Site logo

Podyplomowe studia HR w Warszawie

Podyplomowe z Human Resources - co warto wiedzieć?

Gdzie studiować podyplomowo HR w Warszawie?

Wszystkie studia podyplomowe związane z Human Resources, HR Business Partner, coachingiem, szkoleniami, rekrutacją, employer branding w Warszawie, na Mazowszu i on-line

Zobacz podyplomowe HR on-line

Jeśli szukasz podyplomowych studiów z HR w Warszawie i na Mazowszu, mogą Cię zainteresować także "podyplomówki", szkolenia i kursy HR prowadzone z w systemie on-line

Zobacz inne studia podyplomowe związane z zarządzaniem i biznesem w Warszawie

Myślisz nie tylko o podyplomowych z zarządzania zasobami ludzkimi, ale także o poznawaniu różnych obszarów biznesu? Sprawdź wszystkie kierunki "podyplomówek" z zarządzania, sprzedaży, marketingu, finansów, rachunkowości.

Czy warto studiować podyplomowo HR w Warszawie i na Mazowszu?

Zastanawiasz się nad "podyplomówką" z Human Resources na uczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Ciągły rozwój przedsiębiorstw spowodował rosnące zapotrzebowanie na wyspecjalizowaną kadrę menedżerską. W obszernej kategorii studiów podyplomowych na kierunkach związanych z zarządzaniem i marketingiem znajdują się programy stworzone z myślą o kadrze zarządzającej organizacji i przedsiębiorstw sektora publicznego i prywatnego, które chciałaby rozwijać się i pogłębiać zdobytą wiedzę.

Studia podyplomowe z zakresu zarządzania pozwalają na uzyskanie bardzo specjalistycznej i ukierunkowanej wiedzy, obejmującej również zagadnienia praktyczne i dające dodatkowe uprawnienia. Studia menedżerskie i marketingowe wymagają od absolwenta ciągłego aktualizowania i dostosowywania zdobytej wiedzy do zmian zachodzących w czasie szybkiego rozwoju całej dziedziny.

Absolwent kierunków z zarządzania i marketingu może dzięki edukacji podyplomowej specjalizować się w konkretnym obszarze dziedziny, dzięki czemu staje się specjalistą poszukiwanym na rynku pracy.

  • Studium trenerów i coachów: Podyplomowe studia na kierunku studium trenerów i coachów skierowane są do wszystkich osób, które planują rozwijać swoją karierę w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Słuchacze zostaną przygotowani do prowadzenia sesji coachingowych i wdrażania coachingu w organizacjach. Słuchacze nabędą wiedzę zgodną z kodeksem etycznym, udoskonalą praktyczny warsztat coacha, poznają szeroki wachlarz możliwości pracy coachingowej w każdym otoczeniu/środowisku, narzędzia i metody do pracy coachingowej, będą prowadzić procesy coachingowe w trakcie studiów, odbywać superwizje z certyfikowanymi mentor-coachami. W ramach studium słuchacze uczestniczą m.in. w zajęciach z zakresu: europejskich podstaw prawnych systemu zamówień publicznych, rozwoju systemów zamówień publicznych w Polsce wraz z uwzględnieniem aspektów ekonomicznych, elementów prawa cywilnego w aspekcie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych, prawa budowlanego, podstaw finansów publicznych, podmiotu ustawy Prawo zamówień publicznych, przedmiotu ustawy Prawo zamówień publicznych, zasad udzielania zamówień publicznych, organizacji obsługi zamówień publicznych, przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, trybu udzielania zamówień, oceny wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu i oceny ofert i wyboru najkorzystniejszej (warsztaty), dokumentowania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego. Absolwent kierunku studium trenerów i coachów podejmie zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach i dużych firmach w osobie coacha i trenera.
  • HR business partner: Podyplomowe studia na kierunku HR business partner mają na celu przygotowanie do pracy w formie HR business partnera. W trakcie studiów następuje przekazanie kluczowej wiedzy z obszaru nowoczesnego HR w zakresie realizacji funkcji: partnera strategicznego, animatora zmian, orędownika pracowników oraz eksperta administracyjnego. Absolwenci kierunku znajdą zatrudnienie zarówno w agencjach pracy, jak również jako samodzielny specjalista do spraw zarządzania zasobami ludzkimi.
  • Kadry i płace: Podyplomowe studia na kierunku kadry i płace mają na celu specjalistycznej wiedzy połączonej z praktycznymi umiejętnościami z zakresu prawa pracy, w tym zasad obliczania wynagrodzeń, rozliczania świadczeń pracowniczych, dokumentacji kadrowej, systemów czasu pracy, uprawnień rodzicielskich oraz urlopów pracowniczych, zapewnienia bezpiecznych warunków pracy możliwych roszczeń pracowniczych. Szybki rozwój gospodarczy w naszym kraju spowodował coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie kadr i płac. Dostosowanie wymogów kadrowo-płacowych, a także poszukiwanie rozwiązań przystających do specyfiki przedsiębiorstw to tylko niektóre zadania, z którymi muszą się zmierzyć. Program studiów obejmuje takie dziedziny jak np.: prawo pracy, cywilnoprawne aspekty prawa pracy, stosunek pracy, ubezpieczenia społeczne, płace, narzędzia informatyczno-kadrowe, przetwarzanie danych osobowych. Absolwent kierunku podyplomowego kadry i płacę znajdzie zatrudnienie w każdym przedsiębiorstwie zatrudniającym pracowników i jest doskonale przygotowany do wykonywania tego zawo

Warszawa to największy ośrodek akademicki w Polsce. Co roku studiuje tutaj około 250 tysięcy studentów, a mury uczelni opuszcza ponad 60 tys. absolwentów i absolwentek. Znajdziesz tutaj szeroką ofertę studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych – około 500 kierunków studiów. Warszawskie uczelnie mają z reguły dobrą infrastrukturę – dobrze wyposażone laboratoria, nowoczesne centra dydaktyczne. Warszawa to dobre miejsce do studiowania także z punktu widzenia absolwenta studiów. Około 420 tys. firm oferuje tu pracę, a poziom bezrobocia od lat jest jednym z najniższych w kraju. Podczas studiowania w Warszawie nie będziesz narzekać na nudę po zajęciach. Wolny czas możesz spędzać nad wodą. W samej Warszawie – na bulwarach wiślanych lub pobliskimi Zalewem Zegrzyńskim, Żyrardowski lub nad Świdrem. Spędzać czas i wypoczywać na łonie natury możesz także na terenach zielonych. W samej stolicy mieści się 88 parków, a tuż przy jej północno-zachodniej granicy – Kampinoski Park Narodowy. Warszawa jest miastem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów korzystających z własnych i miejskich rowerów. Sieć rowerowa w stolicy liczy już ok. 645 km (w tym 475,5 km dróg dla rowerów, 79,5 km ciągów pieszo-rowerowych, 44 km pasów i 46 km ulic z kontraruchem). Warszawskie atrakcje dla studentów związane są także z kulturą i życiem towarzyskim. Co roku dobywa się mnóstwo koncertów, imprez, wystaw i festiwal. Działa pół setki scen teatralnych, około 30 kin studyjnych i multipleksów, ponad 100 pubów i klubów muzycznych, dziesiątki restauracji, barów i kawiarni.

Akademickie Mazowsze to jednak nie tylko Warszawa. Państwowe i prywatne uczelnie działają także w innych miastach , takich jak Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Pułtusk, Siedlce i Radom. Poza stolicą regionu możesz znaleźć wiele interesujących kierunków studiów, studia poza Warszawą mogą być ciekawą alternatywą, dającą spore możliwości rozwoju.


Studia podyplomowe w Warszawie i na Mazowszu

Studia podyplomowe w Warszawie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zdecydować się mogą na nie tylko absolwenci studiów pierwszego stopnia lub magisterskich, w zależności od regulaminu danej uczelni lub kierunku. Ofertę studiów podyplomowych w Warszawie, studenci znajdą zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Szeroka gama możliwości sprawia, że tok studiowania oraz specyfikę kierunku można dobrać bezpośrednio do swoich potrzeb. Bezsprzecznym atutem studiów podyplomowych jest ich niestacjonarny tryb, czyli możliwość odbywania zajęć w weekendy. Na taką drogę edukacyjną decydują się osoby aktywne zawodowo. Standardowo studia podyplomowe trwają od 2 do 4 semestrów. Poszerzając zakres swoich kwalifikacji wzrasta spektrum stanowisk pracy, czy też możliwość awansu. Na studia podyplomowe bardzo często decydują się osoby, które planują się przebranżowić i szukają dla siebie nowych rozwiązań lub wyzwań. Ukończenie takich studiów w Warszawie lub w innej miejscowości w województwie mazowieckim, daje spore możliwości. Pracy można szukać zarówno w stolicy i okolicach oraz w innych miejscach w Polsce. Na ukończenie studiów podyplomowych bardzo często decydują się nauczyciele z Warszawy, którzy w ten sposób mogą pozyskać nowe umiejętności i niezbędne wykształcenie. Dużym powodzeniem cieszą się kierunki związane z biznesem, marketingiem, kompetencjami miękkimi i sprzedażą. Wiedzę na nich zdobytą można wykorzystać w mniejszych zakładach pracy oraz w globalnych korporacjach, których oddziały znajdują się w Warszawie. Studia podyplomowe w województwie mazowieckim to bardzo dobra droga do zwiększenia swoich kompetencji lub przebranżowienia się.

Magisterskie studia HR w Warszawie i na Mazowszu

Dobrą alternatywą dla podyplomowych studiów z zarządzania zasobami ludzkimi mogą być uzupełniające transportowe studia magisterskie z kierunków HR, psychologia w biznesie, employer branding, coaching. Zobacz, gdzie w Warszawie i na Mazowszu warto zacząć studia ekonomiczne na kierunkach magisterskich. magisterskie związane z BHP. Zobacz, gdzie w Warszawie i na Mazowszu warto studiować bezpieczeństwo i higienę pracy na kierunkach magisterskich drugiego stopnia

Możliwości pracy po HR

Zastanawiasz się, jakie perspektywy pracy po skończeniu kierunków Human Resources na warszawskich i mazowieckich uczelniach?

Zawód: kadrowa (specjalista ds. kadr)

Co to jest zawód kadrowa – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży HR? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Jakim zawodem jest kadrowa? Kadrowa to osoba odpowiedzialna za zarządzanie kwestiami personalnymi i administracyjnymi w przedsiębiorstwie. Jej głównym zadaniem jest rekrutowanie, zatrudnianie

Czytaj więcej »

Zawód: specjalista do spraw szkoleń i rozwoju (szkoleniowiec)

Co to jest zawód szkoleniowiec – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży HR? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód specjalista do spraw szkoleń? Szkoleniowiec to osoba, która ma za zadanie projektowanie, organizowanie i prowadzenie szkoleń oraz programów rozwoju

Czytaj więcej »

Zawód: specjalista ds. kadr i płac

Co to jest zawód specjalista ds. kadr i płac – co musisz wiedzieć. Na czym polega ta praca w branży HR? Jak zdobyć kwalifikacje i uprawnienia do wykonywania tej profesji? Jakie trzeba mieć predyspozycje i przygotowanie? Jak wygląda kariera? Ile się zarabia? Czym jest zawód specjalista ds. kadr i płac?  Specjalista ds. kadr i płac jest pracownikiem odpowiedzialnym za zarządzanie

Czytaj więcej »

Zawód specjalisty ds. zasobów ludzkich można wykonywać po studiach z zakresu ekonomii, zarządzania, zarządzania zasobami ludzkimi, doradztwa personalnego i zawodowego i po kierunkach pokrewnych. HRowiec to skrót od nazwy Human Resources. Jest to osoba, która zajmuje się sprawami personalnymi w danej firmie.

  • HRowiec: HRowiec to zawód, w którym pracownik pracuje w dziale Human Resources. Jest to inaczej osoba do spraw personalnych. Współcześnie każda firma jest uzbrojona w dział HR, który zawsze składa się z kilku pracowników: doradcy personalnego, headhuntera, kadr oraz specjalistów od rekrutacji. Celem działu jest zapewnienie obsługi pracowniczej firmie – zarządzanie zasobami ludzkimi. Mówiąc ogólnie, pracując na takim stanowisku należy zajmować się karierą pracowników, relacjami panującymi w firmie, motywowaniem do pracy, a także rozwiązywaniem wielu problemów. Praca HRowca nie polega tylko na przeglądaniu i selekcji CV, jest to szereg skoordynowanych działań mających na celu zarządzanie personelem. Do takich zadań należy: rozliczanie czasu pracy, wysyłanie pism do US i ZUS, doradztwo personalne, rozmawianie z pracownikami oraz motywowanie, kontrolowanie terminów badań oraz zarządzanie urlopami. HRowcem może zostać każda osoba o dużych umiejętnościach społecznych – miękkich. Jednak wraz z profesjonalizacją zawodu powstały kierunki studiów, które odpowiadają potrzeby rozwijającego się rynku pracy. HRowiec może liczyć na szerokie możliwości zatrudnienia. Wysoko wykwalifikowani specjaliści znajdą zatrudnienie we wszystkich firmach, które rekrutują pracowników. Osoby te nie będą miały problemów ze znalezieniem pracy w bankach, agencjach reklamy, wydawnictwach, agencjach pracy, policji i w wielu innych firmach. Absolwenci kierunków z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi mogą podjąć pracę jako wykwalifikowani specjaliści do spraw zarządzania zasobami ludzkimi, czy do spraw szkoleń zawodowych i rozwoju kadr, bądź pracownicy obsługi płacowej, działu kadr, administracyjni, czy obsługi biurowej. Wysoko wykwalifikowani specjaliści znajdą zatrudnienie we wszystkich firmach, które rekrutują pracowników. Osoby te nie będą miały problemów ze znalezieniem pracy w bankach, agencjach reklamy, wydawnictwach, agencjach pracy, policji i w wielu innych firmach.
  • Rekruter: Szkolenia to ważny obszar HR. Możesz pracować jako rekruter wewnętrzny w ramach struktur HR firm i instytucji albo jako zewnętrzny headhunter w ramach agencji personalnej zajmującej się rekrutacją na zlecenie. Będziesz formułować formalne i merytoryczne założenia rekrutacji na dane stanowisko, pisać i zamieszczać ogłoszenia rekrutacyjne, przeprowadzać selekcję nadesłanych aplikacji (CV, listów motywacyjnych), przeprowadzać rozmowy rekrutacyjne, oceniać kandydatów i rekomendować ich do zatrudnienia.
  • Szkoleniowiec: Szkolenia to ważny obszar HR związany z podnoszeniem kwalifikacji pracowników i nabywaniem przez nich nowych kompetencji. Podczas pracy na stanowisku specjalisty ds. szkoleń będziesz zajmować się diagnozowaniem stopnia wiedzy i umiejętności pracowników do wykonywanych zadań oraz do potencjalnych działań w przypadku awansu albo zmiany ścieżki kariery. Będziesz opracowywać plan szkoleń, przygotowywać założenia (brief) dla trenerów wewnętrznych, zewnętrznych i firm szkoleniowych. Będziesz prowadzić i organizować szkolenia lub czuwać nad ich realizacją. Po szkoleniach zajmiesz się ich ewaluają (podsumowaniem i formułowaniem wniosków).
  • Specjalista ds. wynagrodzeń (kadrowa/kadrowy): Kadrowy/kadrowa to tak naprawdę prowadzenie działu kadr i płac. Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna jest za prawidłowe i zgodne z prawem naliczanie wynagrodzeń, urlopów itd. Jest to bardzo ważna osoba w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Specjaliści w tym dziale, przede wszystkim dbają o relacje firmy z pracownikami. Kadrowcy są odpowiedzialni za sporządzanie umów o pracę, umów cywilnoprawnych oraz rozliczanie wynagrodzeń na podstawie ewidencji czasu pracy, którą prowadzą dla każdego pracownika. Do głównych obowiązków należy: sporządzanie dokumentacji pracowniczej, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie dokumentacji i programu kadrowego, dbanie o prawidłowy obieg dokumentów, tworzenie raportów i zestawień na potrzeby wewnętrzne. Najczęściej od osoby zatrudnionej na stanowisku specjalisty ds. kadr i płac wymaga się: wyższego wykształcenia, najchętniej po takich kierunkach jak rachunkowość, prawo, administracja, znajomości prawa i przepisów, doświadczenia, umiejętności obsługi oprogramowania kadrowo-płacowego, Przyszli kadrowi znajdą zatrudnienie w każdym przedsiębiorstwie, które zatrudnia pracowników.
  • Coach biznesowy (trener personalny w biznesie): Trenerem personalnym bywa nazywany specjalista od kondycji fizycznej, sportu, pomagający w treningach i zajęciach na siłowni. Jednak w HR trenerem personalnym nazywamy specjalistę pomagającego w podnoszeniu kompetencji związanych z różnymi obszarami biznesu – menadżerskimi, zarządzania zespołami, projektami i ludźmi, sprzedaży, marketingu, finansów. Absolwenci studiów z dziedziny coachingu doskonale sprawdzą się więc wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wydobycia z ludzi potencjału, jaki w nich drzemie, zachęcenia do efektywniejszej pracy lub też otwarcia umysłów. Można szkolić nie tylko kadrę zarządzającą i pracowników różnych firm, dyrektorów szkół, ale i nauczycieli, kierowców, artystów, itp. Można wyspecjalizować się w konkretnym typie coachingu i oferować usługi na przykład osobom bezrobotnym lub uczniom kończącym szkoły.
  • Doradca zawodowy: Specjalista ds. doradztwa zawodowego to bardzo odpowiedzialny zawód. Zostając doradcą zawodowym będziesz pomagać w wyborze ścieżki zawodowej młodzieży i dorosłyn jako pracownik administracji publicznej zatrudniony w instytucjach związanych z rynkiem pracy (takich jak urząd pracy), pracownik szkoły (nauczyciel doradztwa zawodowego lub pedagog szkolny) albo organizacji NGO (pozarządowych stowarzyszeń pomagających bezrobotnym). Będziesz zajmować się określaniem potencjału osoby szukającej pracy, wybierającej szkołę i studia, szukającej możliwości przekwalifikowania się i zmiany zawodu. Zajmiesz się określaniem predyspozycji, umiejętności i możliwości zdobycia kwalifikacji w szkołach ponadpodstawowych, na studiach, kursach, szkoleniach i w szkołach policealnych. Będziesz wskazywać możliwości dofinanasowania lub sfinansowania ścieżek edukacyjnych. Twoja praca będzie polegała także na przeglądaniu ogłoszeń rekrutacyjnych, rekomendowaniu podopiecznym i klientom aplikowania na stanowiska dopasowane do ich profilu, pomożesz w przygotowaniu do procesu rekrutacji oraz w kontakcie z potencjalnym pracodawcą.

Rynek pracy w Warszawie i na Mazowszu

Rynek pracy w Warszawie jest bardzo rozbudowany i przyjazny absolwentom. Pracę można podjąć w wielu sektorach. Na uwagę zasługuje również bardzo niskie bezrobocie, które wynosi obecnie około 2%. Pokazuje to jak dużo pracy jest w Warszawie i jak wiele możliwości otwiera się przed studentami. Absolwenci warszawskich uczelni bardzo płynnie wchodzą na rynek pracy. Na łączenie obowiązków studenckich ze służbowymi decyduje się również wielu aktualnych studentów. Bardzo niska stopa bezrobocia w Warszawie bezsprzecznie jest magnesem dla osób, które szukają dla siebie dogodnej lokalizacji do studiowania. Jest ona również znacznie niższa od średniej krajowej. Łączna stopa bezrobocia dla całego województwa mazowieckiego wynosi około 5%, dzięki czemu również jest niższa od średniej krajowej. Korzystają na tym absolwenci uczelni na Mazowszu. Gdzie szukać pracy w Warszawie i na mazowszu? W regionie znajduje się wiele dużych zakładów pracy. Warszawa to miejsce, gdzie swoje centrale ma wiele koncernów międzynarodowych oraz znajdują się siedziby dużych polskich firm. Wśród nich warto wymienić między innymi: PGE Polską Grupę Energetyczną (potentat energetyczny), PZU S.A., PKO BP S.A., LUX MED Sp. z o. o., Nestle Polska S.A. DPD Polska Sp. z o. o., Orbis S.A. i Polimex-Mostostal S.A. To firmy, w których z powodzeniem swoją karierę zawodową mogą rozpocząć absolwenci studiów technicznych, informatycznych, budowlanych, czy biznesowych. Warszawa to miasto przyjazne innowacjom, powstaje tu wiele startupów, które poszukują młodych i zdolnych osób oraz ważne centrum usługowe. Poza stolicą również znajduje się wiele ciekawych firm, wśród nich między innymi zakłady produkcyjne LG Electronics w Mławie, Chronoss Industry Service z Pionek, trumpf Huettinger Sp. z o. o. z Zielonki, czy Zakład Drobiarski Sp. z o. o. ze Stasina. Jeżeli chodzi o rynek pracy, Warszawa i województwo mazowieckie są jednym z najlepszych wyborów dla studentów.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję