Studia dualne w WSL w Poznaniu

Brak niezbędnego doświadczenia zawodowego jest zmorą zarówno absolwentów, którzy wkraczają na rynek pracy, jak i pracodawców, którzy walczą o jak najwyższą efektywność swoich kadr. Jednak oczekiwanie od młodego człowieka wykształcenia oraz doświadczenia branżowego wydaje się często wymogiem nie do spełnienia. Czy można zatem połączyć edukację akademicką z pracą zawodową? Rozwiązaniem jest system studiów dualnych, które uruchamia Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.

Program studiów dualnych na kierunku Logistyka, obejmuje niezbędny zakres wiedzy teoretycznej zdobywanej w trakcie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów, warsztatów w Wyższej Szkole Logistyki, przeplatających się z okresami pracy na różnych stanowiskach logistycznych w przedsiębiorstwie, z którym student podpisuje umowę stażową.

Poza obowiązkowymi przedmiotami, studenci będą mogli uczestniczyć w zajęciach, które wspólnie z kadrą dydaktyczną WSL zrealizują przedstawiciele firm partnerskich. Dodatkowo, połowa zajęć prowadzona będzie w języku angielskim, aby zapewnić kompleksowe przygotowanie do pracy w międzynarodowym środowisku.

“Uczestnikom programu studiów dualnych oferujemy kontakt z rynkiem – partnerami, klientami, kontrahentami, podwykonawcami. Poznanie działających procesów i operacji w nowoczesnej firmie oraz elastyczne pogodzenie nauki i pracy – czyli dobry kapitał na zawodowy start” – mówi Janusz Anioł, Dyrektor Generalny Raben Polska.

Idea studiów dualnych od lat sprawdza się np. w Niemczech, co potwierdzają przedstawiciele firm partnerskich WSL. Między innymi dlatego, projektem udało się zainteresować największe logistyczne marki. Studentom WSL miejsca na stażach oferują: Dachser, GLS, Kuehne+Nagel, Mandersloot, Panopa oraz Raben Group.

Pobyt w firmie, aktywne uczestniczenie w procesach zachodzących w organizacji to niezastąpiony okres adaptacyjny. To czas, w którym student poznaje swoje mocne strony, okrywa pasje i orientuje się na konkretny zawodowy cel. Pracodawca natomiast, rozpoznaje potencjał młodego człowieka i może go uwzględnić w procesie rozwoju kadr.

“Studia dualne w WSL to jedyny w Polsce program kształcenia w dziedzinie logistyki, gwarantujący studentom trzyletnie zatrudnienie na stażu w renomowanej firmie – mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Jesteśmy przekonani, że posiadający udokumentowane doświadczenie zawodowe absolwenci staną się poważną konkurencją, nie tylko na krajowym rynku pracy.”

Rekrutacja na studia dualne rozpoczyna się złożeniem formularza aplikacyjnego oraz CV. Następnie komisja złożona z reprezentantów uczelni oraz przedstawicieli firmy partnerskiej weryfikuje zgłoszenia, przeprowadza rozmowy rekrutacyjne i wybiera odpowiednich kandydatów.

Pierwsi studenci logistycznych studiów w systemie dualnym w Wyższej Szkole Logistyki rozpoczną naukę jesienią 2014 roku.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Studia.pl - kierunki, uczelnie, podyplomowe, opinie, praca po studiach
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję