Studia na kierunku filologia bałtycka. Program, zasady rekrutacji oraz możliwości pracy.

Na kierunku zyskasz wiedzę o miejscu i znaczeniu filologii litewskiej i łotewskiej w relacji do innych nauk humanistycznych i nauczysz się posługiwać ujęciami teoretycznymi  i pojęciami właściwymi dla filologii. Posiądziesz również wiedzę z zakresu praktyki przekładu, elementarną wiedzę z zakresu kulturoznawstwa, filozofii, języka łacińskiego, a także źródeł tradycji etnicznej, historii i współczesnej sytuacji politycznej, gospodarczej oraz społeczno-kulturalnej Litwy i Łotwy. Dowiesz się czegoś instytucjach we współczesnym życiu kulturalnym Litwy i Łotwy.

Jak wygląda program studiów na filologii bałtyckiej?

Program studiów na kierunku filologia bałtycka obejmuje m.in.

  • gramatykę opisową i historyczną języka litewskiego,
  • gramatykę opisową języka łotewskiego,
  • wstęp do językoznawstwa ogólnego,
  • historię krajów bałtyckiego obszaru językowego,
  • historię literatury litewskiej i łotewskiej.

Oprócz przedmiotów kierunkowych program studiów obejmuje również przedmioty ogólnohumanistyczne, jak np. historia filozofii, antropologia kultury, tradycja biblijna i antyczna w kulturze.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku filologia bałtycka. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku filologia bałtycka:

Dla absolwenta filologii bałtyckiej problemem nie będzie odnalezienie się na rynku pracy w instytucjach kulturalnych i firmach działających przede wszystkim na rynku polskim, litewskim i łotewskim, jako tłumacz, pracownik ambasady, pracownik obsługi ruchu turystycznego.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Pages of book curved heart shape and red rose
Etnologia i antropologia kulturowa
Sebastian Szczęsny

Gdzie Walentynki są mniej ważne?

Święto zakochanych, gdzie obdarowujemy się milionami czerwonych róży i książek? Takie rzeczy w Katalonii, gdzie od Walentynek ważniejsze jest lokalne święto zakochanych – Dia de

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję