Cytowanie artykułu – przypisy i bibliografia w pracy licencjackiej, magisterskiej i inżynierskiej

Każdy, kto korzysta z literatury do pisania prac naukowych, zaliczeniowych czy badawczych prędzej czy później trafia na czasopisma, które w niektórych naukach mają bardzo duże znaczenie. Wiedza bowiem konstruowana jest tak szybko, że tradycyjny cykl wydawniczy książki jest zbyt długi i w zasadzie publikacje opierają się głównie na artykułach w czasopismach.

Cytując artykuł z czasopisma trzeba mieć kilka ważnych danych, takich jak:

  • tytuł artykułu
  • autorzy artykułu
  • tytuł czasopisma
  • rok i numer
  • ISSN
  • oraz numery stron, na których jest artykuł

To dość dużo danych, w filmie poniżej, zobaczysz, w jaki sposób połaczyć je w jeden spójny zapis bibliograficzny!

Uwaga na stronę redakcyjną!

To bardzo ważne, by mieć do dyspozycji stronę redakcyjną czasopisma po tym, jak kserujemy bądź skanujemy pojedynczy artykuł. Bardzo ważną częścią jest również spis treści, bo to z niego najczęściej dowiadujemy się kto jest autorem danego artykułu oraz z jakiego artykułu pochodzą strony które mamy skierowane w naszym archiwum. Tutaj podobnie jak w książce pod redakcją ważne jest, byśmy – kiedy korzystamy z biblioteki – kserowali stronę tytułową, stronę redakcyjną oraz spis treści, tak aby później gorączkowo i pod presją czasu nie poszukiwać danych bibliograficznych tekstów, które zgromadziliśmy w naszym archiwum.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Studia.pl - kierunki, uczelnie, podyplomowe, opinie, praca po studiach
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję