Site logo

Studia na kierunku technologia żywności i żywienia człowieka. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Studia te nie należą do najpopularniejszych, jednak z pewnością są bardzo ciekawą propozycją dla osób zainteresowanych wytwarzaniem, produkcją i racjonalnym wykorzystaniem żywności. Stwarzają one bardzo ciekawe możliwości rozwoju oraz realizacji błyskotliwej kariery zawodowej. Nauka polega na łączeniu ze sobą wniosków, wypływających z wielu różnych dziedzin nauki, tak by zastosować tę wiedzę w działalności związanej z branżą spożywczą.

Rekrutacja na technologię żywności i żywienie człowieka

Rekrutacja uwzględnia osiągnięcia maturalne kandydatów, którzy wybrali rozszerzone i podstawowe poziomy z biologii, chemii i fizyki. Szczegółowe dane można oczywiście odnaleźć na stronach internetowych komisji rekrutacyjnych poszczególnych jednostek organizacyjnych wybranych uczelni. Walka o indeks nie zawsze jest trudna. Trzeba jednak wiedzieć, że zwykle dość duża grupa studentów tego kierunku, opuszcza uczelnie wraz z udostępnieniem wyników pierwszej sesji egzaminacyjnej.

Jak wygląda program studiów na kierunku technologia żywności i żywienia człowieka

Studia nad technologią żywności i żywieniem człowieka to konieczność przyswojenia bardzo złożonej sieci połączeń między różnymi obszarami wiedzy. Należą do nich:

  • nauki medyczne;
  • biologia roślin i zwierząt;
  • inżynieria maszyn produkcyjnych i rolniczych;
  • dietetyka;
  • chemia spożywcza;
  • biotechnologia żywności i wiele, wiele innych dziedzin wiedzy.

Po zapoznaniu się z powyższą listą, która jedynie sygnalizuje problematykę, podejmowaną na studiach w zakresie Technologii żywności i żywienia człowieka nietrudno wyobrazić sobie przyczyny niepowodzeń, które przeżywają żacy, już w trakcie ich pierwszej sesji egzaminacyjnej.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku technologia żywności i żywienia człowieka? Sprawdź ofertę uczelni.

Perspektywy pracy po kierunku technologia żywności i żywienia człowieka

Absolwent cieszący się dyplomem technologii żywności i żywienia człowieka ma bardzo duże szanse na zatrudnienie w zakładach przetwórstwa i produkcji żywności. Nie tylko jako technolog, ale także jako specjalista ds. sprzedaży lub zakupów. Doświadczony absolwent może realizować się projektując linie produkcyjne i przetwórcze oraz kierując różnorakimi procesami technologicznymi, mającymi na celu obróbkę i wytwarzanie żywności.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję