Site logo

Studiuj Filologię serbską i chorwacką w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego

● Łączy wiedzę filologiczną i kulturoznawczą. ● Gwarantuje wieloaspektową, praktyczną naukę języka serbskiego (i chorwackiego) w małych grupach. ●Tworzy społeczność pasjonatów krajów Bałkanów Zachodnich. ●Inicjuje lokalne wydarzenia naukowe i kulturalne. ● Dysponuje zaangażowaną kadrą naukowo-dydaktyczną. ● Kształci przyszłych tłumaczy, lektorów, dyplomatów, pracowników branży turystycznej oraz handlowej.
 

Drogi Licealisto!
Jeśli jesteś człowiekiem z pasją, otwartym na świat i poznawanie innych kultur…
Jeśli masz zdolności językowe i chcesz je nadal rozwijać, ucząc się języków, którymi posługują się mieszkańcy Bałkanów Zachodnich…
Jeśli masz pomysł na związanie swej przyszłości i pracy zawodowej z krajami bałkańskiego euroregionu…
Jeśli chcesz w ramach studiów wyjechać na stypendium do Chorwacji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Słowenii…
Jeśli preferujesz podmiotowy stosunek do studenta…

… zapraszamy Cię do studiowania na kierunku Filologia serbska i chorwacka!

Z nami w dobrej atmosferze nauczysz się języka serbskiego (i chorwackiego), a na lektoracie z  drugiego języka słowiańskiego poznasz podstawy innego wybranego języka nauczanego w IFS – czeski, ukraiński, rosyjski (lektorat z języka zachodniego jest obligatoryjny). Przy naszej pomocy zdobędziesz szeroką wiedzę o krajach Bałkanów Zachodnich. Kładziemy nacisk zwłaszcza na obszar Serbii i Chorwacji – interesują nas ich języki, historia, rozwój literatury i sztuki, a także współczesne realia kulturowe oraz polityczne.

Jako student będziesz mógł wyjechać na stypendium do Zagrzebia, Rijeki, Osijeku, Lublany, a także (na mocy umów międzyuczelnianych) do Serbii i Bośni.

Nasze koło naukowe pozwala rozwijać zainteresowania, stwarza okazje do ciekawych spotkań, organizuje językoznawcze badania terenowe, konferencje, odczyty i imprezy integracyjne. W bieżącym roku akademickim gościliśmy dyplomatów (ambasadorzy państw byłej Jugosławii) i pisarzy (Miljenko Jergović). Rozwijamy współpracę naukową z pracownikami zagranicznych i krajowych ośrodków akademickich. Uczestniczymy w przedsięwzięciach wrocławskiego Towarzystwa Polsko-Chorwackiego. 

Poza umiejętnościami filologicznymi nasze studia rozwijają kompetencje kulturowe, uczą aktywności, kreatywności, samodzielności. Absolwenci znajdują zatrudnienie w branży turystycznej, handlu, dyplomacji i administracji publicznej, w placówkach kulturalnych i oświatowych, są tłumaczami i lektorami. Szanse na rynku pracy z pewnością wzrosną wraz rychłym z wejściem Chorwacji do UE (dnia 1 lipca 2013 r.).

Weź udział w rekrutacji!

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję