Site logo

Studia na kierunku eksploatacja mórz i oceanów. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Student na kierunku eksploatacja mórz i oceanów uzyskuje wiedzę na temat sposobów eksploatacji surowców mineralnych spod wody oraz na temat maszyn i urządzeń, które stosuje się w eksploatacji tych surowców. Słuchacz poznaje uwarunkowania prawne i środowiskowe prowadzenia eksploatacji surowców mineralnych morskich i oceanicznych. Będzie potrafił również scharakteryzować innowacyjne technologie prowadzenia przyszłej eksploatacji surowców z mórz i oceanów.

Jak wygląda program studiów na kierunku eksploatacja mórz i oceanów?

Studia te zawierają w swym programie interdyscyplinarną wiedzę ogólną z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i nauk o morzu oraz umiejętności wykorzystania jej w pracy zawodowej i życiu codziennym z zachowaniem zasad prawnych i etycznych. Student tego kierunku uczy się rozumienia i analizowania zjawisk i procesów, które dokonują się w środowisku morskim oraz wpływ człowieka na to środowisko.
Wybrane zagadnienia na kierunku eksploatacja mórz i oceanów:

  • Górnictwo morskie w działalności ludzkiej;
  • Morskie, oceaniczne i lądowe zasoby surowców mineralnych;
  • Podstawy prawne do poszukiwań i eksploatacji morskich i oceanicznych surowców mineralnych;
  • Możliwości technologiczne eksploatacji surowców oceanicznych;
  • Metody odzysku niektórych metali z konkrecji oceanicznych;
  • Surowce mineralne Morza Bałtyckiego;
  • Możliwości technologiczne eksploatacji surowców z mórz i oceanów;
  • Wpływ eksploatacji surowców morskich i oceanicznych na środowisko.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku eksploatacja mórz i oceanów. Sprawdź ofertę uczelni

Perspektywy pracy po studiach na kierunku eksploatacja mórz i oceanów:

Absolwent kierunku eksploatacja mórz i oceanów może podjąć zatrudnienie w organizacjach i instytucjach, które zajmują się ochroną i eksploatacją mórz i oceanów, służbach technicznych, administracji morskiej i nadzorze technicznym oraz w instytucjach i gospodarstwach zajmujących się marikulturą. Wiedza absolwenta tego kierunku poszerzona jest o zagadnienia ekonomiczne, organizacyjne i marketingowe związane z szeroko pojętą działalnością na rzecz pozyskiwania ożywionych i nieożywionych zasobów mórz i oceanów.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję