Studia na kierunku prawo kanoniczne. Program, zasady rekrutacji i możliwości pracy.

Student prawa kanonicznego wyszkoli się w zakresie prawno-kanonicznym, co jest konieczne do podjęcia samodzielnych zawodów, do których wykonywania prawo kościelne wymaga ukończonych studiów kanonistycznych. Wydaje Ci się, że prawo kanoniczne jest częścią prawa ogólnego? Nic bardziej mylnego! Prawo kanoniczne dotyczy jedynie wyznawców i księży kościoła katolickiego, a prawnicy kanoniczny mogą reprezentować wiernych przed kurią w celu, np. uzyskania unieważnienia małżeństwa kościelnego.

Jak wygląda program studiów na kierunku prawo kanoniczne

Studenci na kierunku prawo kanoniczne nabywają umiejętności rozumienia tekstów prawniczych, posługiwania się regułami logicznego rozumowania, interpretowania przepisów oraz szkolą się w zakresie teoretycznym, aplikacyjnym, metodologicznym, etycznym i prawnym.

Porównaj ofertę uczelni

Myślisz o studiach na kierunku prawo kanoniczne? Sprawdź ofertę uczelni.

Perspektywy pracy po studiach na prawie kanonicznym

Absolwent po kierunku prawo kanoniczne będzie przygotowany do pracy w instytucjach zarówno świeckich, jak i kościelnych jako:

  • prawnik w kancelariach adwokackich biegły w zakresie prawa kanonicznego,
  • adwokat kościelny,
  • sędzia i notariusz trybunałów kościelnych,
  • obrońca węzła małżeńskiego w kościelnych procesach małżeńskich.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce

Jakie informacje o kierunku studiów są ważne?
Jak powinien wyglądać idealny opis kierunku studiów? Jeśli szukasz studiów – możesz wskazać, co jest dla Ciebie ważne. Jeśli już studiujesz – możesz pomóc przyszłym kandydatkom i kandydatom.