Site logo

Studia na kierunku inżynieria mechaniczno-medyczna

Kierunek Inżynieria mechaniczno-medyczna skierowany jest do pasjonatów nauk ścisłych, ale i także do osób kreatywnych z manualnymi zdolnościami. Niezbędna na tym kierunku jest obszerna wiedza o tematyce technicznej. Zapotrzebowanie na absolwentów Inżynierii mechaniczno-medycznej jest ogromne począwszy od technicznego zaplecza placówek medycznych po przez bezpośrednią współpracę z lekarzami w zabiegach operacyjnych, leczniczych oraz rehabilitacyjnych. Jeśli w przyszłości chciałbyś pracować w branży medycznej, być może jest to kierunek dla Ciebie!

W trakcie studiów:

Podczas studiów żak zdobywa wiedzę zarówno w naukach medycznych jak i technicznych. Do głównych przedmiotów medycznych prowadzonych na kierunku zaliczamy m.in.: podstawy anatomii i fizjologii człowieka, podstawy chirurgii, propedeutyka nauk medycznych i interny, organizacja i zarządzanie zapleczem technicznym służby zdrowia Natomiast z przedmiotów ścisłych student będzie poszerzał wiedzę z zakresu automatyki i robotyki w medycynie, akustyki i ochrony słuchu, klimatyzacji i wentylacji w obiektach medycznych czy inżynierii rehabilitacji ruchomej.

Po studiach:

Na absolwenta kierunku Inżynieria mechaniczno-medyczna czeka wiele możliwości na rynku pracy. Doświadczenie może wykorzystać w następujących branżach:

  • projektowania, konstruowania i technologii,
  • kierownictwa produkcji i eksploatacji urządzeń mechanicznych w zabiegach operacyjnych,
  • prowadzenia małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się produkcją urządzeń medycznych,
  • projektowania i wytwarzania sztucznych narządów i protez,
  • praca w zakładach usługowych oferujących pomoc w doborze, zakupu, instalacji i naprawy wymienionych urządzeń.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Studia na kierunku ekonomika obronności

Jeśli interesujesz się ekonomią, zarządzaniem i naukami obronnymi, chcesz zdobyć umiejętności praktyczne pozwalające na rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów na średnich szczeblach kierowania i zarządzania w

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję