Studia podyplomowe i MBA w Olsztynie

Studia podyplomowe i MBA w Olsztynie - na skróty

Znajdź kierunek studiów

Studia podyplomowe w Olsztynie

Programy studiów podyplomowych i Master of Business Administration w Olsztynie.

Co to są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to specjalistyczne studia zawodowe, przeznaczone dla absolwentów studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Pozwalają zarówno na zdobycie nowego zawodu, jak i rozwinięcie specjalistycznych kwalifikacji. Pozwalają szybko uzyskać dostęp do części zawodów regulowanych. To studia trwające minimum 2 semestry (rok), ale częściej 1,5 roku (3 semestry) i więcej. Na koniec zwykle musisz napisać pracę zaliczeniową lub zdać egzamin końcowy. Alternatywą dla “podyplomówek” mogą być studia magisterskie drugiego stopnia. Studia MBA — Master of Business Administration – to specyficzny rodzaj studiów podyplomowych, skierowanych przede wszystkim do kadry menedżerskiej. Trwają zazwyczaj 2 – 4 semestrów (1 rok do 2 lat). Program studiów jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. takie dziedziny jak: księgowość, finanse, marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem, prawo, korzystanie z systemów informacji oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.

Studia w Olsztynie

Olsztyn jest stolicą i jednocześnie największym i najważniejszym ośrodkiem miejskim województwa warmińsko-mazurskiego. Funkcjonuje tutaj 7 szkół wyższych w tym największa uczelnia państwowa w tej części Polski, czyli Uniwersytet Warmińsko-Mazurski (UWM). Co można studiować w Olsztynie? Jaką ofertę kształcenia mają lokalne uczelnie? Dowiesz się tego na stronie Olsztyn.studia.pl (kliknij tutaj, żeby sprawdzić pełną ofertę studiów).

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję