Site logo

Co dalej po maturze? Wsparcie dla uczniów w wyborze studiów | webinar dla nauczycieli 08.09.22

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze oraz Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY zapraszają na szkolenie on-line dla nauczycieli szkół średnich “Co dalej po maturze? Wsparcie dla uczniów w wyborze studiów”. Webinar jest bezpłatny i odbędzie się 8 września 2022 r.

Termin

8 września 2022 r.

 • godz. 17.00-17.45 – prezentacja merytoryczna
 • godz. 17.45-18.00 – sesja pytań i odpowiedzi

Zapisy

Szkolenie odbędzie się na platformie e-learningowej LiveWebinar dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej. Po wypełnieniu poniższego formularza uczestnicy utrzymują e-mailem link do spotkania aktywny w czasie  trwania webinaru. W przypadku pytań lub problemów – prosimy o kontakt mejlowy. Adres centrum@efekty.pl

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie jest skierowane do nauczycieli liceów, techników i szkół branżowych II stopnia.:  

 • wychowawców klas maturalnych,
 • pedagogów i psychologów szkolnych,
 • nauczycieli doradztwa zawodowego,

Cele szkolenia 

 • zwiększenie wiedzy nauczycieli na temat wyboru ścieżek edukacji po maturze,
 • zwiększenie kompetencji w prowadzeniu zajęć lekcyjnych na temat wyboru kierunków studiów, uczelni oraz ścieżek kształcenia w szkołach pomaturalnych i policealnych.

Zakres tematyczny

 1. Możliwości kształcenia po maturze – szkoła wyższa, policealna, pomaturalna, kursy i szkolenia (podobieństwa i różnice).
 2. Szkolnictwo wyższe w Polsce –  trójstopniowy System Boloński i wyjątki (kierunki licencjackie, inżynierskie, magisterskie uzupełniające, jednolite magisterskie, podyplomowe, szkoły doktorskie).
 3. Przedmioty zdawane na maturze, a możliwości studiowania (jak liczy się punkty rekrutacyjne, jak działają progi punktowe, gdzie wystarczy tylko zdana matura, gdzie obowiązują dodatkowe egzaminy).
 4. Jak wybierać najbardziej odpowiedni dla maturzysty kierunek studiów – trójkąt decyzyjny (możliwości – predyspozycje – zainteresowania).
 5. Jak porównywać ofertę uczelni i kierunków studiów?
 6. Najczęściej popełniane błędy przy wyborze studiów.
 7. Jak pomagać uczniom liceum i technikum w wyborze studiów.
 8. Sesja pytań i odpowiedzi.

Prowadzący

Sebastian Szczęsny. Ekspert z obszaru szkolnictwa wyższego i edukacji. Prowadzi szkolenia i warsztaty  dla nauczycieli szkolnych i akademickich,  pracowników sektora edukacyjnego, uczniów, studentów i rodziców. Redaktor serwisów Studia.pl i OkiemNauczyciela.pl.  Specjalista ds. komunikacji marketingowej. W Centrum EFEKTY od 2012 roku realizuje projekty związane z budowaniem strategii rozwoju opartego na wiedzy oraz projektów z obszaru studiów, edukacji powszechnej, badań naukowych i innowacyjnego biznesu. 

Organizatorzy

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze

ODN Zielona Góra jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Lubuskiego. Jako akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli działa na podstawie decyzji Lubuskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 czerwca 2020 r. Głównym celem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze to akredytowana placówka, którejest wspomaganie kadry pedagogicznej oraz pracowników szkół, placówek oświatowych i innych instytucji działających na rzecz oświaty, w dążeniu do podniesienia jakości ich pracy.

Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY

Centrum EFEKTY od 2000 r. doradza kandydatom w wyborze studiów, realizując projekty edukacyjne i szkoleniowe. Prowadzi m.in. ogólnopolski portal Studia.pl, gdzie zamieszcza niekomercyjne materiały poradnikowe oraz umożliwia uczelniom prezentacje ich oferty. Serwis Studia.pl odwiedzany jest rocznie przez około 2 mln uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Inżynier nie tylko po politechnice

Studia techniczne dające tytuł inżyniera znajdziemy nie tylko na uczelniach politechnicznych. Takie same kierunki studiów technicznych czy z zarządzania znajdziemy także na uniwersytetach specjalistycznych. Dodatkowo

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję