Japonistyka to nie tylko pasjonująca przygoda, ale przede wszystkim ciężka, żmudna praca przez cały okres trwania studiów. Język ten jest używany przez ok. 130 mln mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach. Podstawowy przedmiot ta nauka pisma japońskiego. Wymaga ona ogromnej cierpliwości, systematyczności oraz zdolności plastycznych i manualnych. Należy pamiętać, że gospodarka japońska jest jedna z najpotężniejszych na świecie. Absolwenci nie będą mieli problemów z zatrudnieniem w międzynarodowych korporacjach.
Jak wygląda program studiów na japonistyce:
Realizowane przedmioty na kierunku filologia japońska to przede wszystkim:
- historia Japonii,
- językoznawstwo,
- historia literatury i kultury japońskiej,
- lektura tekstów japońskich i translatoryka.
Studenci poznają też inne języki- obowiązkowo jeden z grupy indoeuropejskich, a także z grypy języków orientalnych (do wyboru chiński, hindi, koreański, mongolski i tamilski.)
Porówna ofertę uczelni
Myślisz o studiach na kierunku filologia japońska? Sprawdź ofertę uczelni.
Perspektywy pracy po studiach na kierunku filologia japońska:
Absolwent japonistyki ma dość szerokie perspektywy zawodowe. Znajduje zatrudnienie jako tłumacz lub poświęca się pracy naukowo-badawczej na uczelni. Jako specjalista z dziedzin literatury, filozofii, kultury, sztuki oraz polityki Wschodu może pracować w placówkach kulturalnych i dyplomatycznych.