Site logo

10 mln na własność intelektualną

Niemal 10 mln złotych przeznaczyła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości – w kolejnym naborze wniosków – na projekty popularyzujące wiedzę w zakresie własności intelektualnej. PARP podkreśla, że o dofinansowanie mogą się ubiegać projekty realizowane jedynie przez samodzielne instytucje, a nie przez tzw. partnerstwa lub sieci.
 
PARP 6 marca ogłosiła nabór wniosków do konkursu projektów w ramach Poddziałania 5.4.2 “Popularyzacja wiedzy w zakresie własności intelektualnej” – części Działania 5.4. pt. “Zarządzanie własnością intelektualną” realizowanego w ramach PO Innowacyjna Gospodarka. PARP jest instytucją wdrażającą. 
 
Jak informuje Agencja, budżet Poddziałania 5.4.2 PO IG wynosi 3 mln 9 tys. euro, a kwota przeznaczona na wsparcie projektów w ramach ogłoszonego naboru wniosków – 9 795 223 złotych. 
 
O fundusze mogą się starać projekty dotyczące upowszechnienia wiedzy na temat korzyści wynikających z ochrony własności intelektualnej w przedsiębiorstwach, promocyjne i informacyjne działania, których celem jest podniesienie świadomości ludzi biznesu w tej kwestii, a także pomysły na rozpowszechnianie wiedzy o metodach i możliwościach ochrony własności intelektualnej, 
 
O dofinansowanie mogą się ubiegać podmioty działające na rzecz rozwoju gospodarczego lub innowacyjności, które spełniają następujące warunki: nie działają w celu osiągnięcia zysku, mają niezbędny potencjał finansowy, techniczny, kadrowy i organizacyjny oraz co najmniej dwuletnie doświadczenie w zakresie świadczenia usług związanych z popularyzacją wiedzy w omawianej dziedzinie, zapewniają świadczenie usług objętych wsparciem przez osoby posiadające niezbędne kwalifikacje i doświadczenie. 
 
Beneficjenci mogą otrzymać wsparcie nawet do 100 proc. wydatków poniesionych na popularyzację wiedzy o ochronie własności intelektualnej. Jednak kwota ta nie może być niższa niż 200 tys. a wyższa niż 2 mln zł. dla jednego podmiotu na jeden projekt. 
 
Nabór wniosków trwa aż do wyczerpania środków. O przyznaniu lub odmowie wsparcia wnioskodawcy zostaną poinformowania w terminie ok. 4 miesięcy od dnia przesłania do PARP kompletu dokumentów dotyczących projektu. 
 
Podmioty zainteresowane ubieganiem się o dofinansowanie powinny przesłać, na adres: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, ul. Pańska 81/83, 00-834 Warszawa, wypełniony i podpisany wniosek pobrany ze strony www.parp.gov.pl. Koperta zawierająca zgłoszenie musi być opatrzona adnotacją “Wniosek o dofinansowanie projektu w ramach Działania 5.4 PO IG, Poddziałania 5.4.2”. 
 
Maksymalny i minimalny czas realizacji projektu nie jest ściśle określony. PARP zastrzega jednak, że musi się on zawierać w ramach czasowych Programu, czyli między 1 stycznia 2007r. i 31 grudnia 2015 r. Przy czym – dodaje Agencja – do objęcia wsparciem kwalifikują się wydatki poniesione od dnia zawarcia umowy o udzielenie wsparcia do dnia zakończenia realizacji projektu. 
 
Szczegółowe informacje na temat naboru wniosków http://www.parp.gov.pl/index/index/635 
 
źródło: PAP – Nauka w Polsce
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

20 lat KRUP

W tym roku mija 20. rocznica powołania do życia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich (KRUP). O jubileuszu KRUP i najważniejszych problemach nurtujących środowiska uniwersyteckie będą rozmawiać

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję