Site logo

Podyplomowe studia Medyczne

Medycyna i zdrowie kojarzy się w społeczeństwie głównie z lekarzami, czyli absolwentami kierunku lekarskiego, oraz pielęgniarkami, gdyż to właśnie te dwie grupy zawodowe stoją na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. Branża medyczna to jednak nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale również stomatolodzy, fizjoterapeuci, dietetycy oraz specjaliści w zakresie zarządzania placówkami medycznymi. Każda z tych grup zawodowych znajdzie w ofercie polskich uczelni cały wachlarz dostępnych kierunków, które pozwalają na dostęp do nowoczesnej wiedzy i możliwości poszerzania kompetencji.

Podyplomowe studia Medyczne - na skróty

Medyczne studia podyplomowe

List view

Dlaczego warto studiować "podyplomówki" medyczne?

Podyplomówki medyczne to zupełnie inna gałąź wiedzy, niż np. programy informatyczne czy ekonomiczne. Na podyplomowe studia medyczne decydują się w większości przypadków osoby, które już są związane z branżą medyczną i chcą w ten sposób zdobyć nowe, niezbędne do pracy kompetencje. Polskie uczelnie wychodząca naprzeciw ich oczekiwaniom i tworzą programy studiów oparte o najlepsze, sprawdzone w krajach zachodnich wzorce.

Medyczne studia I oraz II stopnia

Jaki zawód medyczny powinienem wybrać?

Wybór ścieżki zawodowej w branży medycznej musi nastąpić znacznie wcześniej. W większości przypadków droga do kariery zawodowej w tej branży dedykowana jest wyłącznie absolwentom jednolitych studiów magisterskich, bez ukończenia których nie otrzyma się prawa do wykonywania danego zawodu. Studia podyplomowe mogą natomiast pomóc w systematycznym rozwijaniu posiadanych kompetencji.

Zawody medyczne

Opinie o podyplomowych studiach medycznych

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem podyplomowych studiów medycznych, to niezwykle pomocne okażą się dla Ciebie zebrane przez nas materiały i artykuły. Dowiesz się z nich wiele na temat zarówno samych studiów, jak i perspektyw zatrudnienia po ich ukończeniu. Sprawdzisz również opinie absolwentów popularnych kierunków, dzięki czemu Twoja finalna decyzja o wyborze będzie przemyślana i poparta konkretnymi argumentami.

Poradniki i opinie o studiach medycznych

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję