Studia podyplomowe technika, analiza i praktyka badań poligraficznych w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie umożliwiają uzyskanie wiedzy na temat metod wykrywania kłamstwa zarówno bez użycia aparatury jak i z wykorzystanie specjalnej aparatury w celu obserwacji i pomiaru zmian zachodzących w organizmie, które nie są uchwytne gołym okiem.
Cel studiów
Przekazanie wiedzy na temat instrumentalnych i nieinstrumentalnych metod detekcji kłamstwa zgodnie z aktualnym stanem wiedzy. Studia te przygotowują kandydatów do podjęcia pracy przy badaniach poligraficznych.
Czas trwania nauki
Studia podyplomowe technika, analiza i praktyka badań poligraficznych trwają dwa semestry i obejmują 210 godzin zajęć prowadzonych przez Wykładowców Uczelni oraz Ekspertów zewnętrznych – Specjalistów, mających duże doświadczenie praktyczne.
Zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się w systemie zjazdów sobotnio – niedzielnych, co 2 tygodnie.
Program studiów
W programie studiów podyplomowych technika, analiza i praktyka badań poligraficznych szczególny nacisk będzie położony na przekazanie słuchaczom aktualnej i praktycznej wiedzy w zakresie:
wymagań prawnych dla prawidłowego funkcjonowania bocznic,
budowy i funkcji bocznicy kolejowej,
dopuszczenie do eksploatacji i utrzymywanie infrastruktury kolejowej,
dopuszczenie do eksploatacji i utrzymywanie pojazdów kolejowych,
dopuszczenie do pracy i utrzymywanie kwalifikacji osób wykonujących czynności na stanowiskach kolejowych,
współczesnej koncepcji zarządzania w kontekście funkcjonowania bocznicy kolejowej.
Korzyści
Podczas trwania studiów podyplomowych technika, analiza i praktyka badań poligraficznych zostanie poruszona tematyka zakresu i możliwości zastosowania metod, sposobów i środków wypracowanych na przestrzeni lat dotyczących ustandaryzowanych praktyk, mogących mieć zastosowanie w pracy wielu instytucji i służb, takich jak: Prokuratura, Krajowa Administracja Skarbowa, Sądy, Adwokatura, Policja, Żandarmeria Wojskowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczna, Służba Ochrony Państwa. Ponadto wskazane zostaną możliwości w zakresie wykorzystania badań poligraficznych przez dziennikarzy śledczych, a także przez podmioty prawne, gospodarcze sektora prywatnego i osoby współpracujące z biegłymi oraz organami wymiaru sprawiedliwości, w celu prawidłowej realizacji zadań i obowiązków pracowniczych.
Dla kogo studia?
Studia podyplomowe technika, analiza i praktyka badań poligraficznychskierowane są do:
pracowników i funkcjonariuszy służb mundurowych,
kandydatów na biegłych sądowych,
biegłych sądowych,
pracowników wymiaru sprawiedliwości,
prawników,
absolwentów uczelni wyższych,
wszystkich osób, które chcą pozyskać nowe kwalifikacje zawodowe.
Kandydat na studia podyplomowe musi legitymować się wykształceniem wyższym - licencjackim, inżynierskim, magisterskim. Ponadto kandydaci zobowiązani są dokonać rejestracji w wewnętrznym systemie rekrutacyjnym (IRK) na stronie Centrum Studiów Podyplomowych w zakładce Rekrutacja on-line, dokonać opłaty rekrutacyjnej oraz dostarczyć do Centrum Studiów Podyplomowych następujące dokumenty:
formularz zgłoszeniowy i podanie o przyjęcie kandydata na studia dostępne po zarejestrowaniu się w systemie on-line,
oryginał/odpis dyplomu studiów wyższych wraz z suplementem (w celu sporządzenia kserokopii i poświadczenia za zgodność z oryginałem),
1 zdjęcie - 35 x 45 mm,
dowód osobisty (w celu okazania),
potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej,
kandydat zobowiązany jest do podpisania wydruku dokumentów z systemu Rekrutacji on-line.