Site logo

Studia dualne na Politechnice Poznańskiej

Volkswagen Poznań i firma Phoenix Contact Wielkopolska rozpoczynają we współpracy z Politechniką Poznańską innowacyjny program studiów dualnych. Warto dodać, iż taki system organizacji roku akademickiego doskonale sprawdza się od wielu lat w Niemczech. Studenci mogą  wykorzystywać wiedzę zdobytą w czasie wykładów i laboratoriów w sposób praktyczny i jednocześnie zdobywać cenne doświadczenie zawodowe.

Wszyscy studenci potrzebują odpowiedniej praktyki zawodowej, prawda? W tym przypadku młodzi inżynierowie nie stanowią żadnego wyjątku. Z myślą o przyszłości zawodowej swoich absolwentów Politechnika Poznańska wprowadza od nowego roku akademickiego program studiów dualnych. System taki polega na połączeniu nauki „w murach akademickich” z pracą zawodową, m.in. w Volkswagen Poznań.

Studia dualne rozpoczynają się od III semestru. Studenci drugiego roku studiów oprócz typowych zajęć na uczelni będą również odbywać obowiązkową praktykę zawodową. W pierwszej fazie będzie to 1 dzień w tygodniu, a w ostatnich semestrach aż 3 dni. Dzięki temu uczelnia chce zwiększyć ich konkurencyjność na rynku pracy i nauczyć wykorzystania zdobytej wiedzy w sposób praktyczny.

– Studenci pierwszego roku automatyki i robotyki z wydziału elektrycznego Politechniki Poznańskiej przeszli już rekrutację do obu firm. Ta współpraca może dać im w przyszłości zatrudnienie – zaznacza prof. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki.

Czy program jest dla studentów ciekawym rozwiązaniem? Zważywszy na fakt, iż za wykonaną pracę otrzymają wynagrodzenie – zdecydowanie tak. Liczba miejsc w programie jest jednak ograniczona – rekrutację przeszło zaledwie 14 osób. O czym to świadczy? Studia dualne są tylko dla najlepszych!

Dodatkową gratyfikacją dla najlepszych studentów PP będzie możliwość przystąpienia do egzaminu prowadzonego przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Po jego zaliczeniu studenci otrzymają certyfikat, który potwierdzać będzie zdobycie zawodu – montera mechatronika.

Każdy wie, iż studenci podejmujący pracę w zaawansowanych technologie firmach są przyuczani do pracy przez wiele miesięcy. Dzięki studiom dualnym ten problem znika – zdobyta praktyka pozwala im na podjęcie normalnej pracy zaraz po zakończeniu studiów.

Podsumujmy co możecie zyskać: bogate doświadczenie zawodowe w renomowanych firmach, certyfikat zawodowy i wynagrodzenie za pracę. To dużo czy mało? Czy warto starać się o studia dualne? Odpowiedź jest chyba oczywista, prawda?

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Za rok egzaminy na studia?

Być może w przyszłym roku sama matura już nie wystarczy. Żeby dostać się na studia trzeba będzie zdać kolejny egzamin. Ministerstwo nauki, które przygotowało projekt

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję