Site logo

Nowe karty LEX dla Studenta

Rusza kolejna edycja kart LEX dla Studenta. Już od połowy października studenci mogą otrzymać je bezpłatnie na uczelniach w całym kraju, a co się z tym wiąże – uzyskać dostęp do bogatej bazy informacji prawnych.
 
Karta LEX dla Studenta, a dokładnie umieszczony na niej kod, uprawnia do korzystania z zasobów programu wydawanego przez Wolters Kluwer Polska – LEX dla Studenta on-line. Studenci mogą otrzymać je nieodpłatnie m.in. w swojej w bibliotece wydziałowej. W tym roku akademickim rozdystrybuowane zostanie około 5 tys. takich kart.
 
Czym jest LEX dla Studenta?
 
LEX dla Studenta on-line to program, który gwarantuje szybki i łatwy dostęp do bazy aktów prawnych, orzeczeń i bibliografii prawniczej niezbędnej studentowi w toku nauki. Choć dedykowany jest studentom prawa i administracji, z pewnością zainteresuje wszystkich żaków, którzy w swoim planie zajęć mają wykłady i ćwiczenia z prawa.
 
Serwis jest bardzo przejrzysty i funkcjonalny. Najważniejsze dokumenty pogrupowane są rocznikami, a następnie według kategorii i podkategorii. Wyszczególniono też zakładkę z kodeksami, a w Kalendarium można na bieżąco śledzić, kiedy wchodzą w życie nowe akty prawne. Dodatkowo, dzięki wyszukiwarce wystarczy wpisać interesującą nas frazę, aby szybko odnaleźć odnośniki w Dzienniku Ustaw, Monitorze Polskim, orzecznictwie a nawet publikacjach prawniczych. Dzięki funkcjonalności Identyfikatora, łatwo i szybko można dotrzeć bezpośrednio do interesującego użytkownika aktu prawnego czy nawet jego konkretnego paragrafu. Część Moja Strefa pozwala natomiast gromadzić wybrane materiały i zarządzać nimi w wygodny sposób (m.in. dodawać, kasować, drukować).
 
Materiały dostępne w programie on-line LEX dla Studenta pochodzą z płatnych serwisów LEX i tak jak ona są na bieżąco aktualizowane.
 
Jak uzyskać bezpłatny dostęp do programu?
 
Aby otrzymać dostęp do LEX dla Studenta wystarczy odebrać kartę w wydziałowej bibliotece na uczelni i zarejestrować się do programu poprzez stronę http://student.lex.pl/logowanie-lex-dla-studenta. Kilka minut – i gotowe! Możemy korzystać z LEX dla Studenta!
 
W Twojej bibliotece nie ma kart LEX dla Studenta? Nic straconego! Wejdź na stronę http://student.lex.pl/logowanie-lex-dla-studenta, wypełnił formularz zgłoszeniowy, a kod dostępu do programu otrzymasz na podany adres e-mail.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Selling Your Home

Downsizing, upsizing, looking for something new, or any reason in between, you’re considering selling a New York property and we’re ready to help you with 23

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję