Kierunek pielęgniarstwo w Państwowej Uczelni im. S. Batorego w Skierniewicach (PUSB) to studia związane z przygotowaniem do wykonywania zawodu pielęgniarki. Kierunek ten w PUSB możesz studiować na studiach licencjackich (6 semestrów). Studia pielęgniarskie na skierniewickiej uczelni prowadzone trybie stacjonarnym są bezpłatne, w trybie niestacjonarnym - płatne.
Atuty studiów pielęgniarskich na PUSB:
pewny zawód – możliwość podjęcia pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą (ogromne zapotrzebowanie na usługi pielęgniarski)
możliwość niesienia pomocy – celem pracy jest pomoc człowiekowi w walce z chorobą i niepełnosprawnością, a także promocja zdrowia.
zajęcia praktyczne – ponad 50% programu kształcenia stanowią zajęcia prowadzone m.in. w szpitalach i przychodniach.
doświadczona kadra – wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem.
prestiż – zawód cieszy się bardzo wysokim zaufaniem społecznym.
Program studiów pielęgniarskich na PUSB
Kształcenie w zawodzie pielęgniarki/pielęgniarza na skierniewickiej uczelni odbywa się na poziomie wyższych studiów zawodowych pierwszego stopnia. Plan i program kształcenia na kierunku pielęgniarstwo jest zgodny ze:
standardami kształcenia wytyczonymi przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
wymaganiami dotyczącymi kształcenia pielęgniarek, wynikającymi z dyrektywy Parlamentu i Rady Europy w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych.
Absolwenci tego kierunku na PUSB posiadają szczegółową wiedzę z zakresu pielęgniarstwa oraz ogólną wiedzę z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Po ukończeniu studiów potrafią samodzielnie wykonywać zawód, zgodnie z zasadami etyki ogólnej i zawodowej oraz holistycznego podejścia do pacjenta, uwzględniającego poszanowanie i respektowanie jego praw. Potrafią sprawować kompleksową i zindywidualizowaną opiekę nad osobą chorą, niepełnosprawną oraz umierającą. Ponadto potrafią prowadzić działania z zakresu profilaktyki, edukacji oraz promocji zdrowia.
Praca po pielęgniarstwie
Absolwent studiów pielęgniarskich na PUSB posiada dyplom pozwalający na podjęcie pracy we wszystkich, zarówno publicznych, jak i niepublicznych jednostkach opieki zdrowotnej oraz prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej w zakresie usług medyczno-pielęgniarskich, a także profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Uzyskany dyplom umożliwia także podjęcie pracy w innych krajach Unii Europejskiej.
To możliwości pracy w takich instytucjach, jak:
publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej (szpitale, przychodnie POZ i specjalistyczne),
sanatoria,
ośrodki rehabilitacyjne,
ośrodki opieki paliatywno-hospicyjnej,
placówki oświatowe (szkoły, przedszkola, żłobki),
zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze i opiekuńczo-lecznicze, - domy opieki społecznej,
ośrodki medycyny pracy,
jednostki ratownictwa medycznego,
jednostki administracji państwowej i samorządowej.