Site logo

Studia na kierunku religioznawstwo. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Kandydat na kierunek religioznawstwo powinien być osobą, która interesuje się tradycjami różnych narodów, jest otwarta na poznawanie różnych religii oraz ma zainteresowania humanistyczne. Religioznawstwo nie koncentruje się tylko na chrześcijaństwie, ale prowadzi badania naukowe nad fenomenem religii we wszelkich jej przejawach i aspektach oraz bada także zjawiska pokrewne religii. Studia religioznawcze kształcą absolwenta doskonale zorientowanego w szeroko rozumianej problematyce religijnej, relacjach religii z państwem i społeczeństwem.

Jak wygląda program studiów na religioznawstwie?

Religioznawstwo to studia, które rozwijają zainteresowania i poszerzają horyzonty, pozwalają zrozumieć inne kultury i cywilizacje, a przede wszystkim religie, które wpływają na ich kształt. Studiowanie na kierunku religioznawstwo wiąże się z uczęszczaniem na takie zajęcia jak: podstawy nauk religioznawczych, refleksja różnych nauk humanistycznych dotycząca religii (m.in. filozofia, antropologia, socjologia, psychologia), głównych systemów religijnych (m.in. judaizm, chrześcijaństwo, islam, buddyzm, hinduizm). Dodatkowo, w zależności od zainteresowań, studenci wybierają:

  • Stary Testament i judaizm,
  • Nowy Testament i teologia katolicka,
  • islam i religie Dalekiego Wschodu,
  • ekumenizm i dialog międzyreligijny,
  • spotkania religii i kultur w historii i współczesności.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku religioznawstwo. Sprawdź ofertę uczelni


Perspektywy pracy absolwenta po studiach na kierunku religioznawstwo:

Absolwenci kierunku religioznawstwo znajdą pracę w organizacjach europejskich i międzynarodowych, w instytucjach, takich jak tj.:

  • muzea,
  • centra kultury,
  • biura podróży i biura pielgrzymkowe,
  • w instytucjach rządowych i pozarządowych zajmujących się migrantami i problematyką migracji.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zawód: Dziennikarz (film)

Z jednej strony: prestiż, wysokie zarobki, dalekie podróże, zaproszenia na eventy, spotkania ze sławami ze świata polityki, biznesu, showbiznesu, kultury. Z drugiej strony: coraz mniejszy

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję