Site logo

Studia przez komórkę

phoca_thumb_s_laptopyDzięki partnerskiej współpracy firmy Ericsson z Państwowym Uniwersytetem Otwartym im. Indiry Gandhi (The Indira Gandhi National Open University – IGNOU) studenci z najodleglejszych zakątków Indii będą mogli uczestniczyć w wykładach za pośrednictwem telefonów komórkowych.

Ericsson zbuduje środowisko trzeciej generacji, aby umożliwić im pobieranie treści kursów i wykładów uniwersytetu IGNOU oraz otrzymywanie powiadomień w formie komunikatów SMS.
 
„Ideą powstania naszego uniwersytetu było zapewnienie dostępu do edukacji przedstawicielom gorzej sytuowanych warstw społecznych” – mówi profesor V. N. Rajasekharan Pillai, rektor urzędujący uniwersytetu IGNOU. „Z pomocą firmy Ericsson utworzymy platformę nauczania, która pozwoli wykorzystać urządzenia mobilne do rozpowszechniania wiedzy i wymiany informacji. Nasi studenci będą mogli uczyć się w dowolnym miejscu i czasie, w tempie dostosowanym do własnych możliwości”.
 
„Nasza partnerska współpraca stanowi kolejne potwierdzenie, że telekomunikacja ma kluczowe znaczenie dla rozwoju społeczeństw” – stwierdza Gowton Achaibar, prezes firmy Ericsson Indie. „Edukacja wykorzystująca mobilne technologie szerokopasmowe jest skutecznym i ekonomicznym sposobem przekazywania wiedzy studentom zdalnych kursów”.
 
Rząd Indii zaczął niedawno promować szkolnictwo wyższe, mimo że obecnie w kraju tym tylko 15% uczniów kończy szkołę średnią. Problemem Indii jest też brak nauczycieli z wyższym wykształceniem. 50% wykładowców w kolegiach nie ma nawet tytułu magistra.
 
Uniwersytet IGNOU stał się pionierem otwartej edukacji i nauki na odległość. Oferuje wiele programów akademickich zakończonych certyfikatami, dyplomami i tytułami naukowymi. Ma ponad dwa miliony studentów z Indii i 34 innych krajów.
 
„Możemy efektywnie wykorzystać szybko rozwijające się sieci telekomunikacyjne w Indiach oraz technologie szerokopasmowe w sektorze edukacji” – dodaje Gowton Achaibar.
 
Informacje o uniwersytecie IGNOU
 
Uniwersytet IGNOU powstał na mocy ustawy parlamentu w 1985 r. Bardzo szybko się rozwija – w 2004 r. został zaliczony do największych, a w 2006 r. stał się największą wyższą uczelnią na świecie. Łączna liczba studentów IGNOU wynosi około 2,5 mln. Uniwersytet ma 62 ośrodków regionalnych w całych Indiach, również na terenach wiejskich. Z ośrodkami regionalnymi powiązanych jest 2340 centrów badawczych. IGNOU działa w 34 krajach i współpracuje z 53 instytucjami partnerskimi za granicą.
 
Celem uniwersytetu jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do edukacji. Dziś IGNOU dostarcza usługi edukacyjne do ponad 8 milionów domów za pośrednictwem telewizji satelitarnej Edusat i usług Direct-to-home (DTH). Dociera do najbardziej odległych terenów wiejskich Indii, wykorzystując najnowocześniejsze technologie teleinformatyczne.
 
źródło: ericsson, www.ignou.ac.in
 
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Psycholog dla studenta

Rektorzy dwóch gdańskich uczelni – Politechniki i Uniwersytetu Medycznego – wynajęli dla studentów psychologa. Ma on im pomóc radzić sobie z akademicką codziennością. Sprawę opisuje

Czytaj więcej »

10 mln na własność intelektualną

Niemal 10 mln złotych przeznaczyła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – w kolejnym naborze wniosków – na projekty popularyzujące wiedzę w zakresie własności intelektualnej. PARP podkreśla,

Czytaj więcej »

V Nyski Festiwal Nauki

Doświadczenia chemiczne, przygotowywanie własnych kosmetyków, zasady zdrowego żywienia, udzielania pierwszej pomocy, liczne wystawy i konkursy czekają na uczestników 5. Nyskiego Festiwalu Nauki. Trzydniowa impreza rozpocznie

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję