Studia na kierunku filologia węgierska. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Hungarystyka czyli filologia węgierska to kierunek przeznaczony dla osób, które z z językiem węgierskim chcą związać swoją przyszłość zawodową. W trakcie studiów prócz intensywnej nauki języka węgierskiego studenci zapoznają się również z bogatą historią i kulturą tego kraju. Jest to więc kierunek doskonale dostosowany do potrzeb współczesnego rynku pracy, na którym liczą się unikalne umiejętności. Znajomość języka węgierskiego jest jedną z nich. Podstawą studiów jest zawsze praktyczne opanowanie języka węgierskiego przez studenta. Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

Table Of Contents

Jak wygląda program studiów na hungarystyce?

W trakcie studiów na kierunku filologia węgierska studenci zdobywają wiedzę w zakresie dziejów języka węgierskiego, literatury węgierskiej, kultury tego kraju oraz jego historii. Umiejętności lingwistyczne można doskonalić w czasie wyjazdów stypendialnych organizowanych we współpracy z węgierskimi uniwersytetami.

Przykładowe przedmioty na kierunku hungarystyka:

  • Praktyczna nauka języka węgierskiego,
  • Wstęp do hungarystyki,
  • Historia Węgier,
  • Tłumaczenia węgiersko-polskie i polsko-węgierskie,
  • Kultura obszaru językowego,
  • Historia literatury węgierskiej.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku filologia węgierska. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku filologia węgierska

Znajomość języka węgierskiego otwiera przed absolwentami tego kierunku wiele interesujących ścieżek kariery zawodowej. W związku z tym mogą być oni zatrudniani jako tłumacze języka węgierskiego, lektorzy lub nauczyciele. W świecie biznesu czekają na nich liczne stanowiska w firmach utrzymujących kontakty z podmiotami rynku węgierskiego.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję