Site logo

Co dalej po maturze? Wsparcie dla uczniów w wyborze studiów | webinar dla nauczycieli 08.09.22

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze oraz Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY zapraszają na szkolenie on-line dla nauczycieli szkół średnich “Co dalej po maturze? Wsparcie dla uczniów w wyborze studiów”. Webinar jest bezpłatny i odbędzie się 8 września 2022 r.

Termin

8 września 2022 r.

 • godz. 17.00-17.45 – prezentacja merytoryczna
 • godz. 17.45-18.00 – sesja pytań i odpowiedzi

Zapisy

Szkolenie odbędzie się na platformie e-learningowej LiveWebinar dostępnej z poziomu przeglądarki internetowej. Po wypełnieniu poniższego formularza uczestnicy utrzymują e-mailem link do spotkania aktywny w czasie  trwania webinaru. W przypadku pytań lub problemów – prosimy o kontakt mejlowy. Adres centrum@efekty.pl

Uczestnicy szkolenia

Szkolenie jest skierowane do nauczycieli liceów, techników i szkół branżowych II stopnia.:  

 • wychowawców klas maturalnych,
 • pedagogów i psychologów szkolnych,
 • nauczycieli doradztwa zawodowego,

Cele szkolenia 

 • zwiększenie wiedzy nauczycieli na temat wyboru ścieżek edukacji po maturze,
 • zwiększenie kompetencji w prowadzeniu zajęć lekcyjnych na temat wyboru kierunków studiów, uczelni oraz ścieżek kształcenia w szkołach pomaturalnych i policealnych.

Zakres tematyczny

 1. Możliwości kształcenia po maturze – szkoła wyższa, policealna, pomaturalna, kursy i szkolenia (podobieństwa i różnice).
 2. Szkolnictwo wyższe w Polsce –  trójstopniowy System Boloński i wyjątki (kierunki licencjackie, inżynierskie, magisterskie uzupełniające, jednolite magisterskie, podyplomowe, szkoły doktorskie).
 3. Przedmioty zdawane na maturze, a możliwości studiowania (jak liczy się punkty rekrutacyjne, jak działają progi punktowe, gdzie wystarczy tylko zdana matura, gdzie obowiązują dodatkowe egzaminy).
 4. Jak wybierać najbardziej odpowiedni dla maturzysty kierunek studiów – trójkąt decyzyjny (możliwości – predyspozycje – zainteresowania).
 5. Jak porównywać ofertę uczelni i kierunków studiów?
 6. Najczęściej popełniane błędy przy wyborze studiów.
 7. Jak pomagać uczniom liceum i technikum w wyborze studiów.
 8. Sesja pytań i odpowiedzi.

Prowadzący

Sebastian Szczęsny. Ekspert z obszaru szkolnictwa wyższego i edukacji. Prowadzi szkolenia i warsztaty  dla nauczycieli szkolnych i akademickich,  pracowników sektora edukacyjnego, uczniów, studentów i rodziców. Redaktor serwisów Studia.pl i OkiemNauczyciela.pl.  Specjalista ds. komunikacji marketingowej. W Centrum EFEKTY od 2012 roku realizuje projekty związane z budowaniem strategii rozwoju opartego na wiedzy oraz projektów z obszaru studiów, edukacji powszechnej, badań naukowych i innowacyjnego biznesu. 

Organizatorzy

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze

ODN Zielona Góra jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Lubuskiego. Jako akredytowana placówka doskonalenia nauczycieli działa na podstawie decyzji Lubuskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 czerwca 2020 r. Głównym celem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze to akredytowana placówka, którejest wspomaganie kadry pedagogicznej oraz pracowników szkół, placówek oświatowych i innych instytucji działających na rzecz oświaty, w dążeniu do podniesienia jakości ich pracy.

Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY

Centrum EFEKTY od 2000 r. doradza kandydatom w wyborze studiów, realizując projekty edukacyjne i szkoleniowe. Prowadzi m.in. ogólnopolski portal Studia.pl, gdzie zamieszcza niekomercyjne materiały poradnikowe oraz umożliwia uczelniom prezentacje ich oferty. Serwis Studia.pl odwiedzany jest rocznie przez około 2 mln uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję