Site logo

Studia podyplomowe i MBA w Sopocie

Studia podyplomowe i MBA w Sopocie - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia podyplomowe w Sopocie

Programy studiów podyplomowych i Master of Business Administration w Sopocie.

Co to są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to specjalistyczne studia zawodowe, przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Pozwalają zarówno na zdobycie nowego zawodu, jak i rozwinięcie specjalistycznych kwalifikacji. Pozwalają szybko uzyskać dostęp do części zawodów regulowanych. To studia trwające minimum 2 semestry (rok), ale częściej 1,5 roku (3 semestry) i więcej. Na koniec zwykle musisz napisać pracę zaliczeniową lub zdać egzamin końcowy. Alternatywą dla “podyplomówek” mogą być studia magisterskie drugiego stopnia.  Studia MBA — Master of Business Administration – to specyficzny rodzaj studiów podyplomowych, skierowanych przede wszystkim do kadry menedżerskiej. Trwają zazwyczaj 2 – 4 semestrów (1 rok do 2 lat). Program studiów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo, korzystanie z systemów informacji oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.  

Studia w Sopocie

Sopot jest najmniejszym z miast wchodzących w skład Trójmiasta – liczy raptem 33 tys. mieszkańców. Czy to plus? Zdecydowanie tak, szczególnie dla osób, które chcą studiować w ciszy i spokoju i jednocześnie mieć na wyciągnięcie ręki infrastrukturę nowoczesnego Gdańska i Gdyni. Co można studiować w Sopocie? Jaką ofertę kształcenia mają lokalne uczelnie? Dowiesz się tego na stronie sopot.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję