się przepisy prawa oraz współczesny wyzwania w dziedzinie przetargów i zamówień. Zajęcia ukierunkowane są na kompleksowe wyjaśnienie problematyki prawa zamówień publicznych. Dodatkowo program studiów poszerzony jest o prawo administracyjne oraz część zagadnień prawa cywilnego. Studia skierowane są do osób odpowiedzialnych za przygotowanie dokumentacji zamówień publicznych, a także pracowników biorących czynny udział w komisjach przetargowych. Dzięki czemu absolwenci studiów podyplomowych na tym kierunku są wysokowykwalifikowanymi specjalistami, będąc bardzo atrakcyjnymi, poszukiwanymi kandydatami na rynku pracy.
Podyplomowa kontrola, nadzór, audyt
Podyplomowe studia z zakresu kontroli, nadzoru i audytu skierowane są do osób zainteresowanych funkcjonowanie kontroli wewnętrznej i audytu w szeroko rozumianej administracji publicznej. Przykładowe przedmioty: Zasady prowadzenia audytu, Ład organizacyjny, Standardy audytu, Karta audytu, niezależność i obiektywizm, Biegłość i należyta staranność zawodowa, Kodeks etyki audytora wewnętrznego, Organizacja audytu wewnętrznego. Studia podyplomowe na kierunkach związanych z audytem przygotowują do przeprowadzenia audytu i kontroli w różnych organizacjach i przedsiębiorstwach sektora publicznego i prywatnego. Zapewniają także zdobycie stosownych certyfikatów wymaganych przez prawo polskie. Absolwenci są bardzo poszukiwanymi i atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy.
Podyplomowe prawo podatkowe
Podyplomowe studia na kierunku prawo podatkowe przeznaczone są dla osób pragnących pogłębić i rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu podatków i prawa podatkowego. Poruszane zagadnienia będą przydatne w szczególności dla osób zajmujących się zawodowo problematyką podatkową. Polski system podatkowy ulega nieustannym zmianom i korektom. Zmieniane są obecne konstrukcje podatkowe, w tym te najważniejsze: PIT, CIT i VAT oraz Ordynacja podatkowa ale i wprowadzane nowe. Nowe przepisy są niezwykle trudne w interpretacji, jak i stosowaniu a kary za ich nieprzestrzeganie ogromne. Dlatego wiedza nabyta podczas studiów I i II stopnia powinna być stale aktualizowana o zmiany w przepisach.
Absolwent uzyskuje kompletną ale przede wszystkim aktualną wiedzę na temat prawa podatkowego, dzięki czemu może pełnić funkcję doradcy podatkowego.
Podyplomowe prawo medyczne
Podyplomowe prawo medyczne skierowane jest do osób związanych z medycyną i leczeniem oraz szeroko pojętą służbą zdrowia, w głównej mierze z myślą o lekarzach, pielęgniarkach i osobach reprezentujących inne zawody medyczne. Program studiów obejmuje problematykę szeroko pojętego prawa medycznego, stanowiącego dziedzinę interdyscyplinarną, na którą składa się prawo cywilne (materialne i elementy procedury), prawo karne (materialne wraz z elementami procedury), prawo administracyjne, prawo pracy, prawo Unii Europejskiej, prawo międzynarodowe oraz zagadnienia z zakresu bioetyki i tzw. bioprawa. Absolwent studiów podyplomowych na tym kierunku ma szeroką i aktualną wiedzę z zakresu prawa medycznego.
Podyplomowe prawo ubezpieczeniowe
Celem studiów podyplomowych na kierunku prawo ubezpieczeniowe jest podniesienie kwalifikacji i poszerzanie horyzontów w dziedzinie ubezpieczeń. Kierunek ten stanowi wyjście naprzeciw oczekiwań z jednej strony rynku pracy, a z drugiej osób aktywnych na rynku ubezpieczeń. Program studiów obejmuje zagadnienia z zakresu problematyki ubezpieczeń gospodarczych: ubezpieczenia na życie, majątkowych i OC. Dodatkowo wiedzę poszerza się o zasady odpowiedzialności za szkodę, postępowanie przed sądami, podstawy publicznego prawa gospodarczego i inne przedmioty związane z branżą ubezpieczeniową. Absolwenci studiów podyplomowych na kierunku prawo ubezpieczeniowe są wysokowykwalifikowanymi specjalistami w omawianej dziedzinie i są bardzo poszukiwani i atrakcyjni na rynku pracy.
Podyplomowe prawo własności intelektualnej
Rozwój technologii, oraz związana z tym faktem rozbudowa systemu prawnego powoduje, że podyplomowe studia z zakresu praw własności intelektualnej są niezwykle potrzebne.
Celem zajęć jest zapoznanie słuchaczy z kompleksowo ujętą tematyką własności intelektualnej, czyli prawa autorskiego wraz z prawami pokrewnymi, prawa patentowego, znaków towarowych. Dodatkowo studia obejmują także prawnokarne i podatkowe aspekty własności intelektualnej. Absolwent podyplomowych studiów z prawa własności intelektualnej ma opanować najważniejsze wiadomości dotyczące prawnej ochrony własności intelektualnej,jak również zapoznać się z aktualnymi regulacjami oraz tendencjami rozwoju w interdyscyplinarnej sferze tzw. prawa nowych technologii, która obejmuje między innymi takie zagadnienia, jak przestępczość internetowa, ochrona elektronicznych baz danych, bankowość elektroniczna, czy też prawo telekomunikacyjne. Słuchacz po ukończeniu podyplomówki jest wysokowykwalifikowanym specjalistą z zakresu prawa własności intelektualnej.
Podyplomowe prawo pracy
Podyplomowe studia z zakresu prawa pracy przeznaczone są dla wszystkich osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu prawa pracy, w szczególności dla osób stosujących prawo pracy w praktyce, zajmujących się problematyką kadrową, przedsiębiorców, kadry menedżerskiej, jak również dla pracowników administracji publicznej. Studia przeznaczone są dla absolwentów wszystkich kierunków szkół wyższych, posiadający tytuł magistra lub równorzędny, którzy są zainteresowani problematyką prawa pracy. W ramach studiów słuchacze zdobywają specjalistyczną wiedzę połączoną z praktycznymi umiejętnościami z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, które pozwalają usprawnić działalność organizacyjną oraz przyczyniają się do podniesienia efektywności pracy pracownika. Program studiów obejmuje takie przedmioty jak: prawo pracy, europejskie prawo pracy, ustalanie stosunku pracy, ochrona pracy, czas pracy, urlopy pracownicze i inne. Absolwenci są przygotowani do wykonywania zawodu specjalisty, menedżera odpowiedzialnego za zarządzanie kadrami.
Podyplomowa pomoc humanitarna
Podyplomowe studia z pomocy humanitarnej mają na celu wykształcenie teoretyczne i praktyczne przyszłych pracowników humanitarnych, którzy chcą realizować swoje kariery w polskich lub międzynarodowych strukturach pozarządowych lub rządowych. Studia przeznaczone są dla absolwentów wszystkich kierunków studiów. Program studiów obejmują takie przedmioty jak: wstęp do pomocy humanitarnej, moduły geopolityczny oraz prawny, w tym prawa człowieka i międzynarodowe prawo humanitarne, a także moduł ogólny, podczas którego słuchacze poznają etyczne aspekty niesienia pomocy humanitarnej, główne zasady bezpieczeństwa personelu humanitarnego i podstawowe wytyczne dotyczące współpracy z mediami podczas kryzysów i konfliktów. Dodatkowo studenci zdobywają wiedzę z sektora pomocy humanitarnej oraz dużą praktykę. Absolwenci zdobytą wiedzę i kompetencje wykorzystają w jednostkach administracji państwowej.